FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Kupno mieszkania w 2012
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Nieruchomości - dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BADA
Specjalista
Specjalista


Dołączył: 06 Paź 2011
Posty: 47
Skąd: Mazowsze

PostWysłany: Pią Sty 04, 2013 1:37 pm    Temat postu: Mamy już 2013 rok Odpowiedz z cytatem

Czy warto już kupować nieruchomości w 2013 roku, czy jeszcze spadną?

Obecnie wiele osób czeka z podjęciem decyzji o zakupie bo liczy na większe spadki cen. Czyta artykuły osób podających się za fachowców i analizuje publikowane wykresy zmiany cen.
Pamiętajmy jednak, że nieruchomości to nie kartofle gdzie można podać ich średnią cenę (a i tu mamy różną jakość i różne gatunki).
Każda nieruchomość jest inna i podawanie, że ceny spadły lub wzrosły jest tylko jakimś wyznacznikiem do którego należy podejść z wielką rezerwą. Dziś w Warszawie możemy kupić mieszkanie po nawet 4 tysiące za metr ale i jest cena 12 i więcej tysięcy. Jaka jest więc cena mieszkań w Wawie?
Jeżeli większość będzie kupowała te tańsze to będzie niższa a jeżeli będą chętni na droższe w lepszej lokalizacji i standardzie to będzie wyższa.

Jest jednak niezbity fakt, że ceny wszystkich nieruchomości spadają i pewnie będzie tak i w nowym 2013 roku.
Według analizy mojego biura nieruchomości obecnie jest zainteresowanie jedynie tanimi mieszkaniami do 200, góra 300 tysięcy złotych. Jednak są to małe mieszkanka, często do remontu i z wielkiej płyty. Powodem tego jest bark pieniędzy i trudności z kredytem.
Mieszkań tego typu przybywa również na rynku pierwotnym. Developerzy mają problem ze sprzedażą dużych 100 metrowych apartamentów z cenami po 700 i więcej tysięcy. Dlatego często organizują promocje i sprzedają je poniżej 5000 zł za metr kwadratowy.
Nowe inwestycje to małe mieszkanka o niskiej cenie, często kosztem jakości aby tylko mieściły się w przedziale do 200 i do 300 tysięcy złotych. Czy za parę lat będziemy z nich zadowoleni? Kupując je warto pomyśleć uwzględniając głównie wybraną lokalizację i jej potencjał w przyszłości jak sytuacja dochodowa w Polsce się poprawi.
Nawet jak już nam nie będzie takie małe mieszkano pasowało to zawsze będziemy mogli je sprzedać lub wynająć, ale odpowiedzmy sobie czy ktoś inny będzie nim wówczas zainteresowany?

Okazji nie brakowało w 2012 roku i będą pewnie jeszcze w 2013 roku. Sądzę, że jak ktoś myśli o kupnie powinien szukać już teraz zanim wszyscy dziennikarze i analitycy nie krzykną kupować. Dziś możemy negocjować i szukać okazji które są już teraz, potem będzie znacznie trudniej a ceny ofertowe od cen transakcyjnych różnią się znacznie.
Podawane 5 - 10 % marginesu negocjacji dotyczy najczęściej ostatniej ceny ofertowej a nie pierwszej, tu zasięg często jest astronomiczny. Jest wiele przykładów, że początkowa cena ofertowa wynosiła za mieszkanie w Warszawie 400 tysięcy a cena sprzedaży po dwóch latach 295 tysięcy.
_________________
Pozdrawiam,
Janusz
licencjonowany pośrednik nieruchomości
Doradca kredytowy
www.bada-nieruchomosci.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
Yerba
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 07 Sty 2013
Posty: 13

PostWysłany: Pon Sty 07, 2013 12:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy poszło coś już w dół, czy stoimy nadal w miejscu?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nataliee.s
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 09 Lut 2013
Posty: 6
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Lut 09, 2013 1:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warto poczekać przynajmniej do początku 2014 roku. Wtedy ma wejść słynny program rządowy "Mieszkanie dla młodych". Może uda się wówczas zaoszczędzić kilkanaście tysięcy złotych. Póki co zostaje przeglądanie ofert mieszkań, których nie brakuje na rynku pierwotnym i wtórnym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nataliee.s
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 09 Lut 2013
Posty: 6
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Lut 16, 2013 2:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A propo cen to aktualną sytuację na 2013 rok znajdziecie tutaj:[url]http://polishproperty.eu/informacje/polska/28944,polowanie-na-okazje-czas-zaczac.html[/url]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
korekkurek
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 12 Lis 2021
Posty: 503

PostWysłany: Czw Sty 13, 2022 4:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co dopiero w 2022! Na pewno warto mieć pod ręką stosownego notariusza , aby nie popełnić głupiego błędu a do tego mieć ręke ma pulsie przy tym , aby wszystko poszło w sposób sprawny i profesjonalny. Tego było nam trzeba!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bogdanowicz78
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 05 Lis 2021
Posty: 126
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Sty 18, 2022 6:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli jesteśmy w temacie kupna mieszkania to z pewnością trzeba załatwić też notariusza. Ja w zeszłym roku kupiłem mieszkanie i osoba, która sprzedawała mieszkanie niemiała czasu, żeby się tym zając i musiałem kogoś odpowiedniego poszukać. Moja znajoma poleciła mi kancelarię https://www.notariusz-gliwice.com.pl/kontakt u nas w Gliwicach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
netta
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 21 Mar 2019
Posty: 454

PostWysłany: Pon Mar 14, 2022 11:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o Śląsk to chcę kupić mieszkanie na osiedlu Apartamenty Karolinki i widzę różnicę jak porównam ceny na innych nowych osiedlach. Zależy mi nie tylko na korzystnej cenie ale też na jakości mieszkań dlatego zdecydowałam się na mieszkanie od sprawdzonego i polecanego dewelopera
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Nieruchomości - dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy