FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Ile powinno się wydawać na reklamę firmy?
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Hydepark
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pat-rycka
Początkujący Uczestnik
Początkujący Uczestnik


Dołączył: 22 Kwi 2016
Posty: 25

PostWysłany: Pią Cze 10, 2016 2:47 pm    Temat postu: Ile powinno się wydawać na reklamę firmy? Odpowiedz z cytatem

Ile powinno się wydawać na reklamę firmy?
Gdzies pisali ze 10% zysków - to nie przesada lekka?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
Franko
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 18 Paź 2011
Posty: 1063

PostWysłany: Sob Cze 11, 2016 10:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w zależności jak firma prosperuje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
garnodux
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 10 Cze 2016
Posty: 6

PostWysłany: Sob Cze 11, 2016 11:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przez kilka lat pracowałam w firmie Eniro. Zajmowałam się reklamą. I powiem szczerze, że nakłady na reklamę zależą od wielkości firmy, a także od tego ilu klientów firma chciałaby pozyskać. Podam przykład: im większa reklamę, czyli wizytówkę kupował klient w Panoramie Firm, tym więcej wejść generowala mu ona. Po prostu większa ilość osób, mogła dotrzeć do info o jego firmie. Wiem, że najwięcej klientów miały małe i średnie przedsiębiorstwa, bo reklama jest ukierunkowana na konkretny region i branże, więc jak ktoś wyszukuje to trafia na interesującą firmę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Mocnakawa
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 01 Paź 2012
Posty: 435
Skąd: Polska

PostWysłany: Pon Cze 13, 2016 12:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, myślę, że kolega wyżej ma sporo racji i o ile na poczatku działania firmy zwykle najczęściej oszczędza się na reklamie, to dopiero z czasem zauważa się, że ma ona naprawdę duże znaczenie i warto wydać więcej.
Czy 10% nie wiem, ale na pewno ustalenie sobie jakiegoś takiego miesiecznego budżetu na cele reklamowe, to dobry pomysł.

I dotyczy zarówno reklamy w sieci, pozycjonowania jak i gadżetów jak np pendriva z nadrukiem ( z tej strony), które daje się klientom czy kontrahentom w ramach jakiegoś bonusu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
cooli
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 13 Sie 2015
Posty: 125

PostWysłany: Pon Wrz 26, 2016 1:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na początku działalności wydatki na reklamę są największe i trzeba się na to nastawić. Pozycjonowanie, social marketing itp. to nie są tanie rzeczy. Jak mamy ograniczony budżet, warto zdecydować się na dodawanie firmy do katalogów branżowych typu http://polskiebudowlane.pl/nieruchomosci-i-projektowanie-branza-17.html jeżeli prowadzi się biznes związany z tą branżą, ważne będą też portale ogłoszeniowe. Koszty takich działań nie są wysokie, a potrafią przynieść korzyści.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
LexMed
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 27 Wrz 2016
Posty: 4
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Wrz 27, 2016 4:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy 10 % dużo zarabiając na przykład 5.000 na czysto lub 15.000 ? Uważam ,że nie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
magica
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 582

PostWysłany: Wto Paź 04, 2016 7:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na reklamę powinno się wydawać tyle, by była ona opłacalna - po prostu. Jeśli chodzi o tanie sposoby promocji marki to na pewno należą do nich programy konsumenckie http://sodexolojalnosc.pl/lojalnosc/programy-konsumenckie/ . nie trzeba od razu pakować się do tv by zbudować trwałe relacje z klientami Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kali
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 370

PostWysłany: Czw Paź 06, 2016 10:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lokalnie po taniości można nawet stosować torby reklamowe z nadrukiem. Tania, mobilna reklama i dobre wrażenie w oczach konsumentów Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pamm
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 29 Wrz 2016
Posty: 672

PostWysłany: Pią Paź 21, 2016 2:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powinno się moim zdaniem wydać tyle żeby się opłacało i żeby była skuteczna, dobrze też pomyśleć może o promocji w formie konkursów albo programie lojalnościowym http://sodexolojalnosc.pl/ w Sodexo będą wiedzieli co będzie lepsze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
katia0
Początkujący Uczestnik
Początkujący Uczestnik


Dołączył: 24 Lip 2016
Posty: 25

PostWysłany: Sob Paź 29, 2016 9:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja odpowiedź- tyle, ile potrzeba Smile Warto jednak korzystać z usług firm, które proponują konkurencyjne ceny. Przykładowo Servi Bydgoszcz ma teraz niezłe promocje na materiały drukowane, dobra okazja na przygotowanie firmowych ulotek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
prowansja
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 19 Lis 2014
Posty: 285

PostWysłany: Wto Lis 15, 2016 4:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bez reklamy dzisiaj nic się nie osiągnie, więc szczególnie na poczatku po prostu nie można na niej oszczędzać. Pamiętajcie też o social media i hasztagach ! A jak je tworzyć z głową? Dowiecie się z http://publicrelations.pl/optymalna-liczba-hashtagow-social-media/ Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magica
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 582

PostWysłany: Sro Lis 30, 2016 8:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie trzeba dużo wydawać na reklamę. Wystarczy znaleźć skuteczną formę. Wiem, że dobrze się sprawdzają samoprzylepne etykiety , ale nie można także zapominać o internecie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lublinka
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 848

PostWysłany: Pią Gru 09, 2016 1:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każdy wydaje tyle ile może. Ja np wydawałam na początku niewiele, dopiero gdy firma zaczeła się rozwijać zaczelam bardziej skupiac sie na reklamie.
Ostatnio zainteresowała mnie strategia marketingowa dla hotelu i chyba zgloszę się do profesjonalnej agencji interaktywnej. Chce przyciągnąć jak najwięcej gości.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pirat
Początkujący Uczestnik
Początkujący Uczestnik


Dołączył: 11 Wrz 2016
Posty: 15

PostWysłany: Nie Gru 11, 2016 2:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo ciekawy temat. Sam zastanawiam sie nad zalozeniem swojej wlasnej dzialalnosci. Narazie jestem na etapie tworzenia biznes planu i zbierania konkretnego kapitalu. Znalazlem nisze jesli chodzi o moje miasto, mam tutaj na mysli wypozyczanie sprzetu ciezkiego takiego jak ladowarki teleskopowe, podnosniki itp. Wzoruje sie na jednym z liderow rynku http://www.magnith.pl/ jesli chodzi o ta dziedzine. Orientujecie sie ile moze w przyblizeniu kosztowac wypromowanie tego typu dzialalnosci? Chcialbym trafic do jak najwiekszego grona konsumentow juz na samym starcie. Druga kwestia, po jakim czasie mozna liczyc na zwrot inwestycji? 6 miesiecy, rok? Dzieki za wskazowki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
malinowa
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 31 Paź 2014
Posty: 508

PostWysłany: Pon Sie 14, 2017 9:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę,że warto byłoby ustalić jakiś konkretny budżet na reklamę i później zadecydować jaka to reklama będzie. Można zrobić fajną reklamę niewielkim kosztem jednak czasem na to potrzebny jest czas. Na razie może postaw na reklamę tradycyjną. Wiem, że u nich http://www.extrema.com.pl/oferta/16,kalendarze-reklamowe.html można zamówić materiały reklamowe w przystępnej cenie

Ostatnio zmieniony przez malinowa dnia Pią Wrz 01, 2017 5:26 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Hydepark Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy