FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Jaki internet?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Budowa domu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
koprobo
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 06 Cze 2017
Posty: 14

PostWysłany: Czw Wrz 14, 2017 10:08 am    Temat postu: Jaki internet? Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich,
Mam pytanie odnośnie internetu. Mój aktualny dostawca robi sobie żarty i mam non stop problemy z łączem. Mam już tego dosyć i ponieważ mam umowę na czas nieokreślony - postanowiłem z niej zrezygnować. Jak myślicie, czy firma Orange jest teraz solidna na tym rynku? Z tego co wiem, to dopiero się pojawili, ale mają ten światłowód: http://swiatlowod.orange.pl/siedlce - i wydaje mi się, że to coś naprawdę fajnego. Warto skorzystać? Z góry dzięki za pomoc!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
marzenasajdak
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 24 Cze 2017
Posty: 814

PostWysłany: Pon Wrz 18, 2017 6:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też ostatnio rozważałam światłowody i patrzałam na https://www.inea.pl/swiatlowod i chyba się zdecyduje, bo ten mój internet to też ma swoje wzloty i upadki, a ja też sporo na uczelnie robię i oglądam seriale więc się przyda lepsza prędkość
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
GrazynkaKowalska
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 26 Lut 2016
Posty: 464

PostWysłany: Pią Lis 10, 2017 2:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja już niedługo będe musiała podjąc decyzje z jakim dostawcą chcę podpisać umowę. Już od dawna nie byłam zadowolona z prędkości internetu, który czasem działał wręcz dramatycznie wolno, ale nawet wtedy nie zdawałam sobie sprawy jak wolno działa. Dopiero po przeprowadzeniu małego testu na tej stronie https://panwybierak.pl/test-szybkosci-lacza-internetowego zdałam sobie sprawę z tego, że maksymalna prędkośc, którą mam zapisaną w umowie nijak się ma do faktycznej prędkości, bo czasem mój internet działa z prędkością 1mb/s.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Garen
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 693
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Wto Mar 06, 2018 10:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli o mnie chodzi to zdecydowałem się na internet stacjonarny od firmy Elbonet. Jest to światłowód, więc nie ma mowy o jakimkolwiek przerywaniu łącza czy też słabym transferze. Internet jest tani i stabilny, a na tym mi głównie zależy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bicypoa
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 13 Mar 2018
Posty: 6

PostWysłany: Sro Mar 14, 2018 10:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeśli masz możliwość światłowodu, to ja bym się nie zastanawiała
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
winetta
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 01 Cze 2016
Posty: 837

PostWysłany: Sro Kwi 26, 2023 3:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak płacisz to wymagasz, jak może być że masz usługę a nie możesz z niej korzystać zgodnie z umową bo ciągle są przerwy w połączeniu. Nie wyobrażam sobie czegoś takiego naprawdę. Jeśli internet to stabilny, bez limitu poboru danych. W Małopolsce taką jakość usług może Wam zapewnić firma Fiberlink. Dostawca działa od 17 lat w branży.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tweeki
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 01 Maj 2017
Posty: 677

PostWysłany: Pon Maj 15, 2023 1:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

doświadczenie pokazuje, ze najlepiej taki od lokalnego dostawcy usług, u nich można zwykle znaleźć najlepsze oferty. w Białymstoku działa na przykład firma Elpos, warto zerknąć. szybki i stabilny internet w konkurencyjnej cenie, w wielu lokalizacjach także po światłowodzie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
malpek
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 25 Lip 2022
Posty: 507

PostWysłany: Nie Cze 18, 2023 6:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałabym się podzielić z Wami pewnym znaleziskiem, które może być bardzo przydatne dla tych z Was, którzy szukają Internetu światłowodowego. Ostatnio natrafiłam na stronę https://panwybierak.pl/oferty/internet-swiatlowodowy/52, która oferuje możliwość porównania dostępnych ofert Internetu światłowodowego w różnych lokalizacjach. To bardzo proste - wystarczy wpisać swój adres, a strona pokaże Wam wszystkie dostępne oferty w Waszej okolicy. Nie trzeba już przeglądać wielu stron dostawców, bo wszystko jest w jednym miejscu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
neczkowa
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 19 Cze 2023
Posty: 1

PostWysłany: Pon Cze 19, 2023 10:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czasem lepszym rozwiązaniem są lokalni dostawcy internetu
_________________
fotografia produktowa łódź
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dskd.23R
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 28 Maj 2016
Posty: 491

PostWysłany: Nie Sty 28, 2024 12:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wybór dostawcy internetu oraz typu łącza zależy tak naprawdę bezpośrednio od naszych potrzeb. Mój brat prowadził działalność zdalnie jednak teraz przenosi firmę do biura i będą pracować w pełni stacjonarnie. W takiej sytuacji jedynym, trafnym rozwiązaniem będzie światłowód w firmie. Na stronie: https://www.nexera.pl/pl/articles/swiatlowod-w-firmie-dlaczego-warto-go-wdrozyc-148800919/ możecie zapoznać się z interesującym artykułem dotyczącym wdrożenia światłowodu w przedsiębiorstwie. Może akurat będzie on dla Was przydatny Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Veroniqe90
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 16 Cze 2017
Posty: 251

PostWysłany: Pon Lut 12, 2024 5:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No najlepiej coś lokalnie, bo taki może dać po prostu bardziej elastyczna ofertę. I cenowo wypada często ciekawiej, albo ma bardziej rozbudowane pakiety. A jak net z kablówki, to jeszcze i TV z niezłymi opcjami złapiemy, jak to jest w Elposie właśnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Budowa domu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy