FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Nieszczelny komin
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Budowa domu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wkretak
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 18 Lut 2015
Posty: 1

PostWysłany: Czw Lut 19, 2015 11:51 am    Temat postu: Nieszczelny komin Odpowiedz z cytatem

Cześć! Macie pomysły jak poradzić sobie z nieszczelnościami komina? Czy jedyny sposób to wyburzenie i postawienie go na nowo? Trochę nie bardzo pasuje mi taka opcja... Z góry dziękuję za wszelkie informacje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
takjest
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 17 Lut 2015
Posty: 2
Skąd: Konin

PostWysłany: Czw Lut 19, 2015 12:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Super, dzięki za porady Smile
_________________
What do you call a pig that does karate?
A pork chop.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Iras1
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 18 Lut 2015
Posty: 1

PostWysłany: Pią Lut 20, 2015 8:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

takjest jakie porady? To Wkretak szuka porady Smile A co do meritum. To z doświadczenia wiem, że wyburzanie komina to niezbyt dobry pomysł. Na takie coś namówili nas "fachowcy". Już po fakcie znajomi powiedzieli nam, że ich rodzice korzystali z usług firmy KMS http://www.kms-bud.pl/ , która frezuje kominy i montuje odpowiednie wkłady. To duże łatwiejsze i tańsze rozwiązanie. U nas, jak to się mówi, już po ptokach, ale Ty zadzwoń i dopytaj. Może akurat pomogą. Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jadwiga73
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 18 Lut 2015
Posty: 1

PostWysłany: Pon Lut 23, 2015 9:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas montowali taki wkład w kominie i faktycznie to lepsze niż budowa nowego komina. Wszystko odbyło się "bezinwazyjnie" - w kominie, a my nie musieliśmy remontować całego mieszkania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mirek92
Początkujący Uczestnik
Początkujący Uczestnik


Dołączył: 20 Cze 2014
Posty: 22

PostWysłany: Pon Lut 23, 2015 10:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie to samo było Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
glosnyJAA
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 18 Lut 2015
Posty: 9

PostWysłany: Wto Lut 24, 2015 7:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jaką techniką został wykonany ten komin i z jakich materiałów? Myślę, że to dość istotna kwestia. Pytanie czy wiesz, w których miejscach komin jest nieszczelny. Warto to ustalić, bo być może sprawa nie jest taka poważna i nie trzeba będzie wykonywać pracochłonnych i kosztownych prac uszczelnienia komina na całej długości.

Na naszej częstotliwości http://antoninaiarchitektura.bloog.pl/id,345132868,title,Zadaszenia-nad-drzwi-poprawa-wizerunku-budynku,index.html nadajemy tylko okazję!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ridanous
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 22 Wrz 2015
Posty: 6

PostWysłany: Pią Paź 16, 2015 11:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podczas wyburzania komina koniecznie trzeba pamiętać o firmie sprzątającej odpady i gruz. Firma TomGruz z Warszawy od wielu lat się w tym specjalizuje. Kontakt do nich można znaleźć tutaj: http://www.favore.pl/451369_big-bag-na-gruz-warszawa-big-bag-na-odpady-warszawa-wywoz-gruzu.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tymoteusz1
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 08 Cze 2015
Posty: 1903

PostWysłany: Czw Cze 30, 2016 9:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zwróć się z tym po prostu do jakiejś profesjonalnej firmy

Ostatnio zmieniony przez Tymoteusz1 dnia Pon Lut 07, 2022 6:36 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Trrumanter
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 31 Sie 2016
Posty: 176

PostWysłany: Czw Mar 16, 2017 7:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taka wymiana komina wcale nie była by taka zła. Przy okazji można by postawić komin z innego materiału, na przykład ze stali nierdzewnej, który będzie solidniejszy i nie będzie miał problemow ze szczelnością. Tutaj można więcej poczytać o zaletach takiego komina http://blog.chelchowski.pl/2017/03/08/dlaczego-komin-ze-stali-nierdzewnej-rdzewieje/
Polecam lekturę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Katalina32
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 22 Wrz 2016
Posty: 238

PostWysłany: Pią Cze 16, 2017 3:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem na pewno warto pomyśleć o wymianie wkładu kominowego na produkt wysokiej jakości. Z resztą sama szukałam tego rodzaju rozwiązań jakiś czas temu i okazało się, że bardzo ciekawą i bogatą ofertę wkładów kominowych możemy znaleźć w ofercie Schiedel http://www.schiedel.pl . Produkty tej marki są nowoczesne, bezpieczne a dodatkowo nie emitują dużych ilości spalin. Ponadto w razie potrzeby, zawsze możemy tutaj liczyć na pełne wsparcie techniczne, jak również 30-letnią gwarancję na zakupione produkty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tom9
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 18 Cze 2017
Posty: 3
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Nie Cze 18, 2017 4:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nowy wkład kominowy rozwiąże problem. Do tego wyczyszczenie, wyremontowanie starego komina i po kłopocie.
remonty szczecin
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Terry55
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 12 Kwi 2016
Posty: 177

PostWysłany: Pon Cze 19, 2017 9:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z takimi sprawami nie ma żartów. Mi kominiarz powiedział, że u mnie najlepszym wyjściem będzie zburzenie komina i wybudowanie od nowa. Inaczej grozi zasadzenie się całej rodziny. Zdecydowałem się na komin od http://www.systemykominowe.pl/systemy-kominowe.html jest on bardzo łatwy w montażu i niezawodne. Posiadają znak jakości CE oraz dodatkowo posiada 30 lat gwarancji na elementy ceramiczne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Franko
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 18 Paź 2011
Posty: 1063

PostWysłany: Sro Cze 21, 2017 7:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wkład ratuje sytuację.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
charlotte1991
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 28 Cze 2013
Posty: 1128

PostWysłany: Pon Paź 30, 2017 8:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może zgłoś się do https://www.schiedel.com/pl/ ? Z tego co wiem zajmują się systemami kominowymi i wentylacyjnymi. Ofertę mają bardzo rozbudowaną i myślę, ze mogą ci pomóc. Moi rodzice też jakiś czas temu mieli problemy z nieszczelnym kominem, dym szedł na dom. Na szczęście już problem został rozwiązany.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Norek
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 18 Paź 2017
Posty: 210

PostWysłany: Czw Gru 14, 2017 7:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wymiana wkładu wydaje mi się najlepszą i najtańsza opcją. Dodatkowo pamiętaj o prawidłowym uszczelnieniu nowego komina. U mnie posłużyć do tego sznur uszczelniający taki jak oferują na stronie http://dylatacjeppoz.pl/. Znacząco poprawia on tzw. bierne bezpieczeństwo przeciwpożarowe, a wiadomo, że jest to w przypadku kominów bardzo ważna sprawa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Budowa domu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy