FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Jaki kominek wybrać ?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Budowa domu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
karolek98
Początkujący Uczestnik
Początkujący Uczestnik


Dołączył: 10 Lip 2015
Posty: 27

PostWysłany: Sro Paź 14, 2015 7:46 pm    Temat postu: kominek Odpowiedz z cytatem

Dobrze piszecie, że kominek to taka bardziej osobista i indywidualna sprawa. Nie wszystkim podoba się to samo. Trzeba się naszukać i naoglądać wiele modeli żeby dobrać coś pod siebie. Nie zazdroszczę tym, co akurat teraz zastanawiają się nad kupnem kominka czy pieca. Tutaj są fajne kominki, różne rodzaje: http://sklep.kominki-lumar.com/index.php?route=product/special . Może ktoś skorzysta.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
kalamar
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 10 Lip 2014
Posty: 466

PostWysłany: Wto Paź 20, 2015 11:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bardziej wolę takie bardziej nowoczesne rozwiązania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Martyna
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 21 Paź 2015
Posty: 6
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Paź 21, 2015 10:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kominek w mieszkaniu to naprawdę świetna sprawa, choć wiele osób montuje sobie kominki, a potem zwyczajnie z nich nie korzysta, bo im się nie chce;/ Wiadomo, że latem człowiek rzadziej korzysta z kominka, ale zimą czy w jesienne wieczory, gdy za oknem zimno i plucha to taki kominek jest naprawdę wybawieniem i ja, jeżeli kiedyś będę mieć własny domek to z pewnością będzie miał kominek:) A zastanawiam się czy jest możliwość zamontowania kominka w mieszkaniu w bloku? Słyszałam o bio kominkach, ale zbytnio nie wiem na jakiej zasadzie to działa? Czy jest bezpieczne i czy daje fajny efekt? Może ktoś ma i może się podzieli wrażeniami?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lublinka
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 848

PostWysłany: Sro Paź 28, 2015 8:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karolek98 masz rację, znalezienie idealnego kominka graniczy z cudem. Każdy ma inny gust i wymagania dlatego my chcemy zgłosić się do http://www.kominki-lumar.com/ by zaprojektowali i zbudowali nasz wymarzony kominek. Sprawdziliśmy wszystkie sklepy ale niestety nie ma nic co by odpowiadało naszym wymaganiom dlatego wolimy zrobić wszystko od podstaw. Co do kominków elektrycznych to są ok ale do mieszkania w domu lepiej prezentują się prawdziwe kominki Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kika
Początkujący Uczestnik
Początkujący Uczestnik


Dołączył: 07 Paź 2015
Posty: 20

PostWysłany: Sro Paź 28, 2015 1:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Martyna napisał:
A zastanawiam się czy jest możliwość zamontowania kominka w mieszkaniu w bloku? Słyszałam o bio kominkach, ale zbytnio nie wiem na jakiej zasadzie to działa? Czy jest bezpieczne i czy daje fajny efekt? Może ktoś ma i może się podzieli wrażeniami?

Oczywiście, kominek na biopaliwo jest w 100% bezpieczny. Dzięki specjalnej konstrukcji nie ma ryzyka rozlania się biopaliwa przy ewentualnym przewróceniu kominka. Dodatkowo nie ma pylenia, dymienia, iskry nie lecą. A efekt? Prawdziwy ogień i ciepło. W mieszkaniu jest to fantastyczna opcja.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Eliza
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 07 Sie 2013
Posty: 624

PostWysłany: Pią Lis 13, 2015 6:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według mnie, teraz bardziej opłaca się decydować na biokominek niż ten zwykły. Moim znajomi mają u siebie normalny i palą w nim tylko raz w roku bo jest przy tym tyle pracy, ze całkowicie im się odechciewa. A przy biokominku. Nie ma dymu, nie ma tyle pracy a za to jaka radość i efekt.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
molmar
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 20 Lis 2015
Posty: 1

PostWysłany: Pią Lis 20, 2015 8:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Biokominek to lipa. Bierz zwykły byle z płaszczem wodnym - będzie Ci przy okazji grzał grzejniki w całym domu.
_________________
Oferujemy wkłady kominkowe poznań
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Andrea
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 19 Lis 2015
Posty: 6
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Lis 23, 2015 12:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też myślałam o biokominku w mieszkaniu, ale w sumie nie wiem , czy się na to zdecydować, bo z tego co widzę to jedni chwalą a inni jednak nie.. Wiadomo, że jeżeli mogłabym wybrać i zdecydować się na kominek zwyczajny na drewno to na pewno bym się na to zdecydowała, ale w przypadku mieszkania niestety nie ma takiej możliwości, dlatego ja także rozważam ten biokominek, ale jednak w tym przypadku także wydziela się czad prawda? Nie wiem czy taki kominek będzie bezpieczny , gdy w domu są malutkie dzieci...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
joannis
Specjalista
Specjalista


Dołączył: 28 Sie 2015
Posty: 59

PostWysłany: Sro Lis 25, 2015 4:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sezon grzewczy w pełni, pierwszy mróz chwycił. Mi się podobają kominki warszawa, zwłaszcza te nowoczesne, np. gazowe. Fajna sprawa, bo nie tylko można się dogrzać, a jednocześnie udekorować wnętrze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jolka89
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 25 Lis 2014
Posty: 6

PostWysłany: Pią Cze 24, 2016 2:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zamawiałam wkłąd kominkowy z płaszczem wodnym w FirmaMTM.pl i tak jak mi doradzili, sprawdza się naprawdę dobrze. Do tego ta aranżacja... Pięknie! Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
GrazynkaKowalska
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 26 Lut 2016
Posty: 464

PostWysłany: Czw Lut 09, 2017 8:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mieszkam w mieszkaniu, w którym nie mogę pozwolić sobie na instalacje tradycyjnego kominka. Jest to spowodowane ilością kondygnacji tego budynku. Prawo zezwala na instalacje kominka tylko w budynkach, które mają maksymalnie 4 kondygnacje, a blok, w którym mieszkam ma ich 6.
Nie zależy mi na cieple, które mogłoby się wydobywać z kominka, bo mam w mieszkaniu bardzo tanie C.O. , płacę miesięcznie minimalnie ponad 100złotych, a nigdy zimą nie oszczędzam na ogrzewaniu i nigdy nie zdarzyło mi się do niego dodatkowo dopłacać. Nie sądzę, że kominkiem byłabym w stanie ogrzać mieszkanie za zaledwie 1200złotych rocznie.
Chcę mieć kominek ze względów estetycznych i dekoracyjnych. Tak jak pisałam nie mogę sobie pozwolić na tradycyjny kominek i zastanawiam się nad kupieniem sobie biokominka z tej oferty http://kratki.com/sklep/pl/category/6/biokominki a w zasadzie 3 biokominków. Jeden ten droższy, który kosztowałby mnie ponad tysiąc złotych chciałabym postawić w salonie, tango w łazience a Echo w sypialni, bo te dwa ostatnie są bardzo tanie a bardzo ciekawie wyglądają.
Może ktoś z Was mógłby mi powiedzieć na ile palenia wystarcza 1l paliwa do biokominka? Chciałabym mniej więcej wiedzieć ile razy w miesiącu mogę sobie pozwolić na ich rozpalenie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Złośnica2
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 22 Paź 2013
Posty: 500

PostWysłany: Wto Lut 28, 2017 3:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zawsze zastanawiałem się co będzie lepszym rozwiązaniem i jaki kominek bardziej się opłaca. Sam jestem w tym temacie trochę zielony dlatego postanowiłem zgłosić się do tej firmy http://kominki-ratajczak.pl/ by doradzili mi jakie rozwiązania w moim przypadku bedą najbardziej opłacalne i jaki kominek postawić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Trrumanter
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 31 Sie 2016
Posty: 176

PostWysłany: Wto Maj 16, 2017 1:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kup od razu dobry czujnik czadu, bo niestety nadal jest on groźny. Tutaj można więcej o tym poczytać: http://blog.chelchowski.pl/2017/05/15/czad/
Myślę, że warto się zapoznać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
hania123
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 16 Maj 2014
Posty: 730

PostWysłany: Sro Maj 17, 2017 11:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uważam, że jeśli chodzi o ładne kominki, to warto zajrzeć do kominki z kamienia warszawa. Takie kominki z kamienia moim zdaniem z pewnością nadadzą stylu w salonie. Sprawdźcie sami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kalicki12
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 09 Paź 2015
Posty: 969

PostWysłany: Wto Maj 23, 2017 10:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu: http://sklep.kominki-vector.pl/ znajdziecie bardzo duży wybór najróżniejszych kominków i pieców. Jestem pewna, że coś przypadnie Wam do gustu. Sama marzę o kominku ale póki co niestety mieszkam w bloku więc marzenie jest dość nierealne Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Budowa domu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy