FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Jak dbacie o działkę?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Działki i grunty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
morfeusz6666
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 15 Lip 2015
Posty: 5

PostWysłany: Sro Lip 15, 2015 11:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeśli chodzi dokładnie o moją sytuację względem ogrodka działkowego, działki właściwie, to odziedziczyłam po ciotce bardzo starą, nieużywaną od lat, zapuszczoną totalnie dizałkę... w związku z tym, po zbieraniu śmieci i skoszeniu rozpoczęły się prace glebogryzarką.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
sonkin
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 16 Cze 2015
Posty: 6

PostWysłany: Sro Lip 15, 2015 1:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja polecam ta książkę;_0
Wojciech Pusz. Podstawy ochrony roślin. W ogrodach przydomowych i na działkach
Książka skierowana jest zarówno do tych osób, które zaczynają swoją przygodę z ogrodem lub działką, jak i tych, które już dłuższy czas zajmują się hobbystycznie uprawą roślin. Kieruję ją również do sprzedawców środków ochrony roślin, społecznych instruktorów działkowych, pracowników firm zajmujących się pielęgnacją terenów zieleni.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lukrecjusz
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 10 Lip 2015
Posty: 5

PostWysłany: Sro Lip 22, 2015 10:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po co nam polecasz tą książkę ? Nie rozumiem tego chłopie..! nie ten dział. Nie rób śmieci z tego forum. Ja dbam o mój ogródek w sposób prosty - wracam z pracy rowerem w taką pogodę około 16 to tak zanim się w domu ogarnę to jest godzina koło 18 to tak jak się zimniej zrobi około 19 jadę na pewno działkę i tam porządki robię.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hunter
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 19 Lip 2015
Posty: 5

PostWysłany: Czw Sie 06, 2015 6:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie dbam o działkę. Nie potrzebuję się tym zajmować, szkoda mi na to czasu. Jeśli będę na rencie to się na pewno zajmę ogródkiem. Podobno to co słyszałem od znajomych to oni w lecie dbają o ogródek w taki sposób, że podlewają wodą swoje kwiatki i swoje roślinki wodą ze studni, pozdro dla kumatych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sowa
Zaawansowany Uczestnik
Zaawansowany Uczestnik


Dołączył: 29 Lip 2015
Posty: 34

PostWysłany: Nie Sie 09, 2015 10:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To zależy, jak często prowadzisz prace na swojej działce. Jesli np. chcesz sobie wykopać staw lub oczko wodne, będziesz potrzebować większych maszyn, np. koparki. Podobnie jeśli zechcesz wyrównać grunt, położyć kostkę, wybudować altanę. Ale takie działania przeprowadza się zazwyczaj raz na kilka- kilkanaście lat, dlatego najlepiej z tej okazji skorzystać np. z usług firmy oferującej wynajem sprzętu budowlanego we Wrocławiu, bo kupowanie tych wszystkich maszyn na jedno użycie zdecydowanie mija się z celem
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
emilka_212
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 24 Lip 2015
Posty: 6

PostWysłany: Nie Sie 09, 2015 11:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm nie poświęcam zbyt dużo czasu działce..Mój mąż się tym wszystkim zajmuję. Ja się do jego spraw nie wtrącam. Oczywiście czasem mu naleję wodę do konewki czy wykonam jakieś proste prace ogrodowe ale tak przy robieniu słoików czy soków malinowych to mnie to nie obchodzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marysia_domownik
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 16 Cze 2015
Posty: 455

PostWysłany: Sro Sie 12, 2015 12:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja w sezonie jestem praktycznie co dziennie na działce i coś tam grzebię. Nie wyobrażam sobie, żeby nie korzystać z tej przyjemności. W Outlecie Budowlanym http://hurtbud.com kupiła narzędzia do ogrodu i teraz mam czym i jak o nią dbać. Jak ma się czym w ogrodzie pracować, to praca idzie sama.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
olga87
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 19 Gru 2014
Posty: 133

PostWysłany: Pią Lis 27, 2015 10:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mogę zapytać jakie meble wybraliście? Czy podobają wam się np. te ławki http://metalico.pl/produkty/meble-miejskie/lawki.html?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lucynka
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 07 Kwi 2016
Posty: 569

PostWysłany: Pon Mar 20, 2017 10:36 am    Temat postu: Własna działka Odpowiedz z cytatem

Ja mam działkę poza miastem, kilka lat temu ją kupiłam. Nie dość, że można pooddychać trochę na niej świeżym powietrzem, to jeszcze jest w miarę blisko domu (3 kilometry) i mogę na nią jeździć nawet rowerem. Powierzchnia może nie wielka, ale jak człowiek zbliża się do emerytury, to na co mu wielkie polec? Uważam, że lepiej zainwestować w niewielki ogródek warzywny, na którym można hodować ziemniaki, kapustę, ogórki, marchewkę - podstawowe warzywa. A jeśli chodzi o pracę, to regularnie staram się pielić chwasty, a także nawozić ziemię. Niestety, mój mąż odszedł kilka lat temu, więc radzę sobie sama. Ostatnio też odnowiłem altanę, jakby ktoś był zainteresowany, polecam w tym względzie farby nobiles - http://nobiles.pl/produkty/beton/. Nie dość że maja funkcję ochronną i zabezpieczają altanę przed działaniem deszczu czy wiatru to nadają drewnu ładną, żywą barwę. Już kilkakrotnie z nich korzystałam i jak do tej pory, nie mam zastrzeżeń. Wprawdzie farby trochę kosztują, ale pamiętać trzeba, że np. pomalowana altana posłuży nam przez kilka lat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Trrumanter
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 31 Sie 2016
Posty: 176

PostWysłany: Pon Kwi 03, 2017 7:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warto również pamiętać o tym że można uzdatniać wodę, coś takiego jak tutaj : http://blog.chelchowski.pl/2017/03/29/dlaczego-warto-uzdatniac-wode/ wiele ciekawych i przydatnych informacji tutaj znajdziesz, pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
michalsobczak
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 542

PostWysłany: Nie Kwi 16, 2017 7:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jak dbacie o pole? Czy ktoś z Was hoduje na polu rzepak ozimy? Czytałam ostatnio o nowoczesnej technologii zwalczania chwastów: http://www.agro.basf.pl/agroportal/pl/pl/clearfield_1/clearfield_startpage.html. Słyszeliście kiedykolwiek o technologii Clearfield? Polecam poczytać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Glader
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 24 Kwi 2017
Posty: 4

PostWysłany: Czw Kwi 27, 2017 8:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proponuję każdemu, kto ma działkę by wybudować altanę-ogrodową, którą można sprawdzić na https://alt-drew-cosmo.pl/ogrod/altany-ogrodowe/. Na tej stronie jest wiele niezwykłych altan! Świetnie się wtapiają w tło i spogląda się na nie niezwykle.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dominik32c
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 08 Maj 2017
Posty: 1

PostWysłany: Pon Maj 08, 2017 6:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No taka altana jest bardzo przydatna.
_________________
http://modanausmiech.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dżesii
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 17 Sty 2014
Posty: 1314

PostWysłany: Pon Cze 05, 2017 7:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja używam jak najlepszych materiałów do ogrodowych prac, dzięki którym wygląda pięknie a sama praca nie jest ciężka. Jest nawet przyjemna. Tak jest dzięki narzędziom jakie kupujemy na stronie https://www.koelnerpolska.pl/produkty/narzedzia/narzedzia-do-ogrodu/narzedzia-ogrodnicze-inne, które pomagają nam w naprawie każdej usterki czy zrobienia porządku po dłuższym okresie nie użytkowania. Tylko dzięki profesjonalnym narzędziom można osiągnąć pożądany efekt, a takie niewątpliwie są narzędzia jakie znajdziecie na tej stronie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marek44r
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 06 Cze 2017
Posty: 1

PostWysłany: Wto Cze 06, 2017 6:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No wiadomo, że jak samemu człowiek się stara to będzie pięknie.
_________________
drukarnia kolumb
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Działki i grunty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 2 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy