FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Rolety zewnętrzne
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Budowa domu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Aza
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 20 Maj 2015
Posty: 533

PostWysłany: Pon Paź 10, 2016 7:12 pm    Temat postu: Rolety zewnętrzne Odpowiedz z cytatem

Przyszła pora na wybór rolet zewnętrznych. Firma, w której chcemy je zamówić (Sampre) wraz z montażem posiada rolety z oferty Oknoplastu. Może ktoś z Was posiada u siebie, któreś z ich oferty i podpowie jakie wybrać. Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
hello
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 22 Sty 2016
Posty: 1072

PostWysłany: Wto Paź 11, 2016 10:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rolety zewnętrzne, w sensie żaluzje?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aza
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 20 Maj 2015
Posty: 533

PostWysłany: Wto Paź 11, 2016 6:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chodzi mi o rolety zewnętrzne takie redukujące hałas, zabezpieczające pomieszczenie przed dużym nasłonecznieniem czy silnym wiatrem oraz zwiększające bezpieczeństwo domu przed włamaniem.
Żaluzje to moim zdaniem są wewnętrzne i one mają za zadanie ochronę pomieszczenia przed nagrzaniem jak również zapewnienie nam swego rodzaju intymności wieczorem aby ciekawi sąsiedzi nie zaglądali nam do wnętrza domu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ivan
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 17 Paź 2016
Posty: 4

PostWysłany: Pon Paź 17, 2016 1:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zewnętrzne rolety są bardzo dobre i o wiele lepiej chronią przed nadmiernym nagrzaniem przez słońce.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karolina_61866
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 07 Gru 2015
Posty: 269

PostWysłany: Pon Paź 17, 2016 10:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niektóre modele rolet wymagają zaplanowania w projekcie i wcześniejszego przygotowania otworów okiennych. Konieczne jest zastosowanie odpowiedniego kształtu nadproża, w którym montowana jest skrzynka rolety. Tak jest w przypadku rolet do zabudowy, idealnych do domu energooszczędnego lub pasywnego. Ich zaletą jest możliwość skutecznego docieplenia skrzynki rolety, co całkowicie eliminuje mostki termiczne. Po montażu skrzynki rolet są zabudowane pod tynkiem i całkowicie niewidoczne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasia67
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 24 Lip 2016
Posty: 7

PostWysłany: Nie Paź 23, 2016 7:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takie nowoczesne rolety są bardzo dobrym pomysłem. Zimą dodatkowo ocieplają okna, latem przy zasłoniętych żaluzjach jest o wiele chłodniej w domu. Dodatkowo jest to też w pewnym sensie ochrona przeciw włamaniowa. U nas w domu, gdy się wyjeżdża zasłaniamy wszystkie żaluzje Smile
Firma Sampre ma bardzo ciekawą ofertę. Żaluzje otwierają i zamykają się automatycznie- co jest bardzo wygodne i też takowe mniej się psują.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewek87
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 26 Paź 2016
Posty: 11

PostWysłany: Czw Paź 27, 2016 5:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rolety zewnętrzne to wg mnie najlepsze rozwiązanie, odstraszają złodziei, w zimie utrzymują ciepło a w lecie nie dopuszczają do nagrzania się pomieszczenia. Mamy w firmie i rewelacja. Szef załatwiał to z producentem Stolmar i w 100% zadowolony! http://stolmar24.com/rolety-zewnetrzne/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Franko
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 18 Paź 2011
Posty: 1063

PostWysłany: Nie Paź 30, 2016 7:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Udaj sie do firmy i zobacz jak prezentuja sie na ekspozycji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aza
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 20 Maj 2015
Posty: 533

PostWysłany: Wto Lis 15, 2016 8:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Franko miałeś rację, Gdy odwiedziłam salon Sampre, obejrzałam ich ekspozycje i porozmawiałam z fachowcami wszystko się rozjaśniło. Z mężem dokonaliśmy wyboru rolet Sol, które są tak montowane we wnęce okiennej, że stanowią część muru. Są idealnym rozwiązaniem dla nowych budynków jak i tych już istniejących. Umówiliśmy się na pomiar i będziemy z niecierpliwością oczekiwać na ich montaż.
Zanim przyjdą fachowcy mamy podjąć jeszcze jedną decyzję, a mianowicie czy chcemy sterowanie przewodowe czy bezprzewodowe. Nie wiem jakie będzie dobre, a Wy jakie macie i jak się sprawdzają?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
roman2222
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 17 Lip 2016
Posty: 69

PostWysłany: Wto Lis 22, 2016 9:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak już chcemy zamontować rolety zewnętrzne to najlepiej jak by były automatyczne bo wiecie jest to straszna wygoda. A dodatkowym atutem jest to że możemy ustawić zamykanie o takiej godzinie o której chcemy i jak nas nie ma w domu. A jak chcecie kupić automaty do rolet czy same rolety to zajrzyjcie tu http://www.nice.pl/Sklep
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aza
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 20 Maj 2015
Posty: 533

PostWysłany: Czw Lis 24, 2016 8:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaszaleliśmy wybraliśmy rolety sterowane bezprzewodowo. Już nie mogę się doczekać dostawy i montażu Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karolina_61866
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 07 Gru 2015
Posty: 269

PostWysłany: Wto Gru 27, 2016 5:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam od nich rolety nadstawne sol. Polecam każdemu kto ceni sobie spokój, wygodę i bezpieczeństwo. U mnie sprawdzają się idealnie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasia67
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 24 Lip 2016
Posty: 7

PostWysłany: Sro Gru 28, 2016 8:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O sterowane bezprzewodowo, jak fajnie. Moje następne rolety myślę też takie będą. Chociaż myślę, że to tak szybko nie nastąpi, bo mam rolety z Sampre, a na razie jakościowo wyglądają świetnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aza
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 20 Maj 2015
Posty: 533

PostWysłany: Pon Sty 02, 2017 4:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rolety udało sie zamontować przed świętami. Jesteśmy bardzo zadowoleni choć nie zdawaliśmy sobie sprawy, że potrafią aż tak zaciemnić pomieszczenie, że pierwszego dnia wstaliśmy znacznie później niż zazwyczaj Smile Powoli się do tego przyzwyczajamy. Sterowanie bezprzewodowe fajna sprawa i wygoda. Podczas ostatnich silnych wiatrów w domu było cicho i przytulnie. Był to naprawdę dobry wybór.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
SylwiaN
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 16 Sty 2017
Posty: 170

PostWysłany: Czw Sty 26, 2017 7:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aza napisał:
Rolety udało sie zamontować przed świętami. Jesteśmy bardzo zadowoleni choć nie zdawaliśmy sobie sprawy, że potrafią aż tak zaciemnić pomieszczenie, że pierwszego dnia wstaliśmy znacznie później niż zazwyczaj Smile Powoli się do tego przyzwyczajamy. Sterowanie bezprzewodowe fajna sprawa i wygoda. Podczas ostatnich silnych wiatrów w domu było cicho i przytulnie. Był to naprawdę dobry wybór.

A który model rolet wybrałaś? Widzę na stronie oknoplastu 4 różne modele. Fajne są te, które montuje się nad oknem ale nie na zewnątrz. Tylko mam obawy, ze takie rozwiązanie zmniejsza ilość wpadającego światła oraz można to zrobić tylko podczas wymiany okien. A jak z kolorystyką? Czy w salonie Sampre, w którym byłaś to miałaś jakiś katalog kolorów?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Budowa domu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy