FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Działka rolna pod zabudowę mieszkaniową

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Nieruchomości - dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maarceli
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 24 Lip 2009
Posty: 1

PostWysłany: Pią Lip 24, 2009 10:00 pm    Temat postu: Działka rolna pod zabudowę mieszkaniową Odpowiedz z cytatem

Witam
Mam taki problem - działka 1ha, rolna klasa IV, przy drodze wojewódzkiej, jedna z sąsiednich działek jest zabudowana jako gospodarstwo a inna jest rolnicza,
Gmina nie ma planu zagospodarowania przestrzennego.
Chcę sprzedać tą ziemię, ale w cenie pod zabudowę, a nie rolniczą.
Czy ten 1ha należy podzielić na działki 0,33ha po otrzymaniu zgody o warunkach zabudowy?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
Janusz34
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 01 Lip 2009
Posty: 4

PostWysłany: Wto Sie 04, 2009 2:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aby działka z rolniczej stała się budowlaną należy zdaje się poczekać na uchwalenie w gminie nowego planu zagospodarowania przestrzennego, możliwe, że rozparcelowanie gruntu coś tutaj pomoże...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PierceWelsh
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 16 Gru 2021
Posty: 120

PostWysłany: Pią Lut 11, 2022 3:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

You carry a valuable and powerful statement in here. How i wonder how you came up to these page. Keep it up Don’t Miss These 4 Advantages of Playing Live Baccarat
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Arno65411
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 10 Lut 2022
Posty: 6

PostWysłany: Pią Lut 11, 2022 7:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem tak naprawdę czy teraz warto kupować działki.
_________________
kredyt hipoteczny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
REPORTOWICZ
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 20 Lut 2021
Posty: 1121

PostWysłany: Sro Mar 23, 2022 6:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety nie znam się na tych kwestiach, ale zresztą uważam, że na pewno fajnie jest co nieco wiedzieć na temat związany z tym czym jest map zasadnicza działki. Udało mi się o tym niedawno przeczytać na stronie https://geoo.pl/blog/mapa-zasadnicza-dzialki/ i oczywiście ten artykuł każdemu polecam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
TomekZ
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 26 Sty 2022
Posty: 202

PostWysłany: Sro Mar 30, 2022 7:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli ktoś z was jest w trakcie inwestycji i potrzebujecie takich informacji o danym gruncie to polecam zlecić tzw badania gruntu. Badanie gruntu można przeprowadzić w każdej firmie, która działa na tym obszarze i ja polecam firmę https://www.geook.org/badanie-gruntu z Ostródy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
włókno
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 15 Mar 2022
Posty: 106

PostWysłany: Sro Mar 30, 2022 5:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na działce rolnej znajdował sie stary budynek, chyba pozostałość po stodole. Przed rozpoczęciem wszelkich prac budowlanych, musieliśmy wykonać roboty wyburzeniowe. Na nasze zlecenie zajęli się tym Artimex http://artimex.pl/our-services/roboty-wyburzeniowe/ w niezmiernie fachowy sposób. Tanio, szybko i sprawnie pozbyli się starej budowli na czym w tym wypadku faktycznie nam zależało. Profesjonaliści.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kwiatkowski Jacek inż
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 17 Sty 2022
Posty: 96

PostWysłany: Sro Mar 30, 2022 6:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy ktoś z was korzystał może z pomocy formy, która oferuję badanie gruntu pod budowę ? Ja właśnie musze zrobić takie działanie i nie mogę się zdecydować.... Wiele pozytywnych opinii słyszałem o firmie https://drog-lab.pl/oferta/badania-gruntu-pod-dom-jednorodzinny z Warszawy. W poniedziałek wyśle do nich zapytanie co i jak i pewnie podejmę z nimi współpracę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Nieruchomości - dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy