FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
instalacja kolektora słonecznego

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Remonty, wyposażenie wnętrz
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
robertos
Specjalista
Specjalista


Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 57

PostWysłany: Sro Sty 26, 2011 11:59 am    Temat postu: instalacja kolektora słonecznego Odpowiedz z cytatem

Witam, Interesuje mnie instalacja kolektora słonecznego, ale jestem zielony w tym temacie. Chodzi mi o ogrzanie domu o powierzchni 100m2. Jaki system w skład którego wchodzą kolektory jest Waszym zdaniem najbardziej wydajny?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
abent
Zaawansowany Uczestnik
Zaawansowany Uczestnik


Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 35

PostWysłany: Pon Sty 31, 2011 9:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak na polskie warunki, to najlepiej połączyć kolektor, kominek i kocioł gazowy – to daje wygodę i potężnie redukuje koszty ogrzewania.System ten nazywa się ogrzewaniem zintegrowanym. Tutaj możesz zobaczyć schemat takiego systemu: http://www.makroterm.pl/produkty/zintegrowane-ogrzewanie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
benek
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 81

PostWysłany: Wto Lut 22, 2011 12:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest jeszcze inne rozwiązanie. Czytałem ostatnio o dachówce słonecznej.
http://www.odnawialnecieplo.pl/ciekawe-wdroenia/148-soneczna-dachowka To jakby inny rodzaj kolektorów słonecznych. Czy ktoś z was miał juz z tym do czynienia? Jak ten pomysł, zwiększenia powierzchni na cały dach, przekłada sie na wydajność?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Meble-Bogart
Początkujący Uczestnik
Początkujący Uczestnik


Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 25

PostWysłany: Czw Lis 03, 2011 10:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zastanów sie czy aby napewno będzie to opłacalne,przelicz wszystkie koszty. Bo jeden może być za mało na ogrzanie takiej powierzchni,chodzi o to,aby nie żałować potem tej inwestycji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jaffar
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 17 Paź 2011
Posty: 4

PostWysłany: Sro Sty 18, 2012 9:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawdź ofertę formy Makroterm mój wujek jest z niej zadowolony Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
abent
Zaawansowany Uczestnik
Zaawansowany Uczestnik


Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 35

PostWysłany: Sro Sty 18, 2012 10:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja używam kolektorów tej firmy Makroterm i jak do tej pory działają bez zastrzeżeń Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karollo
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 01 Gru 2014
Posty: 98

PostWysłany: Sob Paź 15, 2016 9:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepiej skontaktować się z firmą Biomar dlatego, że oni bardzo dobrze doradzą z wyborem. Zajmują się kolektorami a przede wszystkim fotowoltaiką więc o tym też warto pomyśleć. Bardzo szybko zwrotna inwestycja, sam się nad tym zastanawiam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Matias
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 2

PostWysłany: Sob Paź 15, 2016 4:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja niestety zrezygnowałem. Połać dachowa jest odpowiednio nachylona, ale trochę źle skierowana i dojście do pieca, żeby połączyć media jest za daleko.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Tomek767
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 03 Paź 2017
Posty: 833

PostWysłany: Pon Mar 19, 2018 11:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A moim zdaniem najpierw powinieneś skontaktować się z firmą która zajmuje się wykonywaniem tego typu instalacji i wiem czy na pewno będzie to w Twoim przypadku opłacalne. Ja właśnie zgłosiłem się do firmy Ziterm i mogliśmy porozmawiać na temat wykonania tej instalacji. Okazało się z wyliczeń że będzie to jednak opłacalne. Zajęli się więc jej wykonaniem i powiem szczerze że zaskoczyli mnie tempem oraz jakością jej wykonania. Na ten moment na c.w.u oszczędności rocznie to ok. 40-50% w roku, więc wygląda obiecująco Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
korekkurek
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 12 Lis 2021
Posty: 503

PostWysłany: Pon Mar 07, 2022 12:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem świeżo po zainwestowaniu w tego typu kolektor słoneczny. Zaproponowany przez https://www.biawar.com.pl/produkty/kolektory-sloneczne okazał się tym, czego poszukiwaliśmy tyle czasu. Postawiliśmy na HEVELIUS WUNDER należący do nowej generacji kolektorów płaskich.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wierchuszka
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 17 Sie 2020
Posty: 686

PostWysłany: Wto Kwi 23, 2024 12:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zastanawiasz się nad instalacją kolektorów słonecznych? Sprawdź ofertę firmy https://ekozbiorniki.pl/produkt/kolektor-sloneczny-cisnieniowy-150l-stal-nierdzewna/ Ich kolektor słoneczny ciśnieniowy o pojemności 150 litrów wykonany ze stali nierdzewnej może być interesującą opcją dla osób poszukujących energooszczędnych rozwiązań. Zerknij na ich stronę, a poznasz więcej szczegółów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Remonty, wyposażenie wnętrz Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy