FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Ogrzewanie domu
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 14, 15, 16  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Budowa domu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jzrkan
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 11 Maj 2015
Posty: 118

PostWysłany: Wto Sie 15, 2017 11:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Doszliśmy do wniosku, że warto wybudować swój dom. Nie da sie ukryc, ze jest sporo tematow do ogarniecia i doedukowania sie. Jesli chodzi o systemy kominowe to interesujące propozycje oferuje Schiedel. Mamy w planach zaopatrzyć się w system kominowy i wentylacyjny z 30 letnim okresem gwarancji!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
Tomek77
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 31 Paź 2016
Posty: 253

PostWysłany: Sro Sie 30, 2017 5:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ogrzewanie gazem jest najwygodniejsze i najtańsze, oczywiście gazem ziemny, a nie ze zbiornika. Dlatego jak tylko macie dostęp do gazu to w nic innego się nie bawcie, bo szkoda kasy i czasu. Lepiej zainwestować tę kasę w porządny kocioł gazowy, których jest naprawdę duży wybór (https://www.termet.com.pl/produkty/2) i mieć problem ogrzewania rozwiązany na lata.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marcin86
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 04 Wrz 2017
Posty: 2
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pon Wrz 04, 2017 11:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kominek powietrzny lub z płaszczem wodnym obecnie na rynku jest duży wybór, więc taki wkład może pasować do każdego wnętrza.
_________________
http://www.kominkigdynia.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Franko
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 18 Paź 2011
Posty: 1063

PostWysłany: Pon Wrz 04, 2017 1:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ile kosztuje taki system?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
odera
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 09 Lis 2016
Posty: 109

PostWysłany: Sro Wrz 06, 2017 2:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nic z ogrzewania jak nie macie ocieplonego budynku. Ciepło zwyczajnie będzie uciekało, wiem co mówię, zainwestowaliśmy z mężem dwa lata temu w ogrzewanie, budynek stary, dom po babci, nieocieplony. Ciepło zwyczajnie ucieka przez ścian. Chcemy w przyszłym roku ocieplić dom, systemem z jednej firmy bo jest korzystniej i zwyczajnie ma to sens, gdyż jak wyczytałam system ocieplenia złożony z przypadkowych elementów jest ma mniejsze właściwości ochronne i termoizolacyjne. http://www.caparol.pl te ocieplenia są mocne i trwałe my chcemy zastosować Carbon, bo jest najtrwalszy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
andryj
Początkujący Uczestnik
Początkujący Uczestnik


Dołączył: 22 Wrz 2016
Posty: 27

PostWysłany: Wto Wrz 12, 2017 9:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

można również ogrzewać pelletem. Warto jednak korzystać ze sprawdzonych dostawców.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
majkel
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 17 Wrz 2017
Posty: 1

PostWysłany: Nie Wrz 17, 2017 3:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

warto pomyśleć o ogrzewaniu gazowym. Fajna sprawa nie mając dostępu do miejskiego gazu można postawić zbiornik u siebie w ogródku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Eliza
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 07 Sie 2013
Posty: 624

PostWysłany: Czw Gru 14, 2017 2:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na pewni gdy kupujemy dom to zastanawiamy się w jaki sposób go ogrzewać. Popularny jest ostatnio bardzo ekogroszek, ale również pellet dlatego takie porównanie https://pelletem.pl/pellet-czy-ekogroszek/ , bardzo może nam ułatwić wybór produktów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Funky88
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 12 Lip 2017
Posty: 81

PostWysłany: Pon Gru 18, 2017 3:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Veroniqe90 napisał:
Tomek77 napisał:
Nie mam nic przeciwko nowoczesnym rozwiązaniom, np. bardzo podobają mi się grzejniki od Intal-Projekt - INDIVI - czyli ekran szklany z efektem szyby pikowanej, ale generalnie nie przekonują mnie panele na podczerwień, choćby nie wiem, jakie dodatkowe funkcje spełniały. To drogie rozwiązanie i nic tego nie zmieni, żaden obrazek czy inne cudo.

Ale co rozumiesz pod pojęciem "drogi"? Zobacz sobie na ich stronie -
http://www.najtanszeogrzewanie.pl/oferta.php?id=278. Masz pokazane rachunki, wyliczenia itd. Jest tam przykłądowy rachunek za okres od 28 listopada do 30 stycznia, a więc w najzimniejsze miesiące. 1431kWh - tyle wynoszi rachunek za cały prąd. Odejmij od tego ile samemu używasz prądu w domu na oświetlenie i inne urządzenia. To zostanie ci ilość prądu na ogrzewanie. Wcale tak dużo to nie wychodzi.

1431 kWh za dwa miesiące grzania to całkiem fajna cena. Zależy kto jaką ma taryfę to wyjdzie poniżej 900 zł. Ja płacę jakieś 150 zł tylko za prąd w mieszkaniu (za dwa miesiące) więc te 900 za całość z ogrzewaniem to wygląda bardzo sensownie. Myśle że poniżej 2000 za cały sezon może by mogło wyjść przy panelach Eco Partner. Oczywiście zależy jaki dom.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bogo18
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 20 Lis 2017
Posty: 809

PostWysłany: Sob Gru 23, 2017 12:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój wybór to klasyczne, centralne ogrzewanie marki Junkers. Wybrałem te markę ze względu na gwarancje jakości, ale również najbardziej skuteczny sposób ogrzania domu. Dzięki szerokiej ofercie http://www.instalmax.sklep.pl możliwym stało się zaopatrzenie w taki grzejnik. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Veroniqe90
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 16 Cze 2017
Posty: 251

PostWysłany: Pią Sty 05, 2018 3:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Funky88 napisał:

1431 kWh za dwa miesiące grzania to całkiem fajna cena. Zależy kto jaką ma taryfę to wyjdzie poniżej 900 zł. Ja płacę jakieś 150 zł tylko za prąd w mieszkaniu (za dwa miesiące) więc te 900 za całość z ogrzewaniem to wygląda bardzo sensownie. Myśle że poniżej 2000 za cały sezon może by mogło wyjść przy panelach Eco Partner. Oczywiście zależy jaki dom.

Dokładnie tak. Fajnie, że producent pokazuje własnie zużycie prądu a nie koszta. Bo wszystko by zależało od taryfy i okresu kiedy byłby dokonywany pomiar. A tak to każdy może sobie to policzyć i wie ile go będzie kosztować w przyszłości. Nawet dodając te 10% wychodzi sensownie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
milen
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 09 Sty 2018
Posty: 809

PostWysłany: Wto Sty 09, 2018 10:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój dom ogrzewam tanio, a dokładnie kotłem Vitodens222-F marki Viessmann. Idealne rozwiązanie, którego poszukiwałem od dłuższego czasu. Na ofertę trafiłem dopiero za sprawą Inside http://ogrzewaniepoznan.pl/ - oficjalnego salonu marki Viessmann. Wspaniała jakość! Tym sposobem mój dom jest ogrzany w należyty sposób, wygrywamy z najgorszymi mrozami. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lucynka
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 07 Kwi 2016
Posty: 569

PostWysłany: Czw Sty 11, 2018 11:59 am    Temat postu: Ogrzewanie Odpowiedz z cytatem

A ja się w swoim domu zaś ogrzewam piecami wolnostojącymi i uważam to rozwiązanie za bardzo dobre. Powszechnie, w ujęciu stereotypowym są uznawane za rozwiązanie ogrzewające lokalnie, ale to tylko stereotyp. Tak naprawdę, jeśli zdecydujemy się na dwie-trzy kozy., to możemy spokojnie ogrzać nawet dom. Jeśli miałabym coś polecić, to wartościowymi kozami dysponują "kratki" - https://kratki.com/sklep/pl/category/15/piece/52. Rzetelna firma, która szanuje swoich klientów. A ja uciekam z forum, trzymajcie się
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mamakaroliny
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 23 Kwi 2017
Posty: 371

PostWysłany: Nie Sty 14, 2018 3:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestesmy na etapie domykania naszego projektu i chyba wibierzemy piec na pellet https://bielsko-kominki.pl/piece-na-pellet Niedość, że jest to bardzo ekologiczne ogrzewanie domu, nie zanieczyszczamy az tak środowiska, to taki piecyk na prawdę ładnie się prezentuje, tylko teraz któy model wybrac.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ortega
Specjalista
Specjalista


Dołączył: 15 Cze 2016
Posty: 46

PostWysłany: Pon Lut 05, 2018 10:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W mojej ocenie nieodłącznym elementem nowego domu powinny być systemy kominowe. Osobiście wybrałam systemy marki Schiedel, które mają aż 30 lat gwarancji i są znane w całej Europie!! Wiecęj informacji na ich temat znajdziecie na stronie www.schiedel.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Budowa domu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 14, 15, 16  Następny
Strona 4 z 16

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy