FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
dom parterowy wady i zalety
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Nieruchomości - dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
vellon
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 19 Maj 2015
Posty: 8

PostWysłany: Pią Maj 29, 2015 11:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najprostsze w budowie są domy parterowe, pozbawione schodów (poza strychowymi, które mogą być nawet składane). Docenią to zarówno rodzice z małymi dziećmi, jak i osoby starsze czy niepełnosprawne. Strop domu parterowego może być lekki, utworzony na przykład przez dolny pas wiązarów dachowych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
michali77
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 15 Maj 2015
Posty: 8

PostWysłany: Sob Maj 30, 2015 7:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takie i takie są fajne Smile jeśli miałbym wybierać jakiś jeden konkretny to bym miał wtedy problem i dylemat. Nie widziałbym co to mam do końca wybrać i nie wiedziałbym na jaki to ja mam się zdecydować. Tutaj jak zwykle to ja bym się raczej radził mojej żony, która jest pomocna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ciupek
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 19 Maj 2015
Posty: 10

PostWysłany: Pon Cze 01, 2015 2:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie się żaden nie podoba..Jakbym miał wybrać to naprawdę nie wiem na co bym postawił i nie wiem, który by mi się bardziej przydał..Jest to kwestia gustu, kwestia tego czy raczej by mi się chciało to robić czy raczej by mi się tego nie chciało nawet robić..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
belka77
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 10

PostWysłany: Pon Cze 01, 2015 10:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dom parterowy:
+ lepsze wykorzystanie przestrzeni poprzez brak klatki schodowej
+ wszystkie pomieszczenia na jednym poziomie, nie trzeba gonić po schodach
+ łatwiej szczelnie ocieplić
+ łatwiej prowadzić instalacje, np wentylacji mechanicznej
+ nieużytkowe poddasze może być wykorzystane jako suszarnia
- gorszy energetycznie od domu z poddaszem
- większa pow. płyty fundamentowej
- większa pow dachu
- porównując te same powierzchnie użytkowe, większy koszt budowy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
predator5
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 20 Maj 2015
Posty: 9

PostWysłany: Czw Cze 04, 2015 7:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z doświadczenia wiem że wzniesienie domu parterowego, zwłaszcza niezbyt dużego (do 150 m2), jest z reguły tańsze niż budowa domu z kondygnacjami, i to mimo że pod dom jednokondygnacyjny trzeba wykonać wykopy oraz fundamenty o większej powierzchni, a także przewidzieć wydatki związane z dużą powierzchnią dachu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
geniuszek
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 21 Maj 2015
Posty: 8

PostWysłany: Czw Cze 04, 2015 9:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dom parterowy to rzeczywiście tańsza inwestycja niż dom piętrowy, plan wybudowania tego ostatniego musi być bardziej przemyślany, dom piętrowy ma taką zaletę, że dobrze zagospodarowane piętro może stanowić zupełnie osobną część mieszkalną, co sprawdzać się może przy rodzinach wielopokoleniowych na przykład piętro jako wydzielona część dla młodej rodziny, a parter dla seniorów
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wiko88
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 07 Cze 2015
Posty: 6

PostWysłany: Nie Cze 07, 2015 10:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do zalet tego rodzaju domu możemy zaliczyć brak schodów wewnętrznych. Poza tym, zdecydowanie łatwiej jest połączyć parterowy dom z pięknym i przestronnym ogrodem. Jeżeli chodzi o wady domów parterowych to z pewnością możemy do nich zaliczyć konieczność posiada większej działki, co z kolei ma znaczny wpływ na wysokość kosztów całej inwestycji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
stachs
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 08 Cze 2015
Posty: 7

PostWysłany: Pon Cze 08, 2015 6:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koszty budowy może zwiększyć również fakt, że łazienka i kuchnia w domu parterowym są oddalone od siebie. To powoduje konieczność przeprowadzenia dość drogiej instalacji, trudno bowiem znaleźć centralne miejsce, z którego ciepła woda dochodzić będzie do obu pomieszczeń.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
outsider
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 24 Maj 2015
Posty: 10

PostWysłany: Pon Cze 08, 2015 9:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taki i taki jest dobrym pomysłem i dobrym domem ale wszystko to już jest decyzja bardziej wspólna bardziej w rodzinie..Nie można wszystkiego tak postawić na jedną kartę i trzeba rozważyć te wszystkie całe 2 możliwości. Bez takiego wywiadu to nic się dobrego nie załatwi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
renia00
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 09 Cze 2015
Posty: 6

PostWysłany: Wto Cze 09, 2015 12:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że jednak dom z użytkowym poddaszem jest bardziej praktyczny. Ludzie częściej kupują właśnie takie projekty. Działki są coraz droższe, liczy się więc każdy metr jej powierzchni, a na niewielkiej działce łatwiej wybudować funkcjonalny dom z użytkowym poddaszem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marian788
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 25 Maj 2015
Posty: 11

PostWysłany: Wto Cze 09, 2015 6:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem dom parterowy adresowałbym głównie do seniorów, których dzieci się wyprowadziły i założyły swoje rodziny. Nie potrzebują oni tylu sypialni, łazienek oraz bardzo dużej przestrzeni życiowej. Ważnymi atutami, istotnymi dla ludzi starszych, są wygoda użytkowania, łatwa dostępność pomieszczeń w jednym poziomie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
stafik
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 26 Maj 2015
Posty: 10

PostWysłany: Sro Cze 10, 2015 11:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

każdy z nich ma swoje plusy i minusy. Rzeczywiście dom parterowy może być polecany rodzicom z małymi dziećmi czy seniorom, gównie ze względu na brak takich barier, jak schody. Z tego powodu osobom niepełnosprawnym też będzie wygodniej w nim mieszkać, długo można szukać argumentów
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
drewienko
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 22 Maj 2015
Posty: 9

PostWysłany: Czw Cze 11, 2015 12:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja sąsiadka aktualnie buduje dom parterowy widziałem nawet projekt takiego domku ma mieć 100 metrów kwadratowych ma 40 lat z swoim mężem i jedno dziecko wydaje mi się że taki domek jest chyba najlepszy dla takiej rodziny. Jak ktoś planuję większą rodzinę to zdecydowanie piętrowy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
przemo55
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 15 Cze 2015
Posty: 7

PostWysłany: Pon Cze 15, 2015 8:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na etapie stanu surowego, dom parterowy jest rozwiązaniem droższym, jednak w momencie robót wykończeniowych szale wagi cenowej się odwracają, gdyż roboty wykończeniowe parterówki nie wymagają takich nakładów jak piętrowego. Sposób fundamentowania oraz sposób rozwiązania dachu w domu parterowym są aspektami, które mogą zdecydować o obniżeniu kosztów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Patinson
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 03 Cze 2015
Posty: 10
Skąd: Brzeszcze

PostWysłany: Wto Cze 16, 2015 7:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zastanawiam się z rodziną, który projekt domu wybrać, czy parterowy czy piętrowy. Dom o powierzchni 100- 150 m. Żona lubi przestrzeń, ja jestem za przytulnymi pomieszczeniami - czyli jednak pomieszczenia zamknięte, jedni polecają nam piętrowy inni nie i przyznam że już sami nie wiemy co robić
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Nieruchomości - dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy