FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
MIESZKANIE TANIE ... Private Development

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Nieruchomości - dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Staszek Rozwadowski
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 28 Cze 2009
Posty: 1

PostWysłany: Nie Cze 28, 2009 6:40 pm    Temat postu: MIESZKANIE TANIE ... Private Development Odpowiedz z cytatem

witam forumowiczów, przeglądając różne listy dyskusyjne, widzę, że nie tylko ja poszukuję mieszkania w rozsądnej cenie ... a może połączylibyśmy siły i zbudowali wspólnie nasze mieszkania? ... ja mam doświadczenie w biznesie (branża finansowa i budowlana), zdarłem kolana w urzędach załatwiając różne kwity (geodezja, architektura) mój kolega jest architektem z wieloletnim doświadczeniem, ma uprawnienia kierownika robót budowlanych i doświadczenie w tym zakresie ... wspólnymi siłami ogarniemy temat ... zbudujmy nasze mieszkania po kosztach (zakup działki, projekt, materiały i robocizna) ... im bardziej rosły ceny od kilku lat, tym bardziej ta myśl za mną chodziła ... nie płaćmy marży deweloperowi !!! ... zapłaćmy za m2 mieszkania w W-we tyle ile faktycznie kosztuje jego wytworzenie tj. max 3,5 tys brutto a nie kosmiczne 6 tys czy więcej ... nie przepłacajmy, nie napychajmy kieszeni deweloperom ... to chore ile trzeba zapłacić za m2 mieszkania ... a potem spłacać kredyt przez min 30 lat jak nie dłużej ... paranoja ... zbudujmy po kosztach, furmanka pieniędzy zostanie w kieszeni ... miejmy wpływ na jakość wykonania ... zalewa mnie jak jesteśmy bezsilni wobec deweloperów ... znam wiele osób, które zapłaciły diaboliczne pieniądze za swoje mieszkania, deweloperzy obiecywali śliczne osiedla, w trakcie realizacji zaczęli oszczędzać stosując tańsze materiały wykończeniowe, zatrudniając nierobów i partaczy za najniższe stawki ... teraz to wszystko wychodzi klientom bokiem ... wygląda gorzej niż miało wyglądać, a usterki gonią usterki ... a na domiar złego nie można się doprosić deweloperów o usunięcie usterek ... chora sytuacja ... .. zbieramy się i działamy ... ja to nazywam Private Development ... deweloper to my, my to deweloper ... wybieramy wspólnie lokalizację, wybieramy jeden z kilku projektów w demokratycznym glosowaniu, mamy kontrolę nad przepływami pieniężnymi, koszty sprowadzamy do wyłącznie kosztów bezpośrednich czyli zakup działki, projekt, materiały i robocizna ... ... mobilizujemy siły, jak będzie nas wystarczająco dużo, sformalizujemy szyki i zaczniemy działać ... za 2 lata możemy mieszkać w naszych mieszkaniach, przy założeniu, że do końca 2009 roku zbierzemy się w dziarską gromadkę i sformalizujemy nasze istnienie Smile ... mam 30 lat, chciałbym zamieszkać na min 100 m2, ale nie zamierzam spłacać kredytu do emerytury ... przeraża mnie spłacanie przez kilkadziesiąt lat kredytu zaciągniętego po to aby napchać deweloperowi kieszenie ... chcę wybudować po kosztach, zaoszczędzając na zakupie mieszkania i na odsetkach od kredytu bankowego ... deweloperzy wynajmują gigantyczne biura, za które z naszych pieniędzy płacą co miesiąc po 40 tysięcy czynszu, a często więcej ... chora sytuacja ... dlaczego kupując mieszkanie mam sponsorować takie fanaberie jak biuro dewelopera o powierzchni 250 m2 w wypasionym biurowcu ... biuro, w którym siedzą aż 4 osoby ??? jakby nie mogli siedzieć we czwórkę na 50 metrach ... ... nie jestem sam z tymi moimi bolączkami i pragnieniami, parę osób już zebrałem, ale musi nas przybyć abyśmy mogli nasze wspólne plany zrealizować ... nie chcemy za mieszkanie o powierzchni np. 80 metrów płacić 520.000, jeśli możemy zapłacić 280.000 zaoszczędzając na samym kapitale 240.000 nie mówiąc o odsetkach od kredytu ... moment jest teraz dobry, bowiem grunty kolosalnie staniały, więc nabycie działki pod budowę w przeciągu najbliższych miesięcy to już parę znaczących groszy oszczędności daje ... jeśli z budową ruszylibyśmy w połowie przyszłego roku to załapalibyśmy się na trwający cały czas kryzys u budowlańców, którzy modlą się o zlecenia ... dla firm budowlanych, które nie budują oznacza to koniec ... dlatego gotowe są budować przy minimalnym zarobku albo nawet bez zarobku, byle tylko pokryć koszty i przetrwać ciężki czas ... tkwię w branży więc widzę co się dzieje ... budowlańcy gotowi są budować z własnych materiałów z odroczonym terminem aż po horyzont, byle tylko załapać się na budowę i mieć gdzie upchnąć robotników ... zainteresowanych współdziałaniem w imię wybudowania naszych mieszkań po kosztach, proszę o info na s.rozwadowski@op.pl
staszek rozwadowski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
PierceWelsh
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 16 Gru 2021
Posty: 120

PostWysłany: Pią Lut 11, 2022 3:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

You carry a valuable and powerful statement in here. How i wonder how you came up to these page. Keep it up Online Slot Machine Game: What to Consider Before Engaging in this Internet-Influenced Craze
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pamm
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 29 Wrz 2016
Posty: 672

PostWysłany: Wto Kwi 05, 2022 8:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też znalazłam piękne i wyjątkowe, niedrogie mieszkanie na osiedlu Nowe Miasto Polesie, budują to osiedle w fajnej spokojnej okolicy, ceny nie są tam wygórowane bo ju od 5900 zł/mkw a to świetne miejsce do zamieszkania dla rodzin z dziećmi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Nieruchomości - dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy