FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Co musi wiedzieć właściciel nieruchomości.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Prawo na rynku nieruchomości
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Weronika
Moderator
Moderator


Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 237
Skąd: Szwecja

PostWysłany: Pią Mar 14, 2008 9:59 pm    Temat postu: Co musi wiedzieć właściciel nieruchomości. Odpowiedz z cytatem

Własny dom lub działka to marzenie większości Polaków. Oprócz prestiżu własna nieruchomość oznacza jednak wiele obowiązków. Narzucają je przepisy budowlane, ekologiczne i prawo cywilne.

Trzeba zbierać śmieci, segregować odpady i odgarniać śnieg na chodniku przed swoją posesją. Nieruchomość powinna też mieć swój numer, a mieszkające tam osoby muszą być zameldowane na pobyt stały lub czasowy. Przepisy określają nawet, komu należą się jabłka z drzewa rosnącego na granicy, aby kłótnie sąsiedzkie nie przypominały sporów Kargula z Pawlakiem. Bardziej opłacalne jest zresztą pozywanie zakładów energetycznych i firm wodociągowych za to, że przez wiele lat korzystały za darmo z naszej własności.

Nie wolno też sąsiada podtapiać, męczyć hałasem ani uciążliwymi zapachami. Niestety – albo na szczęście – zasada „wolnoć Tomku w swoim domku” nie obowiązuje bezwzględnie.

Własność działki to również różnego rodzaju podatki i opłaty. Choć o podatku katastralnym na razie się nie mówi, to kosztuje np. wycinka drzewa – na szczęście nie każdego. O tych wszystkich obowiązkach przypominamy w naszym dzisiejszym poradniku.
_________________
Szukasz Nieruchomości ?
Szukasz Kredytu mieszkaniowego ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
dirtydancer
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 5

PostWysłany: Sro Cze 26, 2013 10:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja osobiście korzystam z pomocy analityków e-propertyrating.pl . Gdy są mi potrzebne, analizy i raporty, wiem, ze mogę na nich liczyć, bo non stop są dostępni i służą pomocą. Ich funkcjonalność jest godna polecenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tom7878
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 28 Cze 2013
Posty: 144

PostWysłany: Sob Lut 22, 2014 1:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mój znajomy wynajmuje mieszkania w Poznaniu i bazuje na tym poradniku http://www.ihouse.pl/news/poradniki/kupuje-sprzedaje-wynajmuje Z tego co wiem pomógł mu rozwiązać kilka nieprzyjemnych sytuacji z lokatorami
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
robinguptadigi
Początkujący Uczestnik
Początkujący Uczestnik


Dołączył: 23 Gru 2023
Posty: 17

PostWysłany: Pią Lut 02, 2024 7:11 am    Temat postu: Are there apps or technological tools to aid in Innocence Te Odpowiedz z cytatem

In the realm of human assessment, Innocence Test Scores act as a quantitative lens, measuring the purity of one's outlook amid life's complexities. As a pivotal keyword, "Innocence Test Scores" encapsulates the delicate task of quantifying and understanding unspoiled virtues. These scores transcend numerical values, offering profound insights into the interplay between experience and innate innocence. Whether applied in legal contexts or interpersonal dynamics, they prompt society to reflect on the essence of untarnished perception. This metric becomes a symbol, urging the preservation of innocence while navigating the intricate tapestry of human existence, acknowledging the ever-evolving nature of the innocence we strive to safeguard.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Polka1234
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 07 Mar 2021
Posty: 3273

PostWysłany: Czw Lut 22, 2024 7:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o biuro nieruchomości to świetną ofertę posiada jednak https://estatedealer.pl/ . Dodatkowo też usługi są tutaj świadczone na wysokim poziomie co jest też ważne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Prawo na rynku nieruchomości Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy