FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Umowa przedwstępna
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Prawo na rynku nieruchomości
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kiejkos
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 13 Lut 2019
Posty: 504

PostWysłany: Czw Sie 29, 2019 9:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jeśli chodzi o notariusza to ja dodam namiary na sprawdzonego przeze mnie - pan Artur Pędracki z Rybnika http://notariusz-pedracki.pl/ Bardzo dobry specjalista, kontaktowy, solidny i rzetelny plus taksa ok Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
marek_dy
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 16 Paź 2019
Posty: 7

PostWysłany: Sro Paź 16, 2019 12:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warto skorzystać też z materiałów w internecie, które pokazują, jakie zapisy powinny znaleźć się w umowie przedwstępnej. Obecnie jest to unormowane ustawowo. Każdy szanujący się i większy deweloper, który nie ma negatywnych opinii wśród klientów rozsianych w internecie na pewno posiada odpowiednie umowy, przygotowane i sprawdzone przez prawników. Wielkie firmy nie dopuszczają, by umowa przedwstępna, którą okazują klientowi była niezgodna z prawem. Wiązałoby się to niestety z wielkimi karami, które nie raz nakładał UOKiK na podmioty łamiące prawo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mychaa
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 27 Cze 2019
Posty: 202

PostWysłany: Sob Gru 21, 2019 8:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najbezpieczniej byłoby, gdyby poradził tutaj prawnik od umów deweloperskich , ale nie wiem, czy jakiś się na forum wypowiada. Umowa przedwstępna jest na pewno zabezpieczeniem dla każdej ze stron, ale w Twoim przypadku trudno mi jest określić, czy warto ją podpisywać. Dokładnie sytuacji też nie opisałaś/eś i trudno mi się odnieść. Moim zdaniem najlepiej zrobisz, właśnie poradzając się. Wiesz, taka umowa nie jest byle czym, dlatego nie wchodziłabym w nią bez rozeznania całkowicie sytuacji i prawa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
darion
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 14 Sty 2019
Posty: 949

PostWysłany: Sro Sty 22, 2020 8:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli mieszkacie w okolicach Słupska i rozglądacie się za porządną kancelarią notarialną to polecam wam skontaktować się z https://www.kancelariaslupsk.pl/ Sam korzystałem z ich usług i wiem że podchodzą bardzo profesjonalnie do wykonywanej pracy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
cynthia81
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 16 Lut 2020
Posty: 6
Skąd: Brześć Kujawski

PostWysłany: Nie Lut 16, 2020 7:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy polecicie kancelarię w woj. kujawsko-pomorskim?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kazoo
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 11 Gru 2018
Posty: 92
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Mar 13, 2020 4:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W przypadku większych umów lub innych interesów, zawsze warto "poświęcić" trochę kasy i skonsultować wszystko u specjalisty. Moim zdaniem lepszy od notariusza będzie jednak prawnik od umów i tam bym się skierował. Notariusza też można dopytać, zawsze to jakaś "podwójna kontrola" Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ala01
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 23 Mar 2017
Posty: 288

PostWysłany: Pią Cze 18, 2021 8:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam kancelarię mecenasa Pawła Odoleckiego - http://adwokatodolecki.elk.pl/ . Prowadzi on praktykę w Ełku, ale przyjmuje sprawy niezależnie od lokalizacji. Specjalizuje się w prawie cywilnym, w tym także zajmuje się nieruchomościami. Zajmuje się udzielaniem porad prawnych, a także spisywaniem umów itp. Jest osobą godną zaufania, rzeczowy, dyskretny, służy pomocą w takim zakresie, w jakim klient sobie życzy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
chacman14
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 10 Mar 2019
Posty: 552

PostWysłany: Pon Cze 28, 2021 9:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki stronie umowa kupna sprzedaży samochodu wygenerujesz dowolne dokumenty potrzebne podczas kupna-sprzedaży samochodu w najpopularniejszych formatach. Sprawdź koniecznie bo to bardzo fajna i wygodna opcja. Ja polecam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Prawo na rynku nieruchomości Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy