FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Kredyt na pierwsze mieszkanie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Kredyty hipoteczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kali
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 370

PostWysłany: Wto Paź 27, 2015 12:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlatego najpierw sprawdźcie o co chodzi z programem mieszkania dla młodych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
Wiesio3
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 28 Paź 2015
Posty: 3

PostWysłany: Sro Paź 28, 2015 10:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kali, ostatnio brat zaciągał kredyt i niestety finalnie program mieszkania dla młodych okazał się gorszy. Być może byłoby coś tańszego, ale trzeba spełnić wszelkie wymagania. Wiem, że o jakiś metr miał za dużo... A co do kredytów, to jest tragedia, tragedia dla osób, które zaczynają swoją drogę zawodową.
_________________
produkcja kotłów co
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
dżesii
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 17 Sty 2014
Posty: 1314

PostWysłany: Sro Paź 28, 2015 11:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to najwyraźniej brat miał wyjątkowego pecha. Przede wszystkim w programie zaszły duże zmiany, powierzchnia mieszkania może być większa nawet do 85m2. To ja nie wiem jak ten jeden metr mógł zaważyć na całej jakości. A co do kredytów to żeby potem nie było takich sytuacji, to warto się wybrać do doradcy finansowego żeby doradził jaki kredyt w programie MdM będzie najkorzystniejszy i pomoże ogarnąć te wszystkie dokumenty. Jak się odpowiednio kombinuje to potem jest zupełnie inaczej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Martyna
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 21 Paź 2015
Posty: 6
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Paź 28, 2015 2:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Padło pytanie dlaczego ludzie wolą brać kolosalne kredyty, a nie wynajmować mieszkania? Otóż moim zdaniem odpowiedź jest bardzo prosta, bo po prostu nikt z nas nie chce dorabiać kogoś i płacąc około 1200 zł za wynajem mieszkania możemy troszkę dołożyć i spłacać kredyt, a płacimy już na swoje mieszkanie, które może kiedyś odziedziczą po nas mieszkanie i na pewno start w dorosłość będzie dla nich znacznie łatwiejszy. Ludzie biorą kredyty, bo w tym naszym "dziwnym" kraju nie stać przeciętnego Polaka na zakup mieszkania;/ Ceny są kolosalne, a z pensjami, które mamy nawet nie ma szansy takiej sumy uzbierać;/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jolene87
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 19 Sie 2015
Posty: 61

PostWysłany: Czw Paź 29, 2015 1:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie, żyjemy w dziwnym kraju - a za granicą rozpisują się, że jesteśmy krajem pełnym paradoksów. Ale nic, można znaleźć kogoś, kto doradzi przynajmniej jakiś dobry kredyt - ja przy zakupie mieszkania korzystałam z pomocy biura Verso z Wrocławia i też otrzymałam od nich przeróżne oferty kredytów z różnych banków, doradzono mi jaki najlepszy... To poważna decyzja, dlatego warto zasięgać rady firmy, która się na tym zna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dembik
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 27 Maj 2014
Posty: 71

PostWysłany: Wto Lis 03, 2015 1:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepiej udać się bezpośrednio do dewelopera, oni często mają przygotowane specjalne mieszkania pod program MdM dodatkowo często mają jakieś lepsze oferty kredytowe od banków. Oczywiście to głównie solidni deweloperzy takie coś mają przygotowane, we Wrocławiu na 100% ten deweloper - http://www.pcg.pl/ - ale pytać mozna u każdego czy coś mają czy nie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
z_tomczak
Zaawansowany Uczestnik
Zaawansowany Uczestnik


Dołączył: 13 Maj 2015
Posty: 31

PostWysłany: Czw Lis 05, 2015 3:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może Mieszkanie dla Młodych ? Wkład własny idzie do góry, więc tym bardziej takie wsparcie się przyda. Ja słyszałam różne opinie, ale jednak przeważają te pozytywne. Wiadomo, że nie sposób zadowolić każdego. Może wypowie się ktoś, kto korzystał?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
adamo
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 08 Mar 2015
Posty: 8

PostWysłany: Sro Lis 11, 2015 11:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wkład własny idzie do góry od 2016 roku do 15%, ale te dodatkowe 5% będzie prawdopodobnie w formie ubezpieczenia więc fizycznie nie trzeba będzie posiadać takiej gotówki - oczywiście koszty kredytu wzrosną. Jeżeli chodzi o program Mieszkanie dla Młodych to można zakupić mieszkanie nie większe jak 75m2, a w przypadku 3-ki dzieci 85m2. Dofinansowanie otrzymuje się do 50m2 (przy 3-ce dzieci do 65m2). Ważne, żeby też cena mieszkania nie była wyższa jak maksymalnie przyjęta wg przeliczników za dane miasto. Większość mieszkań z rynku wtórnego się kwalifikuje - szczególnie w mniejszych miastach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
betka003
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 22 Gru 2015
Posty: 4

PostWysłany: Wto Gru 22, 2015 9:31 am    Temat postu: MDM Odpowiedz z cytatem

Program Mieszkanie dla Młodych to dobra opcja, we wrześniu tego roku została znowelizowana ustawa o pomocy państwa w zakupie pierwszego mieszkania przez młodych ludzi. Ja znalazłam wszystkie zmiany na http://www.dopoznania.pl/warszawa/pl/nowelizacja_ustawy_o_mdm1.html, są tam też inne porady związane z tym tematem, więc warto zajrzeć
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
malwina20
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 12 Sty 2016
Posty: 3

PostWysłany: Wto Sty 12, 2016 11:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bo inaczej się nie da iść "na swoje" jak tylko przez kredyt - ludzie nie mają wyboru...
_________________
Najlepsza opcja to pożyczki przez internet Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
srebku
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 19 Sty 2016
Posty: 4

PostWysłany: Wto Sty 19, 2016 7:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I tak ludzie biorą mnóstwo kredytów i tak, nie da się tego uniknąć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
korzen
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 22 Sty 2016
Posty: 4

PostWysłany: Pią Sty 22, 2016 2:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przykre, że w naszym kraju nie ma polityki prorodzinnej. Ceny mieszkań są kosmiczne dla młodych ludzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
bozena96
Początkujący Uczestnik
Początkujący Uczestnik


Dołączył: 28 Sty 2016
Posty: 26
Skąd: warszawa

PostWysłany: Czw Sty 28, 2016 5:28 pm    Temat postu: hej Odpowiedz z cytatem

nie jest ciezko tylko banki mają wysokie wymagania stała praca wysokie zarobki takie tam a najlepiej brak dzieci na utrzymaniu dlatego każdy młody człowiek kiedy myśli o założeniu rodziny lepiej niech szuka atrakcyjnych umów developeskich a takie się zdarzają dajmy na o w warszawie GrupoLar takowe ma i świetnie buduje na Grójeckiej http://www.grojecka216.com/
_________________
BOZENA
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Misolus5
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 31 Sty 2016
Posty: 5

PostWysłany: Nie Sty 31, 2016 3:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Super, dzięki za info Smile
_________________
Wystarczy zmienić punkt widzenia, a perspektywa ulega całkowitemu przewartościowaniu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
brego
Początkujący Uczestnik
Początkujący Uczestnik


Dołączył: 08 Lut 2016
Posty: 22

PostWysłany: Wto Lut 16, 2016 11:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warto skorzystać z porady jakiegoś doradcy najlepiej niezależnego i darmowego, który doradzi, opowie jak działa np. MDM i wyliczy zdolność. Słyszałem, że niedługo mają się już skończyć fundusze na dofinansowanie także warto działać już teraz jeśli ktoś z was chce jeszcze nabyć własne mieszkanie w tym roku z dopłatą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Kredyty hipoteczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy