FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Jak zmniejszyć zużycie energii?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 19, 20, 21  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Remonty, wyposażenie wnętrz
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dariaw
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 07 Sty 2014
Posty: 134

PostWysłany: Pon Paź 12, 2015 11:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrym pomysłem na zmniejszenie zużycia energii są panele słoneczne, dzięki którym możliwe są znaczne oszczędności. Panele fotowoltaiczne przekształcają światło słoneczne w energię elektryczną. Sama w swoim domu planuję ich zamontowanie, może w przyszłym roku się uda. Wszystkim tym, których zainteresował ten temat polecam zajrzeć na http://www.on-eco.pl, jest tam sporo ciekawych informacji z zakresu fotowoltaiki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
dorota
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 23 Mar 2014
Posty: 373

PostWysłany: Pon Paź 12, 2015 12:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba najwięcej energii czerpie się podczas ogrzewania. Tym bardziej teraz gdy przychodzi okres jesienno zimowy. Dlatego też warto postawić na nietypowe rozwiązania. Czytałam ostatnio tu http://purmosfera.pl/2015/04/wodne-ogrzewanie-scienne-energooszczedne-rozwiazanie-dla-twojego-domu/ o ogrzewaniu ściennym. Wcześniej nawet nie wiedziałam, że takie ogrzewanie jest możliwe, a jakie energooszczędne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lublinka
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 848

PostWysłany: Sro Paź 14, 2015 7:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zacznij wylaczac urzadzenia na noc
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
budowlaniec
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 648

PostWysłany: Pon Lis 09, 2015 9:56 am    Temat postu: oszczędność Odpowiedz z cytatem

W oszczędzaniu pomoże zainstalowanie takiego urządzenia http://sterownikitech.pl/regulatory-euroster-2006txrxg,id129.html
Sterownik nie wymaga skomplikowanego podłączania, zakup szybko się zwraca, a w naszych pomieszczeniach mamy temperaturę jakiej sobie życzymy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kalamar
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 10 Lip 2014
Posty: 466

PostWysłany: Czw Lis 19, 2015 3:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My wzięliśmy pod uwagę zmianę ogrzewania. Przy okazji firma Jastrych zrobiła wylewkę na ogrzewanie podłogowe. Sprawdzają się znakomicie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mysza
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 22 Mar 2015
Posty: 80

PostWysłany: Czw Lis 26, 2015 9:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Energia odnawialna ma przyszłość. Warto rozważyć takie rozwiązanie w swoim domu. My rozważamy..nawet znalazłam sklep w sieci http://superenergia.pl/pol_m_Fotowoltaika_Panele-fotowoltaiczne-337.html prowadzony przez firmę CORAL. Jest to jedna z czołowych polskich firm w branży elektrycznej i myślę ze takie panele solarne w duzym stopniu pozwolą wykorzystywać energię promieniowania słonecznego do własnych celów. Warto bo to duża oszczędność Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Andrea
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 19 Lis 2015
Posty: 6
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Lis 26, 2015 12:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zastanawiam się nad w miarę ekonomicznym oświetleniem w domu i znajomi polecili mi oświetlenie ledowe, ale tak szczerze to nie wiem czy w mieszkaniu jest to akurat dobre rozwiązanie? Co myślicie o żarówkach ledowych? Chcę kupić sobie na pewno taką lampke biurową do mojego gabinetu, ale nie wiem czy zdecydować się też na takie żarówki w innych pomieszczeniach w mieszkaniu? Jak myślicie? Tutaj http://importmania.pl/pol_m_Oswietlenie_Lampy-LED-207.html znalazłam dość szeroki asortyment produktów ledowych, są i lampy i żarówki, a ceny też wydają się atrakcyjne. A jakie są wasze odczucia? Decydować się czy są lepsze rozwiązania, jeżeli chodzi o oświetlenie w mieszkaniach?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mirko
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 26 Lis 2015
Posty: 4

PostWysłany: Czw Lis 26, 2015 1:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My zastanawialiśmy się czy panele fotowoltaiczne to przyszłościowe rozwiązanie, ale muszę przyznać, że przy dobrej wielkości instalacji, cenie i dofinansowaniu to całkiem opłacalne Smile [/url]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ganek
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 21 Lis 2015
Posty: 5

PostWysłany: Czw Lis 26, 2015 9:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

panele fotowoltaiczne nie zmniejszą zużycia energii tylko spowodują że będziemy płacić mniej za energię elektryczną. Aby zmniejszyć zużycie to należy zainwestować np w oświetlenie ledowe. Urządzenia pobierające energię kupować z klasą energetyczną A lub A z plusami. Wyłączać urządzenia z prądu tych co się nie używa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sandra Kłos
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 21 Sty 2015
Posty: 331

PostWysłany: Wto Maj 10, 2016 10:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście możemy zacząć od wyłączania sprzętów rtv, bo jednak większość tylko je usypia, wymienić świetlówki na energooszczędne i ogólnie jeżeli będzie to możliwe, unikać używania sprzętów elektrycznych, nie mniej jednak moim zdaniem warto zainwestować w odnawialne źródła energii. Spora część z nasz korzysta z prądu, aby podgrzać wodę, jednak tutaj można sporo zaoszczędzić, zakładają instalację solarną. Bardzo ciekawą propozycję w tym zakresie posiada http://www.jkmultisystem.pl/ i na pewno warto się z nią zapoznać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gosieq
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 28 Kwi 2016
Posty: 70

PostWysłany: Sob Maj 21, 2016 4:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najważniejsze to chyba kupować sprzęt w klasie energetycznej A i powyżej. Niedawno wymieniliśmy starą, 20-letnią lodówkę na nową i już widać różnicę. Szukamy też nowej pralki. Myśleliśmy nad taką http://www.candy.pl/pl/produkty/pranie-suszenie/pralki-ladowane-od-gory/-/catalog/7583042/clt-272l-s .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kotek
Zaawansowany Uczestnik
Zaawansowany Uczestnik


Dołączył: 23 Maj 2016
Posty: 34

PostWysłany: Pon Maj 23, 2016 6:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo przydatne te porady, wskazówki Very Happy
_________________
Jak skutecznie schudnąć 10 kg - no to do dzieła
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magica
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 582

PostWysłany: Sob Maj 28, 2016 9:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o zmniejszenie rachunków za ogrzewanie to na pewno pomocny będzie system wentylacji z rekuperacją, montuje go firma http://www.bartoszwentylacja.com.pl/ . Choć z początku koszt jest większy, to z czasem bardzo szybko się zwraca, a później to już czysta oszczędność
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Paweli1
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 11 Kwi 2016
Posty: 96

PostWysłany: Sob Cze 04, 2016 2:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kupowanie w niższych cenach to najprostszy sposób na oszczędzanie ciekawy artykuł o tym jak i kiedy kupować opał http://www.budownictwo.org/artykuly,67972,1,Ekogroszek_cena_czyli_jaki_wybrac_by_nie_przeplacicn i co najważniejsze nie trzeba nic wielkiego robić
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
lanna
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 13 Lis 2014
Posty: 118

PostWysłany: Czw Wrz 08, 2016 4:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej najlepsza i jedyna recepta to ogniwa fotowoltaiczne Smile Przyznam, że jeszcze rok temu byłam zielona w tym temacie ale za sprawą firmy Biomar, która założyła mi takie cudeńka na dachu dużo się dowiedziałam. Panowie służą radą i pomocą (posiadają certyfikat uczciwości ) co do najlepszych ogniw na dany dach. Teraz rachunki za prąd u mnie to prawdziwe zero Smile także jeżeli mówimy o mniejszym zużyciu energii- bardziej efektywnego sposobu nie ma
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Remonty, wyposażenie wnętrz Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 19, 20, 21  Następny
Strona 6 z 21

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy