FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Ogrzewanie do nowoczesnego wętrza
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Remonty, wyposażenie wnętrz
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dzennika5
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 14 Cze 2017
Posty: 128

PostWysłany: Nie Wrz 24, 2017 2:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W nowoczesnych domach najczęściej stosuje się wentylacje mechaniczną z odzyskiwaniem ciepla, więc jeśli macie takie rozwiązania to ogrzewanie nie powinno być żadnym problemem, szczególnie jeśli chodzi o wysokość rachunków za nie. Jeżeli jeszcze możecie coś zmienić w systemie ogrzewania to zróbcie to, bo bardzo się to opłaca. Zainwestujcie w odpowiedni rekuperator i odzyskajcie ciepło z wentylacji
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
Funky88
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 12 Lip 2017
Posty: 81

PostWysłany: Czw Wrz 28, 2017 1:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aza napisał:
Nie zgodzę się, że to ogrzewanie jest bardzo kosztowne. Na stronie wspomnianego producenta http://www.najtanszeogrzewanie.pl/ możesz podejrzeć scany rzeczywistych kosztów jakie ich klienci ponieśli w sezonie grzewczym. Przykładowo ogrzanie mieszkania wielkości 50m2 to koszt ok. 100-300zł na miesiąc. Więc porównywalnie do innych metod grzewczych, a nie musisz dokładać do pieca, magazynować opału na zimę i dysponować dodatkowym pomieszczeniem na jego składowanie i ustawienie dość sporych rozmiarów pieca.

Skany robia wrażenie. Ogrzewanie takimi panelami nie musi być wcale drogie jak widać. Wszystko zależy od taryfy, ustawionego ogrzewania i samego domu. Ustawiając z głową programatory to spokojnie można pooszczedzać. A takie panele Eco Partner są całkiem dobra alternatywą w miejscach, gdzie jest problem z mediami i nie tylko. Przeciez nie kazdy musi chciec miec w domu kotłownie, brudzic się w załadunek opału, w czyszczenie itd. Prąd jest czystym medium i w cale nie musi oznaczać drogiego sposobu ogrzewania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aza
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 20 Maj 2015
Posty: 534

PostWysłany: Sro Paź 11, 2017 6:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Funky88 napisał:

Skany robia wrażenie. Ogrzewanie takimi panelami nie musi być wcale drogie jak widać. Wszystko zależy od taryfy, ustawionego ogrzewania i samego domu. Ustawiając z głową programatory to spokojnie można pooszczedzać. A takie panele Eco Partner są całkiem dobra alternatywą w miejscach, gdzie jest problem z mediami i nie tylko. Przeciez nie kazdy musi chciec miec w domu kotłownie, brudzic się w załadunek opału, w czyszczenie itd. Prąd jest czystym medium i w cale nie musi oznaczać drogiego sposobu ogrzewania.

Zgadzam się z tą opinią. Sama na swej działce nie mam dostępu do gazu, a ogrzewanie węglem kojarzy mi się z ciągłym pilnowaniem ognia, brudem i ogromem prac jakie trzeba wykonać by zgromadzić opał i donosić go do miejsca docelowego. W mym domu nie chcę się tak bawić dlatego tez rozwiązanie jakie przedstawia Eco Partner jest dla mnie dobra alternatywą, na którą się decyduję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Eliza
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 07 Sie 2013
Posty: 624

PostWysłany: Czw Gru 14, 2017 2:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na chwile obecną jest bardzo wiele możliwości jeżeli chodzi o wybór opału. My wybraliśmy pellet. Jednak ostatnio zastanawiałam się jakie sa inne zastosowania tego opału. Wtedy też trafiłam tutaj https://pelletem.pl/zastosowanie-pelletu/. Warto się zorientować w takich rzeczach bo nigdy nie wiadomo kiedy nam się to może przydać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Paweli1
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 11 Kwi 2016
Posty: 96

PostWysłany: Pią Gru 29, 2017 11:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pellet to dobre i z paliw stałych najbardziej ekologiczne rozwiązanie. W ostatnich latach też mocno potaniał - chyba z racji wzrostu popularności. Warto wiedzieć jak wybrać ten odpowiedniej jakości, a jak to zrobić przeczytamy w blogu http://eco-profi.pl/pellet-czy-ekogroszek/ bo teraz to nie cena wyznacza jakość danego opału. Warto przeczytać i wcielić w życie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
bartekwlkp2
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 09 Kwi 2019
Posty: 611

PostWysłany: Wto Kwi 09, 2019 6:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o inne odnawialne źródła energii i ogrzewanie nowoczesnego i ekologicznego domu istnieje sporo innych możliwości. https://ekofachowcy.pl/ jest możliwość zastosowania paneli słonecznych/fotowoltaicznych które obecnie są około 90% tańsze w wykonaniu niż w latach 70, 80. Kolejny kierunek to turbiny wiatrowe które doskonale sprawdzą się jako uzupełniające źródło prądu. Również zaawansowane pompy ciepła potrafią już bardzo wydajnie zapewnić np. ogrzewanie wody czy całego domu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jjusti18
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 25 Kwi 2017
Posty: 592

PostWysłany: Sro Kwi 10, 2019 4:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według mnie ciekawy rozwiązaniem jest wprowadzenie foli grzewczych. Dzięki nim możecie dowolnie sterować temperaturą i dzięki funkcjonalności, możecie dowolnie zaaranżować swoje wnętrza. Właśnie mam w planach skorzystać z oferty firmy http://darmoweogrzewanie.com/folie-grzewcze-rzeszow/ . Myślę, że dzięki takiej opcji mogę tylko zyskać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
promyk
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 22 Lut 2018
Posty: 177

PostWysłany: Wto Lis 26, 2019 11:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Producent https://heatray.pl dysponuje szeroką ofertą urządzeń grzewczych, chłodzących i wentylacyjnych zgodnych z najwyższymi standardami jakości. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań są one nie tylko energooszczędne oraz ekonomiczne, ale również niezwykle skuteczne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Remonty, wyposażenie wnętrz Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy