FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Wybieramy agencję nieruchomości
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Agencje nieruchomości
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Weronika
Moderator
Moderator


Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 237
Skąd: Szwecja

PostWysłany: Sro Lut 21, 2007 8:51 pm    Temat postu: Wybieramy agencję nieruchomości Odpowiedz z cytatem

Jeżeli decydujemy się na zakup lub sprzedaż mieszkania, domu lub działki przez pośrednika, powinniśmy uzyskać jak najwięcej informacji dotyczących danego biura nieruchomości.

Jak dokonać wyboru?

Zasięgnijmy opinii znajomych, którzy korzystali już z usług pośrednika.

Przejrzyjmy oferty pośredników w prasie, Internecie, pismach fachowych (warto wybrać firmę specjalizującą się w sprzedaży nieruchomości w danej okolicy).

Postarajmy się ustalić, czy pośrednik należy do jakiegoś stowarzyszenia, czy jego oferta znajduje się na stronie internetowej lub czy współpracuje z innymi biurami nieruchomości (pozwala to na zdobycie ogromnej bazy danych o nieruchomościach bez konieczności odwiedzania kilku firm i składania kilku zleceń).

Zwróćmy uwagę na możliwość współpracy agencji nieruchomości z bankiem, notariuszem itp.

Obserwujmy naszego agenta. Zwróćmy uwagę na liczbę przedstawianych nam ofert i to, czy odpowiadają one naszym wymaganiom. Jak zachowuje się pośrednik w kontaktach z klientami, czy potrafi być miły i sympatyczny, mimo że już po raz dwudziesty spotyka się z nami, a my podnosimy wymagania.

interia.pl
_________________
Szukasz Nieruchomości ?
Szukasz Kredytu mieszkaniowego ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
jjaneczek86
Początkujący Uczestnik
Początkujący Uczestnik


Dołączył: 30 Wrz 2009
Posty: 15

PostWysłany: Sro Paź 21, 2009 10:02 pm    Temat postu: re Odpowiedz z cytatem

Witam

Wybrać dobre mieszkanie w dzisiejszych czasach to czasem nie lada problem - dobrze, że istnieją jeszcze agencje nieruchomości na których można polegać Smile
Myślę, że warto też sprawdzić zawsze kto zarządza budynkiem, jaka to firma i jakie ma referencje. Warto, bo to taka firma zawsze się zajmuje porządkiem w budynkach. Co na przykład można powiedzieć o gren nieruchomości? Wydaje się dość dobrą firmą i ma sporo referencji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
guardi
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 08 Maj 2010
Posty: 1

PostWysłany: Sob Maj 08, 2010 1:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja miałem przykre doświadczenia przy wynajmowaniu mieszkania przez pośrednika (ciągłe zmiany terminu opłat za mieszkanie i niejasności z opłacaniem rachunków) miałem dosyć złe nastawienie. Jak miałem kupować własne mieszkanie zdecydowałem się jednak znowu skorzystać z pośrednika. Mieszkania Bielsko to niezła dżungla z masą nieuczciwych sprzedawców, ale poszedłem do biura konkret i za mnie sprawdzili zadłużenia konkretnych domów, nawet tych, których nie mieli w ofercie, a sam znalazłem i im pokazałem. Namówili właściciela mieszkanka, które sobie upodobałem żeby skorzystał z ich usług i przez nich spisaliśmy umowę. Teraz cieszę się własnym m4.
Przy wyborze biura nieruchomości będę się teraz kierował właśnie podejściem do klienta i pełną informacją. Planuję zakup mieszkania pod wynajem we wrocławiu, bo tam będę się za parę lat przeprowadzał i teraz znowu rozglądam się za dobrym biurem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rodrigo
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 11 Maj 2010
Posty: 1

PostWysłany: Wto Maj 11, 2010 9:38 am    Temat postu: Ja sprawdzam Metrohouse Odpowiedz z cytatem

Agent Metrohouse przekonał mnie do umowy na wyłączność. Na początku odmówiłem. Sprzedawałem mieszkanie 2 miesiące - bezskutecznie. Było już w 11 agencjach i nic. Wreszcie po kolejnym spotkaniu z panem z metrohouse doszedłem do wniosku, że w sumie są jedną z dwóch agencji, które kontrolują co się dzieje z moją ofertą, przysyłają mi raporty, itp. Zaryzykowałem, bo widzę, że tylko przy umowach na wyłaczność jest szansa na jakąś dodatkową reklamę, promocję, rozrzucają jakieś listy w okolicy. Mógłbym to zrobić sam, ale nie mam czasu. Niby znaleźli jaką zainteresowaną kupnem parę.... Na razie dogadujemy się, pan agent pracuje w pocie czoła Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
joanna85
Zaawansowany Uczestnik
Zaawansowany Uczestnik


Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 43

PostWysłany: Sro Lut 02, 2011 4:09 pm    Temat postu: Trudno o rzetelnego pośrednika... Odpowiedz z cytatem

Obecnie agencje nieruchomości nie cieszą się zbyt dużym zaufaniem. Dlatego też coraz częściej możemy się spotkać z ogłoszeniami nieruchomości typu "bez pośredników". Czasem zdarza się tak, że umieszczając swoją ofertę w biurze nieruchomości, długo czekamy aż znajdzie się w końcu jakiś potencjalny kupiec na nasze mieszkanie. I dlatego ludzie po prostu mają dosyć czekania i postanawiają na własną rękę sprzedać mieszkanie czy też dom. Oczywiście następną rzeczą jest prowizja, która czasem jest naprawdę wysoka.

* Przypominam o prawidłowym umieszczaniu linków

_________________
Zapraszam do serwisu ogłoszeń nieruchomości - nieruchomości Nysa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
SLAWOY
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 13 Wrz 2011
Posty: 12

PostWysłany: Wto Wrz 13, 2011 2:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W dzisiejszych czasach bardzo łatwo znaleźć opinie o biurach nieruchomości. Wszystko praktycznie jest w internecie.

Bardzo często można natknąć się na opinie osób które miały styczność z biurami nieruchomości, wpisując w wyszukiwarkę kilka słów. Niestety częściej są to opinie negatywne niż pozytywne ale to wynika choćby z tego że jesteśmy Polakami i jeżeli ktoś nas obsłuży profesjonalnie to jesteśmy zadowoleni ale o tym rzadko mówimy. Rzadko mówimy o czymś dobrym bo przecież jesteśmy "narodem narzekaczy" Cool - tak żartobliwie. Każdy po prostu szuka zrozumienia i aprobaty gdy dzieje się mu źle. Ale to nie temat o tym.

Informacji tak jak już napisałem można szukać w internecie, prasie, reklamie, choć z tym różnie bywa. Nasi znajomi i ich znajomi również mają coś do powiedzenia. Warto również wejść do Agencji Nieruchomości i sprawdzić jak obsługują każdego ciekawskiego pytalskiego.

Metod jest wiele.
_________________
RANKING BIUR NIERUCHOMOŚCI
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
BADA
Specjalista
Specjalista


Dołączył: 06 Paź 2011
Posty: 47
Skąd: Mazowsze

PostWysłany: Pią Paź 21, 2011 1:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do wyboru agencji nie jest to sprawa taka prosta dla osoby która nie jest mocna w temacie.
Oczywiście można w wielu miejscach w internecie znaleźć, że musi mieć licencję, być ubezpieczonym itd. To są sprawy podstawowe i nie będę ich powielał.
Najważniejsze jest jednak nie z jaką Agencją podpiszemy umowę a z jakim faktycznie pośrednikiem (człowiekiem). Czy będzie kompetentny, skuteczny i zapewni nam bezpieczeństwo transakcji?. Natomiast czy pracuje w małej, czy dużej, znanej, czy jeszcze mało znanej ale prężnej agencji ma drugorzędne znaczenie.
Czy w lokalu Agencji są marmury, czy też tanie i funkcjonalne wyposażenie tak naprawdę nie ma znaczenia. Chyba, że chcemy sprzedawać pałac za 10.000.000 zł. Wówczas prezencja musi być. Inny klient inne wymagania.
Jednak trzeba sobie zdać sprawę, że za taki luksus w biurze ktoś musi zapłacić. W przypadku faktycznych rezydencji ma to sens i jest to nawet konieczne, ale...
Ekskluzywne biuro to nie tylko wystrój, ale i ekskluzywne oferty i ekskluzywni klienci z wypchanymi portfelami. Czy są takie agencje w Polsce? Jak znajdziecie to napiszcie.
Nie myślę tu o Agencji (oczywiście nazw nie podam) która ma siedzibę i oddziały w najdroższych lokalach w centrum miast. Mają co prawda w ofercie rezydencje za ponad wspomniane 10 milionów złotych, ale są one przemieszane z dwupokojowymi mieszkankami do remontu z czasów wczesny Gierek. Oczywiście te mieszkanka się sprzedają a rezydencje nie a Agencja musi z czegoś żyć. Tylko po co taki wystrój i takie koszty reprezentacji dla sprzedania najtańszej w mieście kawalerki czy dwupokojowego z ciemną kuchnią bez balkonu.
_________________
Pozdrawiam,
Janusz
licencjonowany pośrednik nieruchomości
Doradca kredytowy
www.bada-nieruchomosci.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
barl87
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 17 Kwi 2011
Posty: 8
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pią Paź 28, 2011 10:27 pm    Temat postu: Opinie Odpowiedz z cytatem

Opinie o biurach są negatywne, bo w czasie górki powstało dużo biur-krzaków, które nie musiały się wysilać aby łatwo zarobić.
_________________
Zapraszam do czytania ciekawych artykułów:

http://swiat-nieruchomosci.blogspot.com/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
BADA
Specjalista
Specjalista


Dołączył: 06 Paź 2011
Posty: 47
Skąd: Mazowsze

PostWysłany: Czw Lut 09, 2012 11:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak naprawdę nie jest aż tak ważne jakie biuro tylko jaki pośrednik bo on bezpośredni zajmie się naszą sprawą, albo tylko wrzuci na portale naszą ofertę, albo będzie aktywnie poszukiwać stron transakcji. Sprawdzi nieruchomość pod względem prawnym albo nie bo się na tym nie zna.
Aby wybrać trzeba z nim porozmawiać i samodzielnie ocenić czy jest fachowcem i zna się na tym co robi, czy zbiera oferty i liczy że a nóż coś wpadnie i prowizja będzie.
Na rynku jest bardzo wielu wybitnych fachowców którzy faktycznie pomogą. Kontakt z nimi zaoszczędzi wiele czasu i znacznie więcej pieniędzy jak wynagrodzenie które pobiorą.
Jednak tak jak w każdej branży są czarne owce które robią wiele zła dla zawodu który winien być obdarzony zawodem zaufania publicznego.
_________________
Pozdrawiam,
Janusz
licencjonowany pośrednik nieruchomości
Doradca kredytowy
www.bada-nieruchomosci.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
zypa
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 26 Wrz 2011
Posty: 924

PostWysłany: Pią Sty 25, 2013 12:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja korzystam, a raczej korzystamy z pomocy Jartomu. Profesjonalizm i fachowe podejście to jedno, a inna sprawa jest taka, że nie pobierają ani złotówki, za pomoc przy znalezieniu magazynu, a przecież chodzi o poważne sumy. Płaci jedynie sprzedający, co niestety u polskich agentów zdarza się bardzo rzadko...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
honorata
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 684

PostWysłany: Sro Maj 22, 2013 9:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Biuro nieruchomości Bydgoszcz wystosowało kilka punktów, których należy się trzymać szukając dobrego pośrednika nieruchomości. Myślę, ze zawierają one kluczowe wytyczne, wiec je przytoczę:

1. Sprawdzić legalność firmy, czy na pewno istnieje.
2. Jak długo firma działa na rynku? Zalecane jest korzystanie z usług doświadczonego Pośrednika, który działa od wielu lat, ma niezbędną wiedzę i kontakty.
3. Upewnić się, czy Agencja Nieruchomości ma wykupione ważne ubezpieczenie OC. Dla nas to zabezpieczenie, że jeśli Pośrednik np. nie sprawdzi dokładnie całej dokumentacji i już po zakupie ujawni się wada prawna, będziemy mieli możliwość dobiegania się odszkodowania.
4. Sprawdzić opinię o danej firmie, popytać znajomych, poczytać na formach internetowych.
5. Dokładnie przeanalizować zakres proponowanych usług, jakie działania marketingowe Agencja zobowiązuje się wykonać. Czy będą to tylko ogłoszenia w internecie czy np. umieszczenie baneru na nieruchomości, stworzenie i kolportaż ulotek itp.
6. Możliwość wyboru umowy pośrednictwa – otwarta czy wyłączna, zasady i okres jej wypowiedzenia.
7. Wysokość prowizji oraz zasady jej rozliczenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
insomnia
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 06 Maj 2013
Posty: 92

PostWysłany: Sro Maj 29, 2013 2:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moim zdaniem najlepiej jest wybierać agencję nieruchomości z polecenia, jeśli ktoś potwierdza, że był zadowolony ze współpracy wtedy mamy większą gwarancję, że również my zostaniemy tam należycie obsłużeni
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wislawa_martuzalski
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 10 Gru 2013
Posty: 1

PostWysłany: Wto Gru 10, 2013 12:30 pm    Temat postu: Miszkanie Odpowiedz z cytatem

Ja znam jedno biuro, lecz polecam. Jest to biuro godne zaufania, bardzo sympatyczni pracownicy biura. Pokazał nam w ciągu tygodnia wiele mieszkań, w końcu jedno wybraliśmy.
http://www.investdom.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
juliao
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 19 Wrz 2014
Posty: 7

PostWysłany: Pią Wrz 19, 2014 11:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znalazłam Nowe mieszkania Lębork za pomocą
biura nieruchomości Lębork. Sprawdzone firmy są naprawdę pomocne podczas wyboru mieszkania. Ja bez takiego pośrednika bałabym się zakupić mieszkanie. Nie możemy mówić, że wszystkie biuro nieruchomości Lębork to krzaki. Trzeba jednak przed wyborem sprawdzić referencje bądź podpytać ich klientów jeśli jest taka możliwość.
_________________
mieszkania Lębork
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
polly
Specjalista
Specjalista


Dołączył: 03 Gru 2013
Posty: 50

PostWysłany: Sro Paź 08, 2014 11:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może ktoś z Was zna jakąś dobrą agencję nieruchomości z Rzeszowa? Bo chciałabym kupić tam działkę pod dom - ok. 8-10 arów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Agencje nieruchomości Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy