FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Ogrzewanie domu
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 14, 15, 16  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Budowa domu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
goska
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 11 Sty 2017
Posty: 821

PostWysłany: Sro Mar 08, 2017 9:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

próbowaliście ogrzewania gazowego? podobno można wydzierżawić zbiornik od amerigas, sprawdzone źródła tak donoszą. Co jak co całkiem możliwe, ponieważ wiele osób ma od nich zbiorniki przy domach Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
Lucynka
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 07 Kwi 2016
Posty: 569

PostWysłany: Pią Mar 10, 2017 3:04 pm    Temat postu: Ogrzewanie Odpowiedz z cytatem

ja stawiam raczej na ogrzewanie we własnym zakresie, ostatnio zainwestowałem w pompę cieplną z Hewalexu - http://www.hewalex.pl/oferta/pompy-ciepla/. Wprawdzie inwestycja, jak na pierwszy raz dość droga, ale po jakimś czasie się zwraca. Dodatkowo w cenie zyskuję montaż, więc wychodzi podwójnie na plus. Trochę miejsca pompa zajmuje, ale mogę mieć w zależności od potrzeby gwarancję nawet do 5 lat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Trrumanter
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 31 Sie 2016
Posty: 176

PostWysłany: Wto Mar 21, 2017 9:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnimi czasy popularne są piece na eko groszek. Wychodzi to dość dobrze kosztowo. Ważne jest tylko żeby kupować dobry węgiel no i umieć taki piec dobrze ustawić, bo trochę tego jest. Na szczęście jest trochę tutoriali w necie, ja korzystałem z tego i jestem zadowolony: https://blog.sambudrol.pl/2017/03/20/ekogroszek-jak-ustawic-kociol/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ala01
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 23 Mar 2017
Posty: 288

PostWysłany: Czw Mar 23, 2017 10:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam piec na eko groszek - firmy Sas i jestem zadowolona. Wygodny w obsłudze a koszty przystępne. Mi wszystko ustawił gość co montował i nie musiałam się nad tym zastanawiać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mariusz Bach
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 11 Maj 2016
Posty: 446

PostWysłany: Pią Mar 31, 2017 10:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sporo osób stawia teraz na nowoczesne i ekologiczne ogrzewanie domów np na pompy ciepła. Takie pompy oferuje sklep http://sklep.kominki-vector.pl/ . Nie jest to zbyt tania inwestycja ale z pewnością zwróci sie po latach. Ja rozważam zakup takiej pompy do nowo budowanego domu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
SylwiaN
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 16 Sty 2017
Posty: 170

PostWysłany: Nie Kwi 02, 2017 6:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wszędzie jest dostępny gaz, a stawianie butli na ogrodzie nie jest zbyt estetycznym rozwiązaniem. Pompa ciepła to fajny produkt, tylko te koszty na początek. Nie każdego na to stać a budowa domu to w większości przypadków i tak kredyt. Więc kolejne tak duże obciążenie finansowe raczej nie do zaakceptowania. Obecnie rozważam panele elektryczne. Całkiem ciekawe rozwiązanie. Cenowo jeżeli chodzi o samą instalację to chyba najlepsze rozwiązanie - prąd każdy u siebie ma, więc wystarczy tylko podłączyć do prądu i grzać. Dodatkowy atut paneli Eco Partner to możliwy do uzyskania efekt. Na zamówienie mogą zrobić w formie lustra (idealne rozwiązanie do łazienki - jednocześnie mamy pewność, że nigdy nam lustro nie zaparuje) lub wykończonego grafiką (np. do salonu):
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Trrumanter
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 31 Sie 2016
Posty: 176

PostWysłany: Pon Kwi 03, 2017 7:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ogrzewanie gazowe według mnie to najlepsze rozwiązanie Smile Sam w domu takie posiadam i jestem zadowolony.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Terry55
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 12 Kwi 2016
Posty: 177

PostWysłany: Sro Kwi 05, 2017 12:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co myślicie na temat dogrzewania za pomocą energii słonecznej? Ostatnio zaglądałem na http://www.hewalex.pl/oferta/kolektory-sloneczne-i-osprzet gdzie jest o tym mowa, zresztą ta firma także zajmuje się sprzedażą takich kolektorów. Jestem ciekaw czy to w tak dużej mierze zmniejsza rachunki za ogrzewanie. Oczywiście plusem jest to, że dzięki temu ochronimy środowisko. Ale nie jest to najważniejsze. Chcę wiedzieć czy i w jakim stopniu ta inwestycja się zwróci. Może ktoś mi o tym napisać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dewan
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 01 Gru 2016
Posty: 180
Skąd: Katowice

PostWysłany: Pią Maj 05, 2017 10:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm, może tak osoby, które uważają, że ogrzewanie gazem jest opłacalne, wypowiedzą się na temat kosztów za cały okres grzewczy? Jak dla mnie wcale nie jest to takie opłacalne, szczególnie w przypadku niezbyt dobrej pod względem jakości instalacji. Jak dla mnie nic nie zastąpi paliwa stałego w postaci węgla. Ja korzystam z opału śląskiej firmy Smart Trans i cieszę się wydajnością ogrzewania domu. Ich węgiel orzech spala się bardzo dobrze i gwarantuje w skali całego okresu grzewczego spore oszczędności. Sprawdźcie sobie ich ofertę: http://smarttrans.eu/.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lili9
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 25 Mar 2017
Posty: 733

PostWysłany: Pon Maj 08, 2017 4:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja polecam ogrzewanie podłogowe. Od kiedy korzystam z takiego rozwiązania, za nic w świecie nie zamieniłabym na nic innego:) Zimą jest to naprawdę niesamowita wygoda i komfort Wink Jeśli boicie się o koszty przeczytajcie sobie tutaj: ogrzewanie podłogowe poznań - wcale nie wychodzi to drogo, co mogę potwierdzić z doświadczenia Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kajko
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 27 Kwi 2015
Posty: 228

PostWysłany: Pon Maj 08, 2017 3:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dewan napisał:
Hmm, może tak osoby, które uważają, że ogrzewanie gazem jest opłacalne, wypowiedzą się na temat kosztów za cały okres grzewczy? Jak dla mnie wcale nie jest to takie opłacalne, szczególnie w przypadku niezbyt dobrej pod względem jakości instalacji. Jak dla mnie nic nie zastąpi paliwa stałego w postaci węgla. Ja korzystam z opału śląskiej firmy Smart Trans i cieszę się wydajnością ogrzewania domu. Ich węgiel orzech spala się bardzo dobrze i gwarantuje w skali całego okresu grzewczego spore oszczędności. Sprawdźcie sobie ich ofertę: http://smarttrans.eu/.


To prawda, że węgiel w dalszym ciągu jest chyba najbardziej opłacalnym paliwem. Tylko w związku ze smogiem to może się jeszcze sporo skomplikować w kwestii korzystania z kotłów na węgiel - zwłaszcza w dużych miastach. Ale trzeba przyznać, że na tych terenach, gdzie nie ma dostępu do gazu ziemnego, kotły węglowe dalej będą królować.
Z drugiej strony, jeśli ktoś się decyduje już na kocioł gazowy, to ja zdecydowanie polecam kotły kondensacyjne tego typu https://buderus-inserw.pl/sklep/kotly-gazowe .
Kotły kondensacyjne mają o wiele większą sprawność energetyczną niż tradycyjne kotły gazowe.
_________________
Zajrzyj ciekawostki http://nasza-kamienica.pl/ .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Trrumanter
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 31 Sie 2016
Posty: 176

PostWysłany: Sro Maj 10, 2017 11:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Węgiel chyba nadal jest najkorzystniejszym rozwiązaniem jeśli chodzi o ogrzewanie. Tutaj można sobie poczytać więcej na jego temat: https://blog.sambudrol.pl/2017/05/05/czarne-zloto/
Ja ogrzewam ekogroszkiem i jestem zadowolony.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
SylwiaN
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 16 Sty 2017
Posty: 170

PostWysłany: Sro Maj 10, 2017 9:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko grzanie węglem, czy tak ekogroszkiem to na etapie budowy mamy spory wydatek. Kiedyś to liczyłam. Dobry piec to 4 tysięcy, komin systemowy też koło 3 tysięcy, instalacja wodna CO, grzejniki to kolejne tysiące. Sama kotłownia jako wybudowane pomieszczenie to też kosztuje trochę. Niedawno widziałam wyliczenie kompletnej kotłowni dla domu o wielkości 160 m2 wychodziło około 30 tysięcy. Inwestując w lepsze ocieplenie i panele grzewcze Eco Partner, o których już tu wspominałam, wychodzimy po prostu lepiej. Sama instalacja jest dużo prostsza i dużo tańsza. I sprawność takich paneli też jest dużo wyższa. No i porządek w domu, brak brudnego opału, popiołu itd.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ala01
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 23 Mar 2017
Posty: 288

PostWysłany: Wto Maj 23, 2017 10:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak ktoś chce mieć ekologiczne i czyste ogrzewanie to myślę, że powinien się zapoznać z ofertą firmy Eko-Atelier, maja szeroką ofertę różnych ekologicznych systemów grzewczych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jas090
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 23 Maj 2017
Posty: 1

PostWysłany: Wto Maj 23, 2017 10:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ta firma jest naprawde dobra
_________________
porównywarka oc samochodu - ubezpieczenie-samochodu.net.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Budowa domu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 14, 15, 16  Następny
Strona 2 z 16

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy