FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
spradzaż działki a przekwalifikowanie z rolnej na budowlaną

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Działki i grunty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sławek24***
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 08 Kwi 2009
Posty: 1

PostWysłany: Sro Kwi 08, 2009 7:14 pm    Temat postu: spradzaż działki a przekwalifikowanie z rolnej na budowlaną Odpowiedz z cytatem

Witam,
chciałem zapytać i prosić o fachową poradę. jestem właścicielem działki rolnej o pow. 18 a. okolica cicha, spokojna, dojazd- droga kamienista, najbliższe domy- ok 150-200 m w linii prostej (tam tez wszystkie media)
chciałem ją sprzedać i nie wiem czy mam ją przekwalifikować na budowlaną żeby zwiększyć zysk? warto chodzić po urzędach ? (czy też zysk będzie z budowlanej nie wiele większy niż z rolnej?) jeśli tak to powiedzcie proszę od czego mam zacząć ? dzwoniłem do UMiG i dowiedziałem się tylko tyle że studium już uchwalone i już nic nie zrobię z tą działką i uprzejma Pani odłożyła telefon Smile nie ma jak praca w budżetówce Wink

aha i jeszcze jedno - gdybym już sprzedał działkę muszę zapłacić podatek od kwoty którą dostanę od kupującego czy też jakieś inne opłaty ?

z góry dzięki za pomoc.


sławek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
tetrus
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 10
Skąd: Dobrocin DLS / Nowy Sącz

PostWysłany: Sob Lip 11, 2009 4:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli jest już Plan Zagospodorawania Przestrzennego, to dobrze i źle; odpowiednio dla tych w której sytuacji się znajdują. A Ty się znajdujesz w mniej korzystnej, bo Budowlanki niezrobisz z rolnej.

- Możesz złożyc wniosek o przekwalifikowanie rolnej na budowlną i czekać, az do nastepnego Stadium uwarunkowań/Planu Zagospodarowania Przestrzennego (średnio co 10 lat sa one).

- Możesz złożyć wniosek o Warunki Zabudowy (WZ), skruci to czas do 3miesiecy (tyle się czeka na WZ). Jest on określeniem czy będzie można wybudować oraz określi ewentualne przyłącza (energie, wodę). I co najważniejsze będzie wiadomo, czy Gmina nie ma co do tych gruntów innych planów w przyszłości (linia energetyczna, wodciągowa, czy market w sąsiedztwie).
Po wydaniu tachich warunków masz TY i przyszły Inwestor pewność czy może tam w przyszłości snąć dom. A Przyszły Plan Zagosp.Przestrzennego automatycznie na podstawie (WZ) przekształci grunt na budowlany i będą (WZ) określały,że na tym grucnie będzie miał stanąć dom.

Wniosek o WZ do pobrania w Urzedach Gmin lub Miast dla danego rejonu, ewentualnie na stronach Internetowych tych Urzędów. Opłata i załączniki (mapa) też występują. Już dokładnie nie pamiętam, ale Cię doinformują.

Aby podnieść zysk:
1. Warunki zabudowy -papierkowe sprawy
2. Możesz wystąpić o warunki techniczne na media; dostawców (energia, woda,gaz) -papierkowe sprawy
3. możesz doprowadzić wg. warunków i projektu te media do działki (przeważnie do granic) -to fizycznie

Tak uzbrojona działka czy torolna, czy budowlana napewno będzie wielokrotnie więcej warta niż goła ziemie, ściernisko. Wszystko wymaga jednak pracy i to wpiwrw papierkowej, ale nie ma nic za darmo!!!
Teraz może się co niektórzy moga przekonać skąd sie bierze cena za działkę z papierami i uzbrojeniem, nie wystarczy tylko samo ściernisko w dobraj lokalizacji. Zatem powodzenia życzę i wytrwałości w załatwianiu, bo będzie ona potrzebna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tetrus
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 10
Skąd: Dobrocin DLS / Nowy Sącz

PostWysłany: Sob Lip 11, 2009 4:36 pm    Temat postu: Re: spradzaż działki a przekwalifikowanie z rolnej na budowl Odpowiedz z cytatem

sławek24*** napisał:

aha i jeszcze jedno - gdybym już sprzedał działkę muszę zapłacić podatek od kwoty którą dostanę od kupującego czy też jakieś inne opłaty ?

z góry dzięki za pomoc.


sławek


Rodzice moi sprzedawali tak działki, ziemię i podatków nie płacili, ale były to grunty po ojcowiźnie; kupujący płaci wzbogacenie. Jak jest kiedy nie rolnik, sprzedaje to niewiem. Coś mi się o uszy obiło, że jest jakaś data, która określa o zwolnieniu od podatków gruntów, nieruchomości nabytych np. przed przykładowo rokiem 2000 ; to przykład!!!!!!!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rolnik89
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 31 Maj 2021
Posty: 14

PostWysłany: Pon Maj 31, 2021 7:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W takich tematach warto sięgnąć po rady od fachowców Smile Każda zmiana formy przeznaczenia działki powinna być skonsultowana z prawnikiem.
_________________
działalność rolnicza
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
znowuwbiegu
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 24 Maj 2021
Posty: 5

PostWysłany: Pon Maj 31, 2021 8:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

interesuje mnie Ile może kosztować tego typu przekształcenia i czy niezbędne dla mnie jest później zarządzanie budynkami w momencie, w którym na działce Chciałbym wybudować kilku mieszkaniowe budowle
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
smoku119
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 14 Wrz 2021
Posty: 6

PostWysłany: Sob Paź 09, 2021 10:02 am    Temat postu: wycieczka do geodety Odpowiedz z cytatem

W sprawach dotyczących przekształceń nalepiej udać się do geodety. Jakby ktoś potrzebował geodety z warmińsko-mazurskiego, dla mnie wykonana była mapa do przekształcenia działki z rolnej na budowlaną.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marysia gronia
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 15 Paź 2021
Posty: 2

PostWysłany: Sro Paź 20, 2021 4:21 pm    Temat postu: działki Odpowiedz z cytatem

Jeżeli jest to działka rolna, to ja bym się wstrzymał ze sprzedażą i posadził borówkę wysoką, o której możesz przeczytać tutaj https://sadowniczeabc.pl
Jest to dobry pomył gdyż ceny tych owoców cały czas rosną tak jak cena ziemi. Sprzedać zawsze będziesz mieć czas, a zdecydowanie mniej papierkowej roboty, pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kamówski
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 14 Paź 2021
Posty: 135

PostWysłany: Nie Paź 24, 2021 5:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przy tym przekwalifikowaniu konieczne będzie zrealizowanie robót ziemnych. Przynajmniej wiesz, komu powierzyć te zadanie? Na nasze zlecenie zajęli się tym https://www.kraz.com.pl/oferta/prace-ziemne-wykopy , wykonując przy tym faktycznie konkretną robotę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Działki i grunty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy