FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Panele słoneczne
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Budowa domu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Barman
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 14 Lis 2017
Posty: 11

PostWysłany: Sro Sty 24, 2018 6:01 pm    Temat postu: Panele słoneczne Odpowiedz z cytatem

czy ktoś z was ma panele słoneczne, ale nie na dachu tylko w ogrodzie? zastanawiam się nad takim rozwiązaniem. Niby się da.. ale czy działają na pewno tak samo dobrze? może ktoś coś więcej na ten temat?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
Karmelek
Początkujący Uczestnik
Początkujący Uczestnik


Dołączył: 15 Cze 2017
Posty: 29

PostWysłany: Sro Sty 31, 2018 12:37 pm    Temat postu: Re: fotowoltaika Odpowiedz z cytatem

wiesz co, moim zdaniem to nie ma większej różnicy. a gdzies nawet czytałem że działa lepiej na gruncie. Kwestai tylko czy masz na to miejsce? w ogóle jak masz pytania to jest fajny cykl cytań o pv na stronie https://www.facebook.com/pvprojekt/ możesz do nich napisać pytanie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Radekrak
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 10 Wrz 2017
Posty: 373

PostWysłany: Sro Lut 21, 2018 3:11 pm    Temat postu: Elektryczny osprzęt Odpowiedz z cytatem

Hm, ja też zastanawiałem się tak po prawdzie nad panelami słonecznymi. Jest to jakaś oszczędność prądu i to duża w skali roku, ale no niestety, jest to troszkę kosztowne, a dofinansowania spadają.. Z tego co się orientowałem, potrzebna jest także taka kontrola faz https://dlaelektrykow.pl/122-kontrola-faz , bo prąd będzie zmieniał nateżenie.. Jeszcze o tym myślę, jest szansa że się zdecyduję..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lucynka
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 07 Kwi 2016
Posty: 569

PostWysłany: Czw Maj 10, 2018 10:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierwszy raz słyszę o takim rozwiązaniu, ale brzmi całkiem ciekawie. Ja u siebie na dachu, zainstalowałem panele fotowoltaiczne, do tego podłączyłem pompę ciepła i teraz mogę cieszyć się energooszczędnym i nowoczesnym ogrzewaniem. Jeżeli zastanawiasz się nad swoim pomysłem, to myślę, że powinieneś zwrócić się o pomoc do ekspertów. Od siebie mogę polecić ci https://www.hewalex.pl/fotowoltaika/ ponieważ sam zamówiłem u nich cały zestaw i to właśnie dzięki ich radom wybrałem takie, a nie inne rozwiązania. Tobie też na pewno doradzą i myślę, że tak jak ja będziesz bardzo zadowolony.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Oczak
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 18 Sie 2016
Posty: 1064

PostWysłany: Czw Maj 17, 2018 6:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panele słoneczne chyba są coraz popularniejsze, choć z tego co się orientuje, tanie nie są
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukas.gaj
Zaawansowany Uczestnik
Zaawansowany Uczestnik


Dołączył: 23 Lip 2018
Posty: 30

PostWysłany: Sro Lip 25, 2018 9:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja u siebie na dachu mam zamontowane panele fotowoltaiczne. Po długim namyśle zdecydowałem się na firmę PV Projekt. Panowie po ocenie warunków dokonali bezpłatnej wyceny, co jest sporym plusem tej firmy!

Może wydawać się, że to droga inwestycja, ale ja wiem, że warto! Moje rachunki za prąd nie kłują już w oczy Smile

PS warto do nich napisać na stronie w razie pytań, szybko odpisują, udzielając wielu informacji. Podsyłam link: http://pvprojekt.com/.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anastazja
Początkujący Uczestnik
Początkujący Uczestnik


Dołączył: 14 Sie 2018
Posty: 20

PostWysłany: Wto Wrz 04, 2018 12:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panele słoneczne to naprawdę świetna sprawa. Warto w to inwestować Smile
_________________
Organiczna architektura szuka wyższego sensu użyteczności i komfortu, wyrażonych w organicznej prostocie.s
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marekjk
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 28 Lis 2018
Posty: 12

PostWysłany: Sro Lis 28, 2018 10:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anastazja napisał:
Panele słoneczne to naprawdę świetna sprawa. Warto w to inwestować Smile


Ja zainwestowałem w panele fotowoltaiczne i jestem bardzo zadowolony. Zaoszczędziłem dużo na rachunkach, a panele są wydajne.


Ostatnio zmieniony przez marekjk dnia Wto Lip 30, 2019 12:55 pm, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Norek
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 18 Paź 2017
Posty: 210

PostWysłany: Pon Gru 17, 2018 4:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To gdzie masz zainstalowane panele nie ma znaczenie. O ile oczywiście są one zainstalowane odpowiednio, to mogą byc na dachu, czy w ogrodzie, czy gdziekolwiek. Oczywiście, żeby miec pewność, że wszystko jest wykonane prawidłowo najlepiej zlecić to fachowcom. Bardzo dobre opinie ma firma http://oemsolar.pl/, która od lat zajmuje się właśnie tą branżą i robi zarówno małe przydomowe instalację, jak i duże dla firm czy biurowców.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
berekowski
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 21 Sie 2018
Posty: 769

PostWysłany: Sro Gru 19, 2018 12:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajna sprawa, oby były coraz tansze i bardziej popularne, nasza planeta tego potrzebuje
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
m.m.m
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 30 Maj 2016
Posty: 1243

PostWysłany: Nie Gru 23, 2018 10:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie, też mam nadzieję, że te rozwiązania wejdą niedługo do masowego stosowania, bo wtedy życie na naszej planecie stanie się po prostu łatwiejsze, przecież wszyscy już tylko wyczekujemy kiedy będzie na świecie mniej zanieczyszczeń. Sam ostatnio postanowiłem podłączyć się pod trend oszczędzania energii i skorzystałem z oferty dostępnej na stronie https://www.hewalex.pl/oferta/pompy-ciepla/ aby wymienić moją starą pompę ciepła na taką, której klasa energetyczna to A++... Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
TaitoLunchroom
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 24 Gru 2018
Posty: 4

PostWysłany: Pon Gru 24, 2018 3:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

panele słoneczne to spoko sprawa, ale drogie :/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ustysia
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 06 Lip 2017
Posty: 121

PostWysłany: Sob Gru 29, 2018 8:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To bardzo dobre rozwiązanie, a my do tego zdecydowaliśmy się na połaczenie paneli na podczerwień oraz systemów fotowoltaicznych bo to w sumie to ogrzewanie za darmo. Panele mamy od https://infrashop.eu/ - zdecydowanie dobry wybór zwłaszcza że prąd ma iść w góre
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pompek58
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 30 Gru 2018
Posty: 13

PostWysłany: Nie Gru 30, 2018 2:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sumie ważne jest tylko aby były dobrze skierowane w strone słońca. Warto się taką opcją zainteresować w szczególności że teraz można dostać dofinansowanie na fotowoltaikę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
KarolOkrasek
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 11 Paź 2017
Posty: 798

PostWysłany: Pią Sty 04, 2019 9:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warto wszystko dokładnie policzyć, a najbardziej opłaca się je wykorzystywać jeżeli dostaniemy na nie dotację.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Budowa domu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy