FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
dom parterowy wady i zalety
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Nieruchomości - dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marijo
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 17 Mar 2015
Posty: 8

PostWysłany: Pon Mar 30, 2015 2:08 pm    Temat postu: dom parterowy wady i zalety Odpowiedz z cytatem

Witam Was! W tym roku mam w planach załatwić wszelkie formalności związane z budową domu czyli przekształcenie działki, zgody, pozwolenia itd. Oczywiście muszę też wybrać plan domu. Marze o małym domu z zagospodarowanym poddaszem. I tu pojawia sie problem, ponieważ mój teść twierdzi że głupotą jest robienie poddasza bo dach i ocieplenie go pochłonie dużo więcej pieniędzy niż położenie dach na parterówce o tym samym metrażu. Czy to faktycznie aż taka różnica kosztów? Pomóżcie mi rozwiązać ten konflikt

Czytajcie mojego bloga http://www.likeashop.e-blogi.pl/komentarze,217479.html, uwagi mile widziane.


Ostatnio zmieniony przez marijo dnia Sro Lip 08, 2015 9:04 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
szwagierro
Początkujący Uczestnik
Początkujący Uczestnik


Dołączył: 17 Mar 2015
Posty: 15

PostWysłany: Sro Kwi 01, 2015 12:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najprostsze w budowie są domy parterowe, pozbawione schodów (poza strychowymi, które mogą być nawet składane). Docenią to zarówno rodzice z małymi dziećmi, jak i osoby starsze czy niepełnosprawne. Strop domu parterowego może być lekki, utworzony na przykład przez dolny pas wiązarów dachowych. Ocieplenie go jest bardzo łatwe, bo układa się je na stropie, a nie w połaciach dachu. Wadą domów parterowych jest stosunkowo duża powierzchnia zabudowy i podłogi posadowionej na gruncie oraz większe fundamenty i znaczna powierzchnia dachu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
szokier
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 27 Mar 2015
Posty: 9

PostWysłany: Sob Kwi 04, 2015 10:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dom parterowy ma wiele atutów. Jednak niektóre jego cechy sprawiają, że często przegrywa z domami o co najmniej dwóch kondygnacjach.
Jeśli decyzja o wzniesieniu parterowego domu zostanie dobrze przemyślana, będziemy się nim cieszyć całe życie. Niski, ładnie wtopiony w krajobraz budynek, z angielska zwany bungalowem, potrafi zachwycić bliskimi relacjami z otaczającym ogrodem, przestronnością wnętrz i ich integracyjnym charakterem, a także uniwersalnością - bo jest wygodny zarówno dla młodych rodziców, jak i dla najstarszych członków rodziny. W polskim krajobrazie domów parterowych jest jednak stosunkowo niewiele. Dzieje się tak z wielu obiektywnych przyczyn, ale także dlatego, że inwestorom po prostu nie przychodzi do głowy, że dom niekoniecznie musi mieć poddasze i spadzisty dach
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
szokier
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 27 Mar 2015
Posty: 9

PostWysłany: Sob Kwi 04, 2015 10:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dom parterowy ma wiele atutów. Jednak niektóre jego cechy sprawiają, że często przegrywa z domami o co najmniej dwóch kondygnacjach.
Jeśli decyzja o wzniesieniu parterowego domu zostanie dobrze przemyślana, będziemy się nim cieszyć całe życie. Niski, ładnie wtopiony w krajobraz budynek, z angielska zwany bungalowem, potrafi zachwycić bliskimi relacjami z otaczającym ogrodem, przestronnością wnętrz i ich integracyjnym charakterem, a także uniwersalnością - bo jest wygodny zarówno dla młodych rodziców, jak i dla najstarszych członków rodziny. W polskim krajobrazie domów parterowych jest jednak stosunkowo niewiele. Dzieje się tak z wielu obiektywnych przyczyn, ale także dlatego, że inwestorom po prostu nie przychodzi do głowy, że dom niekoniecznie musi mieć poddasze i spadzisty dach
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jawamil
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 27 Mar 2015
Posty: 8

PostWysłany: Nie Kwi 05, 2015 1:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Surprised Szukałem wątku i znalazłem Razz Zastanawiamy się z rodziną, który projekt domu wybrać, czy parterowy czy piętrowy. Dom o powierzchni 100- 150 m. Żona lubi przestrzeń, ja jestem za przytulnymi pomieszczeniami - czyli jednak pomieszczenia zamknięte. Dlatego szukamy odpowiedniego domu który sprosta naszym wielkim wymaganiom Smile Myśleliśmy o projekcie indywidualnym, ale jego koszta są spore a w dzisiejszych czasach wydawać pieniądze tam gdzie to nie konieczne jest szkoda.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fywo
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 10 Kwi 2015
Posty: 1

PostWysłany: Pią Kwi 10, 2015 11:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tam jednak wolę domy piętrowe. Jak dla mnie one prezentują się dużo lepiej. Ogólnie wydaje mi się że w takich domach jest lepsze rozmieszczenie
_________________
Wytrzymałe blaty kuchenne granitowe
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
betoniarz
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 16 Mar 2015
Posty: 8

PostWysłany: Pią Maj 01, 2015 3:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj. Pewnie, że koszt budowy domu parterowego jest sporo niższy od budowy domu z piętrem. Ale jednak dom z piętrem to większa powierzchnia, ładniejsza bryła i to co mnie jednak przekonuje to dużo ładniejsze widoki. Z parteru co najwyżej widzisz sąsiadów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
janka
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 02 Maj 2015
Posty: 9
Skąd: słubice

PostWysłany: Sob Maj 02, 2015 4:56 pm    Temat postu: Witam Odpowiedz z cytatem

Witam, gdybym miała wybierać domek, to tylko piętrowy, z poddaszem na schowki lub część mieszkalną, wiem, że za parterówką przemawiają względy typu - jest blisko kuchni, starsi lub niesprawni członkowie rodziny nie muszą wspinać się po schodach, koszty mniejsze i inne jeszcze rzeczy, ale jak dla mnie dom z piętrem jest bardziej praktycznym rozwiązaniem, piętro można wykorzystać w różny sposób: jako osobną część mieszkalną np. dla dorastających dzieci albo po prostu wynająć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
button
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 10

PostWysłany: Nie Maj 10, 2015 2:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od roku mieszkam w domu parterowym, wcześniej mieszkałam w piętrowym. Dla mnie to rozwiązanie ma w zasadzie same pozytywne strony. Nie biegam po schodach, wszystko mam pod ręką, dziecko pod nadzorem, nawet gdy bawi się w swoim pokoju. Z każdego pomieszczenia mam bezpośrednie wyjście do ogrodu. Nie było więc potrzeby projektowania balkonów
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
button
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 10

PostWysłany: Nie Maj 10, 2015 2:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od roku mieszkam w domu parterowym, wcześniej mieszkałam w piętrowym. Dla mnie to rozwiązanie ma w zasadzie same pozytywne strony. Nie biegam po schodach, wszystko mam pod ręką, dziecko pod nadzorem, nawet gdy bawi się w swoim pokoju. Z każdego pomieszczenia mam bezpośrednie wyjście do ogrodu. Nie było więc potrzeby projektowania balkonów
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
adakol
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 12 Maj 2015
Posty: 7

PostWysłany: Wto Maj 12, 2015 10:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

po kilku latach mieszkania w domu z poddaszem użytkowym, wiecznym wchodzeniu i schodzeniu ze schodów ( szczególnie jak się człowiek śpieszy) odechciało mi się jakiekolwiek schodów. Do tego ten drewniany strop- zgroza !!! Wybrałem parterówkę, jest przestronna, wszystko w pobliżu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
hryzantema
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 04 Maj 2015
Posty: 9

PostWysłany: Czw Maj 14, 2015 8:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

minus piętrowego - na starość schody ... ale przecież można zamontować "wciągarkę" elektryczno-mechaniczną.
Parterowy się rozchodzi ... można trochę zbrojeń na górze zamiast wylewki...
Ciepło ucieka do góry - sufit można ocieplić ..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bażej776
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 21 Maj 2015
Posty: 9

PostWysłany: Czw Maj 21, 2015 10:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Parterowe domy ,są tak samo piękne jak piętrowe,nie trzeba biegac po schodach, co nie ma zupełnie znaczenia w młodym wieku,ale ma ogromne w pózniejszym. Moim zdaniem każdy ma swoje wady i zalety i żaden nie będzie do końca idealny myślę że to kwestia gustu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
markospolo
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 22 Maj 2015
Posty: 2

PostWysłany: Pią Maj 22, 2015 8:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie dom parterowy to bardzo wygodna sprawa Smile
_________________
http://www.fuko.pl/ubezpieczenia/nieruchomosci
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kiszka
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 10 Maj 2015
Posty: 9
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Maj 22, 2015 11:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wygoda i komfort przede wszystkim. Ja mieszkam w takim domu i nie narzekam. Jest wyjątkowo dobrze. Można gdzie pochodzić ma się dużo miejsca. Nic lepszego mnie nie mogło spotkać niż ten mój dom parterowy Smile Ktoś też jest zadowolony z tego swojego domu ?
_________________
Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Nieruchomości - dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy