FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Kuchnia otwarta na salon
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Budowa domu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Beatricze1
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 03 Kwi 2015
Posty: 10

PostWysłany: Wto Kwi 14, 2015 7:19 pm    Temat postu: Kuchnia otwarta na salon Odpowiedz z cytatem

Czy takie aranżowanie wnętrz, w którym kuchnia i salon są połączone w ogóle jest jeszcze praktykowana? Bo ja słyszałam, że się od tego odchodzi i sporo ludzi woli mieć jednak oddzielne pomieszczenie na kuchnię. Głównie ze względów praktycznych - np. intensywne zapachy z kuchni roznoszą się po całym domu. Albo hałas "tłuczenia" garów nie daje spać pozostałym do mownikom. Co o tym sądzicie? A może jakiś kompromis i oddzielenie tych dwóch przestrzeni poprzez ustawienie blatu i krzesła barowe? Co teraz jest w trendach?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
hohome
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 16 Lut 2015
Posty: 287

PostWysłany: Czw Kwi 16, 2015 10:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja uważam, że to dobre rozwiązanie. Wtedy wszyscy domownicy mogą być razem i nikt nie siedzi tylko w kuchni lub tylko w salonie tylko można swobodnie porozmawiać. Jak się ma taką kuchnię otwartą na salon warto zadbać o prezencję kuchni, ona jest przedłużeniem salon więc musi być łądna.
Dobrze jest też wybrać pasujący do całości sprzęt: http://www.mixmedia.pl/lodowki-i-zamrazarki lodówka absolutnie nie może straszyćSmile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nikodemm
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 28 Mar 2015
Posty: 7

PostWysłany: Czw Kwi 16, 2015 7:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moim zdaniem nie ma się co zastanawiać co jest modne, tylko co jest dla Ciebie lepsze Smile ja osobiście połączyłabym kuchnie z salonem ze względów użytkowych, na pewno łatwiej przyjmować gości gdy masz wszystkie potrzebne rzeczy blisko siebie, ale jeśli nie masz dużej rodziny to nie musisz łączyć salonu z kuchnią Smile w przy okazji mówiąc o salonie powinien wychodzić na ogród Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marpit
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 16 Kwi 2015
Posty: 5
Skąd: Ostróda

PostWysłany: Sob Kwi 18, 2015 8:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kuchnia otwarta na salon to dobry pomysł. Gdy masz gości, możesz kończyć przygotowywać coś w kuchni i jednocześnie z nimi rozmawiać. Intensywne zapachy można zredukować poprzez dobry okap.
_________________
Do psa, który ma pieniądze, mówią ludzie „panie psie”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
matinson
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 07 Kwi 2015
Posty: 9

PostWysłany: Wto Kwi 21, 2015 7:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi się takie rozwiązanie podoba (wizulanie), ale ze względów praktycznych odpada. Jeśli ktoś ma mieszkanie, w którym salon jest jednoczesnie sypialnia, to trudno o spokój. Jedna osoba wstaje szybciej i sie w tej kuchni tłucze Razz POza tym zero intymnosci, jesli ktos ma jeszcze dzieci. jak dla mnie to roziwazanie jest dobre, gdy ma sie wiecej pokoi, a w salonie sie nie spi. Przykładowe aranżacje mozesz przejrzeć np w sklepie http://kdcmeble.com/.

Ostatnio zmieniony przez matinson dnia Pon Maj 11, 2015 9:00 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Beatricze1
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 03 Kwi 2015
Posty: 10

PostWysłany: Wto Kwi 21, 2015 1:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marpit napisał:
Kuchnia otwarta na salon to dobry pomysł. Gdy masz gości, możesz kończyć przygotowywać coś w kuchni i jednocześnie z nimi rozmawiać. Intensywne zapachy można zredukować poprzez dobry okap.



Fakt, z zapachami można sobie poradzić. Ale z drugiej strony okap generuje spory hałas. I właśnie problem z hałasem przy otwartej kuchni jest dla mnie newralgiczną sprawą. Nie chodzi tylko o hałas z okapu, ale np. zwykłe przygotowywanie posiłków generuje spore odgłosy. Poza tym na minus jest to, że przy otwartej kuchni trzeba bardzo dbać o czystość. Nie można sobie np. pozwolić na stertę brudnych naczyń Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
szubaksi
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 07 Kwi 2015
Posty: 9

PostWysłany: Czw Kwi 23, 2015 8:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To prawda. Wszystko zależy od tego czy to w ogóle ma być dla Ciebie czy na przykład pod wynajem dla studentów, gdzie liczy się każdy dodatkowy zamknięty pokój. Jeśli dla Ciebie i nie gotujesz w domu dużo to takie rozwiązania są fajne, bo bardzo ładnie się prezentują i przyrządzając coś w kuchni masz cały czas kontakt z pozostałymi osobami. W przypadku osób dużo gotujących odradzam takie rozwiązanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mike
Początkujący Uczestnik
Początkujący Uczestnik


Dołączył: 07 Cze 2013
Posty: 24

PostWysłany: Pią Kwi 24, 2015 12:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zyskuje się w ten sposób bardzo dużo przestrzeni. To dobre rozwiązanie, gdy się ma w domu mały metraż
_________________
http://www.dominanta.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
panjan
Specjalista
Specjalista


Dołączył: 06 Maj 2015
Posty: 53
Skąd: Piła

PostWysłany: Sro Maj 06, 2015 5:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Można wybrać rozwiązanie pośrednie oddzielając kuchnię od salonu szklaną ścianką a do komunikacji rozsuwane drzwi. Pozwoli to na zachowanie przestrzeni, kontakt a jednocześnie niweluje niedostatki otwartej kuchni. Takie rozwiązania można znaleźć na stronie http://www.smartbin.pl . Mankament takiego rozwiązania to niestety cena.

Ostatnio zmieniony przez panjan dnia Sob Paź 17, 2015 6:57 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
leonikus3
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 05 Maj 2015
Posty: 12

PostWysłany: Wto Maj 12, 2015 4:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kuchnia otwarta na salon super sprawa, mam taką i nie ma problemu, przede wszystkim z dziećmi, są zawsze na oku:) Goście, którzy przychodzą nie muszą się czuć osamotnieni. Naprawdę super sprawa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
majsterklepka
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 14 Kwi 2015
Posty: 14

PostWysłany: Sro Maj 27, 2015 4:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popieram: nie myśl, co jest modne, tylko co będzie dla ciebie najbardziej praktyczne Smile Niektórzy wolą kuchnię połączoną z salonem, gdyż to integruje rodzinę, pozwala funkcjonować razem. Ja wolę zamkniętą, bo mam w kuchni "artystyczny nieład" Wink i niekoniecznie chcę, żeby każdy go oglądał.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dariaw
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 07 Sty 2014
Posty: 134

PostWysłany: Pon Lip 27, 2015 9:27 am    Temat postu: Re: Kuchnia otwarta na salon Odpowiedz z cytatem

Beatricze1 napisał:
Czy takie aranżowanie wnętrz, w którym kuchnia i salon są połączone w ogóle jest jeszcze praktykowana? Bo ja słyszałam, że się od tego odchodzi i sporo ludzi woli mieć jednak oddzielne pomieszczenie na kuchnię.
W mojej opinii jest zupełnie odwrotnie, teraz większość mieszkań czy domów ma kuchnię połączoną z salonem, w tym ja. Moim zdaniem to rozwiązanie, które doskonale sprawdza się nie tylko w mniejszych mieszkaniach czy domach, ale również w tych nieco większych.
Zdjęcie ze strony http://meblowiec.pl/meble-kuchenne,c76.html.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Miszuu
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 27 Lip 2015
Posty: 5

PostWysłany: Pon Lip 27, 2015 11:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem, jestem nieprzekonany co do kuchni otwartych na salon z autopsji - wiecznie siedząc w salonie i oglądając TV czułem się jak w kuchni - hałasy naczyń, garnków + dużo różnych zapachów. A i podczas uroczystości było to uciążliwe ze względu na to, że chćać czy nie goście widzieli całą kuchnię, a wiecie jak wygląda kuchnia gdy sie przygotowuje potrawy - wszędzie dużo misek, naczyń i garów.....
_________________
Sprawdzona hurtownia http://centrumpakowania.com/ z wysokiej jakości opakowaniami!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kicia
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 09 Cze 2015
Posty: 4

PostWysłany: Sro Sie 26, 2015 1:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem szał na kuchnie połączone z salonem to już chyba minął. Jednak jeżeli mam powiedzieć o swoich własnych odczuciach to mi osobiście się to strasznie nie podoba. Zapachy hałasy a najbardziej irytowałoby mnie to gdyby byli goście i tak naprawdę patrzyli mi się na ręce. Ale podoba mi się rozwiązanie z ścianką działową.
Zdjęcie pochodzi ze strony:http://www.forte.com.pl/meble/kuchnie/nobilia/xeno.html.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zagadra1987
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 04 Wrz 2015
Posty: 5
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Wrz 04, 2015 12:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W starym mieszkaniu miałam pokój z aneksem kuchennym i nie wspominam tego najlepiej. Co prawda okap, który miałam nie hałasował, ale właśnie dźwięki z kuchni były bardzo denerwujące, szczególnie gdy odsypiałam nocne zmiany.
Zgadzam się z wypowiedziami wyżej, że kuchnia to kuchnia, lepiej żeby była zamknięta i wszystkie kuchenne "sprawy" w niej właśnie zostały. Gości raczej nie interesują brudne gary, które ewentualnie mogli by oglądać, a to co podajemy na stół.
Ale ostateczną decyzję musisz podjąć sama Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Budowa domu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy