FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Dom z bala
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Budowa domu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Veroniqe90
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 16 Cze 2017
Posty: 251

PostWysłany: Czw Cze 21, 2018 8:24 pm    Temat postu: Dom z bala Odpowiedz z cytatem

Zastanawiam się nad rozwiązaniem domu z bala. Dokładniej to chodzi mi o taka formę, by środek dał się urządzić nowocześnie ale styl na zewnątrz pasował do okolicy lasów i jeziora. Taki trochę w stylu starej chaty. Jakie macie pomysły by coś takiego zrealizować?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
myslaw
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 3

PostWysłany: Sro Cze 27, 2018 4:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobry architekt i dobra firma da sobie z tym spokojnie radę. Już widziałem domy z bala, gdzie parter miał duże, otwarte przestrzenie. Odpowiednia adaptacja jej do pomysłu nowoczesnego wnętrza i gotowe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
set
Początkujący Uczestnik
Początkujący Uczestnik


Dołączył: 30 Lis 2017
Posty: 15
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Cze 27, 2018 10:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ogólnie cudownie wyglądają te domy z bali, ale są rzeczy ważniejsze niż wygląd. Np. okolica. My mamy wspaniałych sąsiadów u nas pod Warszawą. Na stronie http://www.ventana.pl/domy-i-rezydencje/ascot/ są teraz cudowne domy Piaseczno - stolica robi wrażenie, prawda? Zastanawialiśmy się nad zakupem mieszkania, ale nie żałujemy, że zdecydowaliśmy się na domek jednorodzinny Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Funky88
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 12 Lip 2017
Posty: 81

PostWysłany: Pią Cze 29, 2018 4:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Natur Eko Dom ma w projektach na swojej stronie takie domy. I właśnie sa z bala. Kojarzę rozwiązanie, gdzie na parterze było coś koło 50m2. Wydaje mi się, że śmiało dałoby się w tym zrobić nowoczesne wnętrza pełne smaku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Franko
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 18 Paź 2011
Posty: 1063

PostWysłany: Pią Cze 29, 2018 8:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzeba tylko poszukać dobrego drewna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
janusz88
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 28 Lis 2016
Posty: 231
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Sob Cze 30, 2018 8:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dom z bali to nawet niezły pomysł. Ale ja chyba osobiście wolałbym wybudować z kontenerów. Przejrzyj sobie w internecie zdjęcia, jak to wygląda. Może tobie też się spodoba. A przy okazji zobacz producenta, u którego ja przeglądałem ofertę tutaj.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
hiacynt666
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 01 Lis 2017
Posty: 1364

PostWysłany: Pon Lip 02, 2018 4:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chcesz budować dom z drewna to musisz przedewszystkim zadbać o dobrego producenta uszczelek Dzięki takiemu producentowi uszczelek będziesz miał pewność że nie dojdzie u Ciebie do żadnych rozszczelnień. A przy domach z drewna to naprawdę bardzo ważne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
SylwiaN
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 16 Sty 2017
Posty: 170

PostWysłany: Sro Lip 04, 2018 7:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak wybiera się dobrego producenta domów to o drewno nie ma się co martwić. Ważne by to było drewno z drzew ścinanych zimą (mają mniej wody w sobie) oraz suszonych mechanicznie. Fajnie jak jeszcze takie drewno leżakuje jakiś czas.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Veroniqe90
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 16 Cze 2017
Posty: 251

PostWysłany: Czw Lip 05, 2018 5:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Funky88 napisał:
Natur Eko Dom ma w projektach na swojej stronie takie domy. I właśnie sa z bala. Kojarzę rozwiązanie, gdzie na parterze było coś koło 50m2. Wydaje mi się, że śmiało dałoby się w tym zrobić nowoczesne wnętrza pełne smaku.


Obejrzałam ten projekt i wygląda bardzo interesująco. Co prawda na górze zrobiłabym chyba tylko dwa pokoje, no ale to już kwestia gustu i potrzeb Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
GrazynkaKowalska
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 26 Lut 2016
Posty: 464

PostWysłany: Czw Lip 12, 2018 11:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słuchajcie, ja tam zdecydowałam się na dom z bali i jestem ze swojej decyzji bardzo zadowolona. Przede wszystkim z tego względu, iż teraz z mężem jesteśmy na swojej posesji i nikt nam nie przeszkadza. Wiecie, jak to jest z mieszkaniem w bloku, prywatność człowieka jest mocno ograniczona. Ja musiałam jednak wyjechać na kilka lat za granicę, żeby zarobić na swoją posiadłość. Jeśli mogę dać jeszcze jedną radę, to warto ponadto starać się o dobry wybór działki, na przykład przy pomocy tego urządzenia - https://www.plyta-dynamiczna.pl/plyta-dynamiczna/sredniociezka-plyta-dynamiczna-z-20-krotna-sila-uderzenia/ może ono uchronić nas od dodatkowych kosztów związanych z dostosowaniem gruntu pod budowę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ona112
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 03 Lis 2016
Posty: 6
Skąd: HEL

PostWysłany: Pią Lip 13, 2018 7:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dom z bali w okolicy lasu to marzenie, znajdź górali, którzy ci to zrobią i mieszkasz jak w bajce.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
aga2113
Zaawansowany Uczestnik
Zaawansowany Uczestnik


Dołączył: 23 Lut 2017
Posty: 30

PostWysłany: Pią Lip 13, 2018 9:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mógłby ktoś mi wytłumaczyć do czego służą strzemiona zbrojeniowe?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bartek-brt
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 01 Lip 2018
Posty: 5
Skąd: Iława

PostWysłany: Pią Lip 13, 2018 10:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mam niestety wiedzy i doświadczenia w tym temacie... Dlatego też raczej nie będę w stanie pomóc...
_________________
najpewniejszą i najpotężniejszą odwagą jest ta, która wynika z właściwej oceny napotkanego niebezpieczeństwa, ale też, że człowiek całkowicie pozbawiony lęku jest towarzyszem znacznie niebezpieczniejszym od tchórza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Nicolas
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 03 Maj 2016
Posty: 656

PostWysłany: Nie Lip 15, 2018 9:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zerknijcie tutaj http://mawit.com.pl/aktualnosci/domy-drewniane-caloroczne/
Mają domu drewniane w technologii szkieletowej
Super rozwiązanie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Funky88
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 12 Lip 2017
Posty: 81

PostWysłany: Wto Lip 24, 2018 8:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ona112 napisał:
dom z bali w okolicy lasu to marzenie, znajdź górali, którzy ci to zrobią i mieszkasz jak w bajce.

Inni tez potrafia dobrze budowac dom z bala. To nie jest tylko domena górali. Na mazurach, kaszubach domy z bala sa dość powszednie. I niejednokrotnie ładniejsze niż góralskie domy. Mi osobiście styl góralski nie podoba się. Wolę właśnie takie chaty mazurskie. Mają większy klimat. Zobacz sobie na stronie Natur Eko Dom w realizacjach Dom Kosewo. Wyglada rewelacyjnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Budowa domu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy