FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Budowa hali stalowej - potrzene pozwolenia?
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Nieruchomości - dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
adamowa
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 14 Paź 2014
Posty: 810

PostWysłany: Czw Lis 06, 2014 2:18 pm    Temat postu: Budowa hali stalowej - potrzene pozwolenia? Odpowiedz z cytatem

Czy na budowę hali stalowej (niedużej, jako garaż/warsztat) trzeba mieć pozwolenia i załatwiać inne formalności tak jak przy normalnej budowie?
Jak to wygląda w praktyce?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
Hipoteczna
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 11 Mar 2013
Posty: 1214

PostWysłany: Pią Lis 07, 2014 4:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie jestem pewna jak to wygląda od strony formalnej, ale w naszej okolicy taka hala powstała dosłownie w kilka tygodni.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kotycz
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 16 Maj 2013
Posty: 866

PostWysłany: Pią Lis 07, 2014 7:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że nawet jeśli jest potrzebne pozwolenie, to inne formalności są ograniczone do minimum.
Dokładniej na pewno będzie wiedziała ekipa, której zlecisz stworzenie projektu i jego budowę.
Zapytaj na przykład tu: http://www.cobouw.pl/hale-stalowe - mają ogromne doświadczenie, co zresztą widać po liczbie ich dotychczasowych realizacji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lucky
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 09 Sie 2013
Posty: 754

PostWysłany: Nie Lis 23, 2014 12:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może popytaj o to w firmach, które przeprowadzają audyty techniczno budowlane http://audytnieruchomosci.com/ Pozwolenia na pewno są potrzebne, jak przy każdej budowie. Trzeba również wszytko wykonać np. przestrzegając przepisów przeciwpozarowych i BHP, a potem jeszce przejść kontrole.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
amanda_kos
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 1696

PostWysłany: Pon Gru 14, 2015 8:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O niezbędne pozwolenia musisz się dopytać w urzędzie. Zainteresuj się również znaków drogowych sprzedażą, ponieważ plac budowy powinien być w odpowiedni sposób oznakowany, a czasami przedsiębiorcy o tym zapominają. Takie firmy jak Unistop oferują wynajem znaków, więc nie musisz ich od razu kupować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Złośnica2
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 22 Paź 2013
Posty: 500

PostWysłany: Pon Gru 14, 2015 3:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba jaką budowe by się nie zaczynało to niestety potrzebne jest pozwolenie. Chociaż prawo budowlane co chwile się zmienia. Pojawiają sie jakieś dodatkowe przepisy potrzebne zaświadczenia. Jeżeli masz w planach budowe to warto było by wcześniej sprawdzić co za dokumenty będą CI potrzebne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karolina_61866
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 07 Gru 2015
Posty: 269

PostWysłany: Pon Lut 08, 2016 9:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie musi być pozwolenie. U mnie nie trwało to bardzo długo. Przy projektach hal i konstrukcji stalowych pod obiekty przemysłowe i handlowe korzystałam z ich usług http://www.zarzycki-konstrukcje.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zypa
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 26 Wrz 2011
Posty: 930

PostWysłany: Wto Lip 26, 2016 12:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łapcie namiary - http://www.resins.pl/pl/category/zywice-laminaty-poliestrowe/ To rozwiązanie jeśli chodzi o zabezpieczenie podłogi - podłogi przemysłowe wymagają tego - w przeciwnym wypadku mogą bardzo szybko stracić na jakości.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kosanoztra
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 17 Paź 2016
Posty: 189

PostWysłany: Wto Sie 21, 2018 5:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Montaż konstrukcji stalowych powinna wykonać firma o świetnej reputacji i długoletnim doświadczeniu. Z pewnością każdy wie, że montaż konstrukcji stalowych trochę kosztuje i lepiej żeby został wykonany bezbłędnie. W przeciwnym wypadku z pewnością będzie to rzutować w przyszłości... Warto wcześniej zorientować się, której firmie warto powierzyć takie zadanie, jakim jest montaż konstrukcji stalowych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karol123
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 16 Gru 2017
Posty: 1625

PostWysłany: Sob Paź 20, 2018 7:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najważniejsze jest przede wszystkim to, abyś budowę hali powierzył profesjonalistom. Niewiele jest bowiem firm, którym można zaufać i powierzyć budowę od początku do końca. Ja zleciłem to zadanie firmie Commercecon z Konstantynowa Łódzkiego i swojej decyzji absolutnie nie żałuję, gdyż zajęła się wszystkim kompleksowo...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
milen
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 09 Sty 2018
Posty: 809

PostWysłany: Pon Paź 22, 2018 8:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczerze? Znacznie większy kłopot niż uzyskanie pozwolenia sprawiło mi zaopatrzenie w solidne i nietuzinkowe materiały wykonane z metali kolorowych. Poszukiwałem taśm, prętów, kątowników i profili, zarówno z mosiądzu, aluminium jak i miedzi. Do postawienia hali są to niezbędne takie elementy. Dzięki Loko http://www.loko.pl udało mi się zrealizować ten plan, zaoferowane przez nich materiały to było dokładnie to, czego poszukiwałem!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dernitaeran
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 30 Maj 2019
Posty: 1232

PostWysłany: Pią Cze 28, 2019 7:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli rozglądacie się za odpowiednią firmą, która ma doświadczenie w wykonywaniu tego typu konstrukcji to polecam wam skontaktować się z www.promus.com.pl Wybudowali między innymi moją halę i jestem z niej zadowolony. Firma ta działa szybko i profesjonalnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Loipeld
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 18 Sie 2017
Posty: 690

PostWysłany: Nie Gru 29, 2019 12:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sam zamierzam w niedługim czasie wybudować nową hale magazynową i myślałem właśnie o stalowej, takiej jak wykonuje ta firma http://solidhale.pl/ . Może ktoś z was będzie w stanie powiedzieć mi czy to będzie dobre rozwiązanie? Jak uważacie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
andy
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 19 Lip 2017
Posty: 581

PostWysłany: Sob Sty 04, 2020 7:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, najlepiej postawić na konstrukcje stalową też z wykorzystaniem płyt warstwowych z rdzeniem IPL które można dostać na buildnowonline . Takie hale stawia się szybko i są potem tanie w eksploatacji ze względu na niskie straty ciepła
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Mebleteo_pl
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 05 Lis 2018
Posty: 273

PostWysłany: Czw Lis 16, 2023 8:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Będąc na etapie poszukiwań wysokiej jakości zestawień zarówno w zakresie funkcjonalnych i jednocześnie nowoczesnych propozycji do swojego biura, czy przestrzeni magazynowej to oczywiście zapraszamy do naszego sklepu MebleTeo https://mebleteo.pl/meble-metalowe.html w którym będziecie mogli znaleźć szeroki wybór rozwiązań, jednocześnie licząc na pełne wsparcie obsługi i konkurencyjne ceny. Pozdrawiamy i pozostajemy do dyspozycji!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Nieruchomości - dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy