FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Jak odnowić krzesło?
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Budowa domu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rozyczka
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 02 Sie 2012
Posty: 223

PostWysłany: Wto Wrz 08, 2015 4:05 pm    Temat postu: Jak odnowić krzesło? Odpowiedz z cytatem

Hej! Kupiłam ostatnio w internecie stare krzesło za grosze , niestety jest dosyć zniszczone, ma swój urok, ale boje się ze jak go zostawię w takim stanie to długo się nim nie nacieszę. Jak go odnowić żeby zachował swój klimat i nie wyglądało plastikowo?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
cooli
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 13 Sie 2015
Posty: 125

PostWysłany: Sro Wrz 09, 2015 2:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najpierw trzeba oczyścić krzesło i zetrzeć z niego starą warstwę farby, potem pomalować np. bejcą. Tutaj znajdziesz poradnik na temat tego jaką farbę do drewna wybrać - http://www.budujesz.pl/wiadomosc/farba-do-drewna-jak-wybrac-jaka-najlepsza/199.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
most
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 22 Wrz 2015
Posty: 1

PostWysłany: Wto Wrz 22, 2015 11:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zależy jaki masz styl w domu, ja lubię eksperymentować ze starymi meblami. Na przykład maluję je farbami, oklejam komiksami Smile
_________________
http://most-lublin.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ETintok
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 16 Wrz 2015
Posty: 5
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Wrz 22, 2015 4:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajnie jak byś wysłała takie krzesło tutaj, czyli zdjęcie można by było doradzić co zrobić by zostało to wszystko na swoim miejscu. Najlepiej najpierw ocenić, z jakiego drewna jest zrobione dane krzesło zobaczyć gdzie są ubytki, żeby można się za to zabrać. Druga sprawa, na jaki kolor chcemy malować jak nie kolor to czy lakier bezbarwny tutaj trzeba wszelkie nierówności zakryć szpachlą najlepiej danego drewna zeszlifować i ten pył rozmieszać z odrobiną lakieru, żeby zrobić kit i dziury tym załatać. Wtedy z pewnością nie poznasz gdzie były dziurki. Jeżeli nie chcesz się tym bawić najlepiej oddać to do fachowca, który się tym zajmie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kamil88
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 18 Wrz 2015
Posty: 4

PostWysłany: Sro Wrz 23, 2015 10:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepiej znaleźć firmę, która zajmuję się odrestaurowywaniem starych mebli i zlecić im odnowienie Twojego krzesła.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
łukaszsroka
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 24 Wrz 2015
Posty: 1
Skąd: Darłowo

PostWysłany: Czw Wrz 24, 2015 9:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To wszystko zależy od stanu, w jakim znajduje się krzesło, twoich umiejętności, pieniędzy, które możesz przeznaczyć na renowację i tego, czy zależy ci na czasie i jak bardzo profesjonalnego efektu oczekujesz Very Happy jeżeli masz trochę wiedzy na temat tego rodzaju majsterkowania, to do dzieła!
_________________
If you can dreaming of something, you can do this!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
teressa
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 07 Mar 2015
Posty: 551
Skąd: Polska

PostWysłany: Czw Paź 29, 2015 7:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczerze bym się nie podjeła czegoś takiego Wink szkoda czasu ludzie tym bardziej że krzesła kupisz już od 100 zł Smile Jaki jest sens inwestowania takiej kwoty w narzędzia i materiały do naprawy? Smile Ja bym chyba wolała zamówić sobie tutaj https://www.brw.com.pl/krzesla/ jakieś krzesła tym bardziej że przecież wszystko się zużywa to normalne Smile
_________________
be the winner !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aza
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 20 Maj 2015
Posty: 533

PostWysłany: Czw Lis 19, 2015 6:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie zgadzam się z moją poprzedniczką. Stare meble mają swą duszę i są przepiękne. Przede wszystkim w starej technologii ich wykonywania wykorzystywano lepsze materiały niż to czyni się w teraźniejszości. Takie odrestaurowane posłużą nam jeszcze wiele lat. Ja właśnie jestem w trakcie czyszczenia krzesła do mojej toaletki w sypialni. Krzesło to było od toaletki, którą miała moja mama więc tym większym sentymentem je darzę. Drewno oczyściłam papierem ściernym. Miałam je pomalować bejcą ale surowe drewno bardzo mi się podoba więc je zaimpregnuję bez nadawania koloru. Będzie takie naturalne. Na obicie zakupiłam tkaninę w http://hurtownia-akces.pl/ Jeszcze trochę pracy przede mną ale warto.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
olga87
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 19 Gru 2014
Posty: 133

PostWysłany: Pią Gru 04, 2015 9:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do takiego drewnianego krzesła to chyba przydadzą się jakieś frezy. Sprawdź może tutaj można zamówić większą ilość?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KarolinaW
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 26 Lis 2017
Posty: 649

PostWysłany: Pon Maj 28, 2018 9:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szlifowanie bywa żmudne, bez szlifowania mozna odnowic kladąc farbe kredową.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
conn.doug
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 18 Lis 2020
Posty: 1
Skąd: Mszana Dolna

PostWysłany: Sro Lis 18, 2020 7:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krzesło możesz odnowić sam w domu. Wystarczy zeszlifować pozostałości po starym lakierze, następnie zaimpregnować i pomalować np. bejcą.
_________________
krążek ścierny 115 mm
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nestor73
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 08 Sty 2021
Posty: 4
Skąd: Mszana Dolna

PostWysłany: Pią Sty 08, 2021 10:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chcemy, aby nasza szlifierka pracowała wydajnie i precyzyjnie, wyposażmy ją w odpowiednią ściernicę listkową. Ściernica listkowa to akcesorium o podwójnym zastosowaniu. Dlaczego? Łączy w sobie zalety tarczy do szlifowania wykonanej z elektrokorundu (idealnej do zgrubnej obróbki) oraz klasycznego krążka z papieru ściernego, który sprawdza się w pracach wykończeniowych. Jeśli szukacie ściernicy do szlifierek zajrzyjcie na https://www.sciernicelistkowe.pl/sciernice-do-szlifierek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
koman
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 28 Mar 2020
Posty: 3596

PostWysłany: Wto Sty 26, 2021 6:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli szukacie takanin obiciowych najwyższej jakości znajdziecie je w sklepie https://artmeb-hurt.pl/oferta. Duży wybór, przepiękne kolory i wzory
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
akeem.grimes
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 27 Sty 2021
Posty: 4
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Sty 27, 2021 6:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na pewno trzeba będzie je odpowiednio wyszlifować, wypolerować i pomalować na wybrany kolor.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sgoodwin
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 07 Kwi 2021
Posty: 4
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Kwi 07, 2021 7:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielu z Was pisze o szlifowaniu. Zastanawiam się nad wykorzystaniem opaski ściernej od https://www.pasyscierne.pl/oferta/opaski-scierne. Przed rozpoczęciem prac należy przeanalizować nasze umiejętności oraz możliwości. Metody szlifowania wybieramy, biorąc pod uwagę m.in. fakt, czy jesteśmy doświadczonymi „złotymi rączkami”, czy może dopiero rozpoczynamy naszą przygodę z majsterkowaniem i samodzielną renowacją drewnianych mebli bądź boazerii. Zdecydujmy, jakie narzędzia do szlifowania drewna zdadzą egzamin w naszym przypadku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Budowa domu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy