FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Rodzaje umów

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Zarządzca nieruchomości
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mieszkaniowy
Site Admin
Site Admin


Dołączył: 02 Lut 2007
Posty: 246

PostWysłany: Nie Lut 10, 2008 1:56 pm    Temat postu: Rodzaje umów Odpowiedz z cytatem

* nazwane i nienazwane – nazwane występują w KC, np. umowa sprzedaży; zostały one szczegółowo uregulowane; nienazwane nie występują w KC więc szczególną uwagę należy poświęcić zapisaniu w umowie postanowień;
* jedno- i dwustronne – dzielą się z uwagi na skutek, który może mieć miejsce tylko z jednej strony, np. darowizna, lub po obu stronach stosunku prawnego, np. sprzedaż;
* umowy przystąpienia (adhezyjne) – polegają na tym, że stanowisko jednej ze stron jest z góry określone, druga zaś może z tych warunków skorzystać lub nie;
* umowa rezultatu skutku – jedna ze stron zobowiązuje się do osiągnięcia określonego rezultatu a kiedy ten zaistnieje, umowę poczytuje się za wykonaną.
_________________
Nieruchomości w Internecie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
propos
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 30 Paź 2014
Posty: 235

PostWysłany: Wto Mar 24, 2015 2:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś tutaj jeszcze zagląda i może uaktualnić wątek? Przez tyle lat mogło się coś zmienić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marianna
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 31 Maj 2015
Posty: 10

PostWysłany: Wto Cze 16, 2015 12:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co się zmieniło..Dalej umowa zlecenie dla studentów jest właśnie taka sama czyli to akurat jest kiepsko i akurat dalej się to nazywa umowa śmieciowa. Bardzo to jest słaba sprawa i bardzo na takich umowach się wykorzystuję pracownika. Po prostu pracownik jest wtedy traktowany jako śmieć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
spokes
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 17 Gru 2014
Posty: 75

PostWysłany: Czw Kwi 07, 2016 6:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koleżanka ma widzę jakieś inne doświadczenia, wszystko zależy od pracodawcy. Ja zawsze pracowałem na takich umowach i zawsze się potrafiłem dogadać, że i ja i pracodawca był zadowolony. czy to odnośnie stawki czy warunkow. Dla studentów to już w ogóle umowa pierwsza klasa, bo nie opłasz składek i zarabiasz więcej.

optimed pro office
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
keebler.curtis
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 09 Gru 2020
Posty: 4
Skąd: Dęblin

PostWysłany: Sro Gru 09, 2020 3:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warto zaznajomić się z takimi rzeczami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zbigniew2223
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 13 Sty 2021
Posty: 3

PostWysłany: Sro Sty 13, 2021 6:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego wątku naprawdę dowiedziałem się bardzo dużo. Na pewno bardzo dobrze zrobiłem że wszedłem do tego wątku.
_________________
Laweta Hamburg
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
terenia
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 20 Lis 2018
Posty: 423

PostWysłany: Nie Sie 22, 2021 5:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marianna napisał:
Co się zmieniło..Dalej umowa zlecenie dla studentów jest właśnie taka sama czyli to akurat jest kiepsko i akurat dalej się to nazywa umowa śmieciowa. Bardzo to jest słaba sprawa i bardzo na takich umowach się wykorzystuję pracownika. Po prostu pracownik jest wtedy traktowany jako śmieć.

O umowie zlecenia sporo piszą na https://leasingteam.pl/centrum-prasowe/komunikaty-prasowe/zatrudnienie-pracownika-na-umowe-zlecenie , warto poczytać o wadach i zaletach takiej pracy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Haliaxis51
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 23 Paź 2021
Posty: 4

PostWysłany: Sob Paź 23, 2021 11:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jak wy się na to zapatrujecie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sarcia
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 29 Cze 2021
Posty: 84

PostWysłany: Wto Lis 02, 2021 12:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest naprawdę wiele rodzajów umów. Ale wszystkie możecie znaleźć na stronie https://www.umownik.pl/ tam też możecie tworzyć własne. Szybko, sprawnie i bezproblemowo możecie na tej stronie też umowy podpisać. Polecam z tego skorzystać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
anianita
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 18 Kwi 2016
Posty: 311

PostWysłany: Wto Lut 22, 2022 9:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli o umowy chodzi to mnie interesowały wiadomości na temat tego, jak właściwie powinna wyglądać umowa darowizny samochodu na przykład. Na czym to polega, co powinna zawierać. Zaczęłam przeglądać sieć w poszukiwaniu odpowiedzi i na stronie https://finanseity.pl/darowizna-samochodu-czym-polega-warto-wiedziec/ natrafiłam na bardzo fajnie napisany artykuł poradnikowy właśnie w tym zakresie. Mnie te wiadomości naprawdę wiele dały.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Zarządzca nieruchomości Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy