FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Szambo betonowe - najlepsza opcja?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Budowa domu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ajlar
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 06 Lut 2016
Posty: 450

PostWysłany: Czw Cze 08, 2017 8:45 am    Temat postu: Szambo betonowe - najlepsza opcja? Odpowiedz z cytatem

Jaka wg Was jest najlepsza opcja, jesli chodzi o szamba? Czy stawiacie na szambo betonowe, czy na PCV? Wg mnie - tylko i wylacznie szambo betonowe. Czemu? Cena - o polowe nizsza, szczelnosc, trwalosc, bezobslugowosc - to cechy, ktore posiada szambo betonowe. Firma Betonex to polski lider w tym zakresie. Ich oferte mozna obejrzec na stronie: www.szambabetonowe-betonex.pl
Zapewniaja transport (tani) oraz juz na miejscu montaz (darmowy!!) - wiec oferta naprawde godna uwagi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
Miłka83
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 12 Sie 2016
Posty: 205

PostWysłany: Pią Cze 09, 2017 7:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie szamba betonowe ,zbiorniki plastikowe nie są tak trwałe, mój szwagier ma zbiornik betonowy, moi rodzice również od wielu lat i nie słyszałam, ani jeden skargi nigdy, że muszą coś wymienić, czy że się nie sprawdza, więc to jednak racja, że zbiorniki betonowe są dużo trwalsze i szczelniejsze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Franko
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 18 Paź 2011
Posty: 1063

PostWysłany: Sro Cze 21, 2017 7:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra izolacja sprawia, że sa trwałe i szczelne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magica
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 582

PostWysłany: Czw Sie 03, 2017 11:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też słyszałam, że plastikowe nie są trwałe. Lepiej postawić betonowe, np. z bloków betblok, one są trwalsze niż l-ki . Do tego wystarczy odpowiednia izolacja i będzie służyć wiele lat
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
cooli
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 13 Sie 2015
Posty: 125

PostWysłany: Nie Sty 07, 2018 11:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szambo betonowe nie jest złym rozwiązaniem, choć w dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na przydomową oczyszczalnię ścieków, to super sprawa. Z Wrocławia mogę polecić specjalistów z czystyzysk.eu - oni potrafią fachowo doradzić, zajmują sie też montażem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Clary084
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 13 Wrz 2017
Posty: 184

PostWysłany: Czw Kwi 05, 2018 2:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli montować w domu szambo to na pewno tylko betonowe - www.betonowe-szamba.net.pl/. Jest to trwały zbiornik, szczelny i pojemny. Montaż jest bardzo prosty tak samo jak i użytkowanie. Do tego jest to mało awaryjny rodzaj instalacji, więc na pewno nie będzie sprawiała problemów. Oczywiście zawsze w przypadku takiej instalacji trzeba się koniecznie upomnieć o gwarancję na co najmniej kilka lat, w razie wystąpienia jakichś wad ukrytych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Luna077
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 19 Wrz 2017
Posty: 64

PostWysłany: Czw Sie 01, 2019 7:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Również należę do zwolenników szamba betonowego. Zbiorniki z betonu są znacznie bardziej szczelne i wytrzymałe niż te z plastiku. O ich zaletach możecie sobie poczytać tutaj - http://ehussomo.eklablog.com. U siebie zdecydowanie postawiłabym na zbiornik z betonu żeby uniknąć problemów z wylewaniem się nieczystości czy wybijaniem szamba.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
darion
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 14 Sty 2019
Posty: 949

PostWysłany: Pią Sie 02, 2019 7:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli zdecydowaliście się na zainwestowanie w Szambo to powinniście również rozejrzeć się za odpowiednią firmą, która zajmuje się wywozem nieczystości. Jeżeli mieszkacie na Pomorzu to mogę wam polecić http://wywoznieczystosci.pomorze.pl/ Działają bardzo sprawnie i mają całkiem niezłe ceny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
berekowski
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 21 Sie 2018
Posty: 769

PostWysłany: Wto Sie 27, 2019 9:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli o to chodzi to z kolei z Lublina warto sobie sprawdzić firmę https://www.wywoz-szambalublin.pl/ To firma z długoletnim doświadczeniem. Z mojej strony pełne zadowolenie z ich usług, mają plusy za profesjonalizm, terminowość no i umiarkowane ceny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tymon
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 07 Lis 2019
Posty: 93

PostWysłany: Pią Gru 06, 2019 4:37 am    Temat postu: Re: Szambo betonowe - najlepsza opcja? Odpowiedz z cytatem

Ajlar napisał:
Jaka wg Was jest najlepsza opcja, jesli chodzi o szamba? Czy stawiacie na szambo betonowe, czy na PCV? Wg mnie - tylko i wylacznie szambo betonowe. Czemu? Cena - o polowe nizsza, szczelnosc, trwalosc, bezobslugowosc - to cechy, ktore posiada szambo betonowe. Firma Betonex to polski lider w tym zakresie. Ich oferte mozna obejrzec na stronie: www.szambabetonowe-betonex.pl
Zapewniaja transport (tani) oraz juz na miejscu montaz (darmowy!!) - wiec oferta naprawde godna uwagi.


W kwestii budowy szamba poczytaj o hydroizolacji, aby uniknąć zakażenia środowiska i wód gruntowych trzeba odpowiednio zaizolować obiekt.
Ja polecam Ci Folia PEHD - izolacja obiektów budowlanych Firma Folmar specjalizuje sie w tej branży, to prawdziwi profesjonaliści.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mendala
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 30 Kwi 2020
Posty: 4

PostWysłany: Czw Kwi 30, 2020 11:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy to najlepsza opcja, na pewno nie jedyna. Są też zbiorniki z tworzywa, które też się sprawdzają
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
robert10015
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 14 Mar 2020
Posty: 299

PostWysłany: Czw Lip 09, 2020 9:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawdź czy takie szambo wymaga zgłoszenia https://remont.biz.pl/przydomowa-oczyszczalnia/zbiornik-szambo-na-zgloszenie-czy-pozwolenie-budowlane/
_________________
Pompa ciepła
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Budowa domu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy