FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Które okna wybrać

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Remonty, wyposażenie wnętrz
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
braxton
Początkujący Uczestnik
Początkujący Uczestnik


Dołączył: 18 Sty 2017
Posty: 24

PostWysłany: Wto Sty 29, 2019 9:50 am    Temat postu: Które okna wybrać Odpowiedz z cytatem

Forum przeglądam już od dłuższego czasu i zauważyłem, że wiele osób poleca głównie okna pcv i może zadam naiwne pytanie, ale z czego wynika przewaga okien pcv, nad pozostałymi rodzajami okien, czyli nad oknami drewnianymi, czy aluminiowymi?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
mizga
Początkujący Uczestnik
Początkujący Uczestnik


Dołączył: 23 Sty 2017
Posty: 19

PostWysłany: Czw Sty 31, 2019 10:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W zależności pod jakim kontem mielibyśmy okna porównywać. Należy także pamiętać, że producent producentowi nierówny. Zwróc uwagę, że na rynku teraz masz zatrzęsienie firm specjalizujących się w tworzeniu okien pcv i tutaj już można wskazać główną różnice. Przede wszystkim cena okien. Kupić okna, to nie problem. Wystarczy wejść do pierwszego lepszego marketu budowlanego, czy salonu. Tylko tutaj pojawia się pytanie, na czym Ci tak naprawdę zależy. Bo jeśli tylko na tym, by kupić po taniości, to oczywiście nikt nikomu nie broni by tak zrobić. Tylko nalezy liczyć się z tym, że te okna najprawdopodobniej w przeciągu kilku lat będą nadawać się do ponownej wymiany. Druga sprawa, to ich parametry. I ponownie. Jeśli chcesz mieć okna byle jakie, to patrz wyżej. Jeśli zależy Ci na tym by jednak okna już były energooszczędne, to tutaj zaczyna się robić ciekawie. Wtedy warto zwrócić uwagę na takich producentów jak oknoplast, drutex, czy oknoplus. Możesz też skorzystac z listy, która jest dostepna na oknoteście, ale nie sugerowałbym, się nią tak bardzo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kuba_80
Początkujący Uczestnik
Początkujący Uczestnik


Dołączył: 20 Sty 2017
Posty: 18

PostWysłany: Czw Sty 31, 2019 10:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiedziałbym, że obecnie okna energooszczędne to niejako już standard w ofercie producentów okien. Co prawda jeszcze na chwilę obecną minimalna wartość Uw wynosi 1.1, ale gdzieś czytałem, już nie pamiętam gdzie, że 2021 ma być zmiana i standardową wartością w nowych oknach ma być 0.9 Uw. Co z tego wyjdzie, trudno stwierdzić, ale już teraz producenci oferują okna o wartości uw oscylującej w granich 0,9-0,8. Najlepszym przykładem będą piksele, które mają wartość Uw na poziomie 0.8
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
darion
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 14 Sty 2019
Posty: 949

PostWysłany: Sro Lut 06, 2019 12:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Okna PCV wymagają mniejszej uwagi i często są tańsze. O okna drewniane trzeba dbać ale za to lepiej się prezentują. Dlatego ja jednak zdecydowałem się na okna drewniane. Zgłosiłem się do firmy www.valorwindows.pl, która wykonuje naprawdę ładne okna drewniane i wykorzystują do tego drewno wysokiej jakości. Z tego co wiem to wykonują też okna PCV.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KacperW
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 20 Wrz 2018
Posty: 240

PostWysłany: Czw Kwi 18, 2019 9:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To zależy jeszcze o twojej lokalizacji, jeżeli mówimy o Warszawie to tutaj zdecydowanie mogę polecić Ci abyś również zwrócił uwagę na ofertę firmy Anex Okna, która jest w stanie realnie zająć się przeprowadzeniem całego zamówienia okien oraz w późniejszym czasie zajmie się też ich montażem. Nie ma więc problemów z terminami, czy też zawyżaniem cen i wszystko jest wcześniej dokładnie przedstawione czyli tak jak lubię najbardziej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Remonty, wyposażenie wnętrz Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy