FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Kredyt hipoteczny we frankach, czy w złotych?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Kredyty hipoteczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
genua
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 727

PostWysłany: Czw Mar 02, 2017 9:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie kredyt w obcej walucie wiąże się z ryzykiem... Zresztą spójrzcie na przykład frankowiczów. Pewnie zanim miałabym się zdecydować na taki krok, musiałabym długo się zastanawiać. Odsyłam Wam zresztą do dobrego artykułu na ten temat: http://ergokantor.pl/czy-warto-brac-kredyt-w-obcej-walucie.html
Powinien wiele Wam wyjaśnić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
aniaola37
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 16 Lis 2016
Posty: 184

PostWysłany: Nie Mar 05, 2017 3:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czasy opłacalności brania kredytów we frankach chyba już dawno minęły, więc ja na pewno wzięłabym teraz w złotówkach. Obecnie szukam dobrego kredytu, by postawić dom synowi i natknęłam się na ofertę https://kredyt123.pl/kredyt-hipoteczny . Firma ta oferuję minimalne oprocentowanie i znalazłam tam również, wygodny kalkulator ratalny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lucyna2
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 06 Mar 2017
Posty: 10

PostWysłany: Sro Mar 08, 2017 6:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale z tego co się orientuje, to banki chyba nie udzielają już kredytów we frankach. Chyba że ktos w tej walucie zarabia, ale i to chyba nie bardzo. Wiem, że banki mają kredyty w euro, funtach.
A co do ryzyka, to jasne, że jest ono bardzo duże. I teraz nie mogę się nadziwić tym, którzy wzięli takie kredyty a teraz płaczą, żeby im pomagać. Widziały gały co brały. Trzeba by tez pomóc tym, którzy mają kredyty w złotówkach.
_________________
https://stylowo-mieszkam.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
amanda_kos
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 1696

PostWysłany: Czw Kwi 13, 2017 8:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co tymi, którzy już zaciągnęli taki kredyt? Niestety, okazuje się, że umowy walutowe zawierane na niekorzystnych warunkach ustalanych przez banki są teraz problemem dla wielu tysięcy Polaków. W takim wypadku chyba jedynym wyjściem jest zwrócenie się o pomoc do kancelarii prawnej, która specjalizuje się w tym zakresie. Niech specjaliści ocenią, czy da się coś z tym jeszcze zrobić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
malinowa
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 31 Paź 2014
Posty: 508

PostWysłany: Sob Kwi 22, 2017 6:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli weźmiesz kredyt we frankach to na pewno będziesz musiała monitorować kursy walut np tutaj http://www.trejdoo.com/analizy/kursy-walut/try-pln/ . Wiele osób, które wzięło tak kredyt śledzi co się dzieje i gdy jest korzystnie kupuje franki Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dżesii
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 17 Sty 2014
Posty: 1314

PostWysłany: Pią Cze 23, 2017 5:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lepiej taką decyzję skonsultować z fachowcami, którzy znają rynek i mogą coś w tym temacie podpowiedzieć. Zamiast wiązać się umową, która może się okazać niekorzystna, lepiej przedyskutować kwestię przeliczenia kredytu we frankach z profesjonalnymi doradcami prawnymi którzy przeanalizują daną umowę kredytową i doradzą, czy jest warta świeczki czy może lepiej szukać innego rozwiązania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
malik
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 17 Sie 2015
Posty: 140

PostWysłany: Sro Lip 05, 2017 10:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem w przypadku zaciągania kredytu hipotecznego na wysoką kwotę, pomoc doradcy finansowego jest potrzebna. Oczywiście warto się samemu orientować, jak będzie przebiegał cały proces udzielania kredytu. Można sobie poczytać na ten temat na blogu https://www.finai.pl znajdziecie tam dużo przydatnych informacji oraz porad dotyczących finansów, bezpieczeństwa w sieci, napisanych przystępnym językiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lucynka
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 07 Kwi 2016
Posty: 569

PostWysłany: Czw Lip 13, 2017 1:40 pm    Temat postu: Kredyt hipoteczny Odpowiedz z cytatem

Uważam, że po wszystkich perypetiach związanych z frankowiczami idea kredytu we frankach się ostatecznie skompromitowała. Dobrze w sumie, że nie weszliśmy do strefy euro, bo jakby ludzie brali kredyty na mieszkanie w tej walucie, byłyby pewnie zamieszki...Co do kredytu mieszkaniowego, to moim zdaniem warto przed udaniem się do konkretnego banku, zrobić research w necie. Dowiedzieć się, co jest najważniejsze przy kredytach hipotecznych. Jako punkt wyjścia, mogę polecić Wam ten artykuł - http://www.twojinformator.pl/hipoteczny-kredyt/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kruppssa
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 31 Lip 2015
Posty: 190

PostWysłany: Czw Lip 13, 2017 2:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli nie wiecie czy nadal posiadacie długi to polecam zajrzeć na przedawnienie należności - możecie na tym portalu w łatwy i przyjemny sposób sprawdzić czy nadal posiadacie długi czy już nie !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
goska
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 11 Sty 2017
Posty: 819

PostWysłany: Nie Lip 30, 2017 2:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zanim kupisz lub wynajmiesz mieszkanie warto sprawdzić jego księgi wieczyste. Dotyczy to zarówno zakupu od dewelopera jak i na rynku wtórnym.Teraz w atrakcyjnych cenach są mieszkania w wrocławiu . Tam znajdziesz z pewnością coś dla siebie, tylko trzeba określić, jakie mieszkanie, metraż i kwota was interesuje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
alla552
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 05 Mar 2017
Posty: 8

PostWysłany: Pon Sie 14, 2017 11:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy uwierzycie jak wam powiem że nigdy nie byłam nad Polskim morzem ? Pochodzę z rejonów Małopolski i często gdzieś jeżdżę, korzystałam z chwilówek a teraz wiem że to jest zło. Tylko i wyłącznie pożyczki pozabankowe są idealną opcją, jeśli szukacie kredytów... POŻYCZKA ONLINE ! Dzięki firmie Aasa pożyczka od zaraz otrzymałam możliwość wyjazdu nad Polskie morze i moje marzenie się spełniło ! Moje potrzeby aspiracyjne nakładały na mnie presję wyjazdu i dzięki tej firmie się udało. Super oferta, zero ukrytych kosztów, miła obsługa !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
exile
Specjalista
Specjalista


Dołączył: 22 Maj 2017
Posty: 47

PostWysłany: Czw Wrz 07, 2017 4:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem najlepiej będzie jeśli weźmiesz w złotówkach, masz pewność co do warunków, nie będziesz miała niespodzianki za kilka lat w postaci droższego kredytu. A teraz kredyty hipoteczne są dość tanie, np w Raiffeisen Polbank jak się dowiadywałam, to warunki były bardzo korzystne, nieduże oprocentowanie, niewielkie koszta. Nie ma co się bawić we franki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
EthanObrien1990
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 11 Wrz 2017
Posty: 1

PostWysłany: Pon Wrz 11, 2017 7:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zasada stara, jak świat głosi, aby kredyt zawsze brać w swojej walucie Smile Ja nawet nie brałem pod uwagę obcej waluty, bo dziś jest pięknie, ale jak będzie jutro? Przykład frankowiczów pokazuje, że nic nie trwa wiecznie Smile

Pozdrawiam, Eryk z http://www.twojtrycholog.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rossana
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 11 Gru 2017
Posty: 1430

PostWysłany: Sro Sty 31, 2018 2:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kredyty hipoteczne to tak naprawdę codzienność, wszyscy o nich mówią, wszyscy się na nie decydują. Absolutnie mnie to nie dziwi, ponieważ kwoty mieszkań są naprawdę bardzo duże. Dlatego najlepiej wziąć kredyt hipoteczny z najmniejszym oprocentowaniem. Znacie Kredyt123 ? Wydaje mi się, że będzie to najlepsza opcja.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Woreljszak
Zaawansowany Uczestnik
Zaawansowany Uczestnik


Dołączył: 07 Lis 2017
Posty: 31

PostWysłany: Nie Lis 04, 2018 9:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz to chyba nikt na franka się nie zdecyduje, po tym co się dzieje na rynku finansowym. Jesli natomiast chodzi o kredyty to warto porównywćc ceny i wszystkie koszty jakie trzeba ponieść w porównywarkach, bo pokazują wszystkie koszty bez skrupułów. Tak sprawdzam Kredyty gotówkowe Kraków porównaj na Ceneo. Do hipotecznych też pewnie gdzieś są.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Kredyty hipoteczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy