FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Zakup nowego samochodu z salonu opłaca się?
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Hydepark
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
adamowa
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 14 Paź 2014
Posty: 810

PostWysłany: Pon Wrz 21, 2015 1:33 pm    Temat postu: Zakup nowego samochodu z salonu opłaca się? Odpowiedz z cytatem

Opłaca się kupować nowy samochód, prosto z salonu?
Podobno takie auta szybko tracą na wartości...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
Hipoteczna
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 11 Mar 2013
Posty: 1214

PostWysłany: Wto Wrz 22, 2015 10:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że takie rozwiązanie ma pewne zalety i warto będzie je wziąć pod uwagę, kiedy już zaczniesz na poważnie zastanawiać się co warto kupić.
Nowe samochody na pewno mają taką zaletę, że wiadomo, że nie będą miały żadnych ukrytych wad związanych z tym, że ktoś go użytkował przed nami.
Cena może być natomiast pewną przeszkodą, dlatego warto wziąć pod uwagę opcje kredytowania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
trelkovska
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 22 Mar 2013
Posty: 430

PostWysłany: Wto Wrz 22, 2015 9:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Samochody tak szybko tracą na wartości, że moim zdaniem zupełnie się to nie opłaca. Lepiej kupić używane auto w dobrym stanie, a resztę pieniędzy przeznaczyć na ubezpieczenie, paliwo, ewentualną instalację gazową i konserwację felg K2, bo na pewno warto inwestować w odpowiednie preparaty i samochodowe kosmetyki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bryks
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 18 Lip 2015
Posty: 86

PostWysłany: Sro Wrz 30, 2015 8:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem też lepiej zakupić samochody używane, jak np. http://www.hondamatraszek.pl/pl/samochody/samochody-uzywane.html - w dobrym stanie. No i dbać oczywiście o nie odpowiednio Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
grazynaa87
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 13 Lip 2015
Posty: 120

PostWysłany: Sro Gru 02, 2015 11:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z finansowego punku widzenia z pewnością bardziej opłaca się kupić samochód używany, ale osobiście preferuję nowe samochody, jako, że są mniej awaryjne - kupując nowy mam pewność, że przez kilka najbliższych lat będzie działał bez większych problemów. Jeśli mieszkacie w Warszawie to w salonie Opla http://opel.autozoliborz.pl mają sporo dobrych samochodów, wiele w promocji - ja kupiłam niedawno Opla ADAM.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Jinoo
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 26 Cze 2015
Posty: 112

PostWysłany: Pią Gru 18, 2015 12:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niby rzeczywiście tracą szybko na wartości, ale z drugiej strony, jak będziesz od początku serwisować w ASO to masz tak pewną historię, że sprzedasz auto szybko i za dużo większą kwotę. Inwestycja w samochód nigdy się nie zwraca i po prostu trzeba to przeżyć. Zawsze możesz zaoszczędzić kupując tanie ubezpieczenie oc Gliwice ma fajną firmę, która pozwala takie znaleźć http://silesiaubezpieczenia.pl/ podrzucam link, może komuś się przyda
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karino
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 6

PostWysłany: Nie Gru 20, 2015 10:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obecnie wszystko szybko traci na wartości. Nie tylko dotyczy to samochodów, ale też wszystkich sprzętów. Zobacz na ceny telewizorów. Kilka lat temu „płaski” telewizor hd 37 calowy kosztował około 3 tysięcy, obecnie spokojnie kupisz taki telewizor za tysiąc z hakiem. To samo jest z komputerami, telefonami, tabletami, aparatami. Ja jestem zwolenniczką kupowania nowych sprzętów. Samochód również wolałabym kupić nowy, dłużej na niego zbierałabym kasę, ale nie chciałabym mieć auta po kimś.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
helenakosc
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 17 Gru 2015
Posty: 5

PostWysłany: Pon Gru 21, 2015 10:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moje zdanie jest prawie takie samo jak koleżanki wyżej. Wszystko traci na wartości. I to czy kupisz nowy samochód czy nie zależy od Twojego zasobu portfela. Zwróć uwagę tylko na to czy jak ktoś ma pieniądze to kupuje coś używanego? No właśnie i te pseudo opinie że nowe samochody są złe to wypowiadają tylko Ci którzy ich nie mają albo mechanicy, którzy za kilka lat nie będą umieli ich naprawić. Kiedyś stary telewizor też działał 30 lat z dziada na wnuka przechodził, a dziś ma tyle funkcji i możliwości, że sory ale ma prawo się zepsuć po 3 latach. Trzeba napędzać gospodarkę!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kalamar
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 10 Lip 2014
Posty: 466

PostWysłany: Wto Gru 22, 2015 9:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że tak, ale trzeba pamiętać o jego prawidłowej eksploatacji. Uszkodził mi się wahacz i musiałem go naprawić u Szmytka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Franko
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 18 Paź 2011
Posty: 1063

PostWysłany: Wto Gru 29, 2015 7:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Opłaca się kupić tak zwane auto z prezentacji, które ludzi e wynajmują na jazdy próbne. Prawie nowe, nawet jak mają wgniotki to są znacznie tańsze.
Auto oddajemy do usunięcia wgnieceń Kraków wgniecenia.pl. Można skorzystać z mobilnego serwisu i mamy auto jak spod igły. Jedynie na liczniku będzie co nieco nakręcone.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
malik
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 17 Sie 2015
Posty: 140

PostWysłany: Czw Sty 07, 2016 12:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiadomo, że najlepiej byłoby kupić samochód z salonu, w tym wypadku trzeba liczyć się po pierwsze z większym kosztem, poza tym takie auto dosyć szybko traci na wartości. Grunt to dbać o swój samochód i usuwać wszystkie usterki na bieżąco. Jeżeli interesujecie się motoryzacją, warto zapoznać się z blogiem firmy https://www.nocar.pl - znajdziecie tam dużo przydatnych porad o świetleniu samochodowym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karola_24
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 13 Kwi 2015
Posty: 74

PostWysłany: Czw Sty 07, 2016 8:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zgadza się też o tym słyszałam, już przy wyjeździe z salonu tracisz na wartości. Ja jakbym miała taką sytuację wolałabym kupić auto 3 letnie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jinoo
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 26 Cze 2015
Posty: 112

PostWysłany: Sro Sty 13, 2016 12:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja ostatnio odkryłam taki super komis samochodowy w Rudzie Śląskiej http://www.pewnyautomobil.pl/komis same auta kilkuletniej, świetnie zachowane, do tego przygotowane do sprzedaży. Chłopaki się tam znają na rzeczy, a ponieważ jest przy salonie samochodowym i warsztacie, to są zawsze sprawdzone technicznie i pewne. Myślę, że to dobra alternatywa dla używanego samochodu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
grazynaa87
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 13 Lip 2015
Posty: 120

PostWysłany: Sro Sty 13, 2016 1:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z pewnością bardziej opłaca się kupić samochód używany, niż nowy z salonu, ale używane są często awaryjne, także moim zdaniem lepiej kupić nowy. Osobiście wziąłem niedawno kredyt na nowego Opla Astra Sedan i jak najbardziej jestem z niego zadowolona - tutaj w Warszawie http://opel.autozoliborz.pl znalazłam go w promocji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
prowansja
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 19 Lis 2014
Posty: 285

PostWysłany: Czw Sty 14, 2016 11:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też się nad tym zastanawiam. Warto chyba sobie zrobić rozeznanie i sprawdzić opcje leasingu czy np. wynajmu długoterminowego w http://www.yourcar.pl/kontakt/ , można też wynajmować samochody na krótkie okresy, jeśli ktoś nie używa auta na co dzień, np. mogą wam samochód podstawić na lotnisko w pyrzowicach, czy balicach Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Hydepark Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy