FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Sytuacja na pierwotnym - kupować?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Deweloperzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zypa
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 26 Wrz 2011
Posty: 924

PostWysłany: Wto Kwi 15, 2014 8:35 am    Temat postu: Sytuacja na pierwotnym - kupować? Odpowiedz z cytatem

W naszej okolicy zrealizowano inwestycję - http://www.akacjowaaleja.pl/news-32/trzeci-etap-ostatnie-mieszkania.html Kwalifikujemy się do skorzystania z MDM. Jak wygląda sytuacja w branży? Czy developerzy przeceniają ostatnie mieszkania, czy też lepiej kupować je, póki mamy taką możliwość?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
Rozyczka
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 02 Sie 2012
Posty: 223

PostWysłany: Sro Kwi 16, 2014 6:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli będą mieli klienta, to cena nie będzie niższa, a jeśli bardzo długo klienta nie znajdą, to mogą coś tam obniżyć.
Ale jeśli łapiecie się na MDM, wkład własny jest i mieszkanie wam się podoba, to nie ma na co czekać. Ta inwestycja ma IV etap, przynajmniej tam podają na stronie,
ale nie jest określone ile trzeba będzie czekać na jej realizację.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zypa
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 26 Wrz 2011
Posty: 924

PostWysłany: Czw Kwi 17, 2014 8:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie wiem o tym IV etapie i nad tym się zastanawiamy. Nie wiem w 100% jak będzie wyglądało wnętrze tych nowych mieszkań - to co było w III etapie bardzo nam się podoba. Ja jestem za tym, żeby już kupować, nie mogę tylko przekonać żony, chciałby mniejszy kredyt, z wyższym wkładem własnym, ale wiadomo jak jest - dobre oferty wiecznie wisieć nie będą ;/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rozyczka
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 02 Sie 2012
Posty: 223

PostWysłany: Wto Kwi 22, 2014 3:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W przekonaniu kobiety ci nie pomożemy. Pomysł jak najwyższego wkładu własnego jest oczywiście słuszny. Mniej koszty kredytu, niższa rata miesięczna.
Ale musicie też pamiętać o tym, że pewnie te mieszkania w ciągu kilku dni tygodni nie będą dostępne. Macie przed sobą święta.
Przemyślcie to - my bysmy kupowali, ale to jednak decyzja na większość życia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zypa
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 26 Wrz 2011
Posty: 924

PostWysłany: Sro Kwi 23, 2014 8:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest decyzja, kupujemy, nie ma na co czekać, nie wiadomo czy wsparcie będzie jeszcze w przyszłym roku, teraz są przecież wybory, a jednak MDM to bardzo duża kasa. Byliśmy wczoraj jeszcze raz na "oględzinach", jesteśmy zadowoleni, wszystko nam się podoba, zabieramy się za formalności, musimy zebrać stos dokumentów do kredytu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rozyczka
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 02 Sie 2012
Posty: 223

PostWysłany: Czw Kwi 24, 2014 4:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Formalności przy kredycie trwają długo, nawet po kilka tygodni. Najpierw podpisujecie umowę przedwstępną, składacie wniosek i czekacie na przyznanie kredytu.
A jak długo konkretnie będzie to trwalo to wyjdzie w praniu. Generalnie - decyzja o zakupie dobra. Nie wiadomo jak dalej będzie z inwestycjami w Polsce.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
akowal
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 29 Sie 2013
Posty: 79
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sob Kwi 26, 2014 6:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak macie szanse, pieniążki to warto kupować! Miejmy nadzieję, że i później żona będzie szczęśliwa. Wszystko teraz musi zagrać by potem nie suszyła Ci głowy słowami " a nie mówiłam, żeby jeszcze poczekać ". Znam to skądś Smile
Nowe mieszkanie zawsze w cenie. Byle się dobrze mieszkało.
Powodzonka na ciężkiej drodze po kredyt. Miejmy nadzieję, że szybko Wam pójdzie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hipoteczna
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 11 Mar 2013
Posty: 1214

PostWysłany: Czw Maj 08, 2014 10:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też zastanawiam się nad zakupem nowego mieszkania (tzn. z rynku pierwotnego), ale w innym mieście.
Przeglądałam oferty między innymi tu: TargiMieszkaniowe.net i jest w czym wybierać, jeśli ktoś szuka nieruchomości w większym mieście.
Jeśli jednak liczycie na kredyt z dofinansowaniem, to musicie liczyć się z tym, że formalności będą trwały znacznie dłużej niż przy uzyskaniu zwykłego kredytu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gembrin
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 4

PostWysłany: Pon Lis 04, 2019 9:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Deweloperzy raczej często nie przeceniaja mieszkań, a jak już przeceniaja to pojedenycze, które im zostaly;)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ania.z
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 27 Sie 2019
Posty: 10

PostWysłany: Pon Lis 04, 2019 10:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gembrin napisał:
Deweloperzy raczej często nie przeceniaja mieszkań, a jak już przeceniaja to pojedenycze, które im zostaly;)

dokladnie, ja bym nie czekala na ta okazja, bo można się naczekac Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kaper
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 27 Maj 2017
Posty: 456

PostWysłany: Sob Gru 21, 2019 2:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, nie ma co się łudzić a jak chcesz kupić taniej mieszkanie to lepiej na początku budowy, na etapie tak zwanej dziury w ziemi bo wtedy są najtańsze. Oczywiście trzeba wybierać wtedy dobrego, pewnego dewelopera takiego jak np Atal
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
netta
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 21 Mar 2019
Posty: 454

PostWysłany: Wto Sty 28, 2020 4:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To prawda, dlatego ja teraz zdecydowałam się zainteresować mieszkaniami na osiedlu Bliżej Gwiazd na Mehoffera zanim wyprzedadzą się te najlepsze i najbardziej atrakcyjne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AdamSel
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 20 Mar 2019
Posty: 237

PostWysłany: Pią Lut 28, 2020 9:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sam nie wiem jak się to rozwinie, ale ekonomia jest wręcz nieubłagalna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Deweloperzy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy