FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Czy ciężko jest dostać kredyt hipoteczny?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Kredyty hipoteczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
grazynaa87
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 13 Lip 2015
Posty: 120

PostWysłany: Pon Lip 20, 2015 10:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niektórzy dostają kredyt hipoteczny od ręki, a inni mają z tym poważny problem - wszystko zależy od sytuacji finansowej i zdolności kredytowej. Jeszcze parę lat temu niemal każdy mógł dostać taki kredyt, jeśli miał stałe zarobki, jednak dzisiaj to już nie wystarcza. Banki podniosły wymagany wkład własny i warunki jakie trzeba spełnić, żeby dostać kredyt - najlepiej udać się doiw wybranych banków i popytać. Tu możecie przejrzeć odziały banków w największych miastach: http://homebanking.pl/oddzialy/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
domena
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 22 Lip 2015
Posty: 6
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Lip 22, 2015 9:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Musisz posiadać zdolność kredytową.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
quuery
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 13 Lip 2015
Posty: 6

PostWysłany: Sro Lip 22, 2015 10:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No nie jest tak łatwo osiągnąć kredyt hipoteczny. Ja też nie mam szans żeby go osiągnąć. Dlatego pozostaje mi wzięcie paru mniejszych kredytów w różnych bankach i ich spłacanie. Wiem, że wymogi do osiągnięcia hipotecznego są dość wysokie i czasem niewykonalne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jokula
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 26 Lip 2015
Posty: 4
Skąd: Zamość

PostWysłany: Pon Lip 27, 2015 9:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdolność kredytowa stanowi zabezpieczenie dla banku. Trzeba szukać i pytać w kilku bankach, czasem jest tak że ludzie poza głównym źródłem dochodu mają dodatkowe wpływy i niektóre banki je uzwględniają. Trzeba szukać w kilku miejscach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
dariaw
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 07 Sty 2014
Posty: 134

PostWysłany: Wto Lip 28, 2015 9:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My dostaliśmy kilka lat temu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
annika27
Zaawansowany Uczestnik
Zaawansowany Uczestnik


Dołączył: 09 Sie 2015
Posty: 36

PostWysłany: Pią Sie 28, 2015 4:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obecnie trzeba mieć minimum 10% wkładu własnego, a najlepiej jak jest tego więcej. No i ważna jest zdolność kredytowa - ustalenie jej bywa różne w bankach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
takom
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 31 Sie 2015
Posty: 5

PostWysłany: Pon Sie 31, 2015 11:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko zależy ile miesięcznie zarabiasz i jaki typu umowy posiadasz. W zależności od tego doradca udziela odpowiedzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
budowlaniec
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 648

PostWysłany: Wto Wrz 01, 2015 10:02 am    Temat postu: kredyt Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem jeśli jesteś wypłacalny, to nie powinieneś mieć problemów. Sprawdź sobie ofertę http://raiffeisenpolbank.com/ Mają ciekawe propozycje. Może sobie coś dopasujesz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
grazynaa87
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 13 Lip 2015
Posty: 120

PostWysłany: Sro Wrz 09, 2015 11:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obecnie coraz trudniej dostać kredyt hipoteczny - po kryzysie z 2008 roku banki zaostrzyły wymagania i nie rozdają już ich każdemu chętnemu. Aby obecnie zaciągnąć taki kredyt trzeba mieć niezłą zdolność kredytową, stałą i dobrze płatną pracę, oraz co jest dla wielu największą przeszkodą: wkład własny, który w niektórych bankach wynosi nawet 20 %, a w przyszłości pewnie jeszcze wzrośnie. Jeśli nie jesteście pewni, czy otrzymacie kredyt i czy spełniacie wymagania możecie się skonsultować z doradcą kredytowym (tu znajdziecie doradców kilku firm http://www.doradcy-kredytowi.com.pl/ ), albo po prostu zajrzyjcie do banku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
trelkovska
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 22 Mar 2013
Posty: 430

PostWysłany: Czw Wrz 10, 2015 9:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kredyt to dziś ogólnie nie jest łatwa sprawa, szczególnie taki na mieszkanie. Trzeba przede wszystkim pamiętać o wkładzie własnym, a to już dla niektórych spory problem. Zanim jednak wybierzemy się do banku, skorzystać można z porównywarki kredytów hipotecznych, żeby wiedzieć, gdzie w ogóle warto się udać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kompozycja
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 1437

PostWysłany: Sro Paź 07, 2015 2:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wydaje mi się, by otrzymanie kredytu były trudne. Inaczej z jego spłaceniem. Właśnie dlatego trzeba szukać najkorzystniejszej oferty. Tutaj: http://finanse.sprzedajemy.pl/finanse-osobiste/kredyty-mieszkaniowe/bank-millennium znalazłam ciekawą banku Millennium. Co ciekawe, przy przyznawaniu kredytu biorą pod uwagę różne źródła dochodu. Na stronie tej poznasz także propozycje innych instytucji finansowych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
arkadiuszd2000
Początkujący Uczestnik
Początkujący Uczestnik


Dołączył: 22 Sie 2015
Posty: 29
Skąd: Warszwa

PostWysłany: Pią Paź 09, 2015 9:28 am    Temat postu: Kredyt Hipoteczny Odpowiedz z cytatem

Z mojej strony mogę zaproponować Tobie większe poznanie tematu poprzez porównywarki kredytów hipotecznych wejdz sobie np. na http://www.prorank.pl/kredyty/pozyczki-hipoteczne i otrzymujesz do dyspozycji cala listę banków z kredytami Hipotecznymi. Wyślij zapytania za to nie płacisz a otrzymasz wszystkie informacje z pewnych źródeł.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
oskarr85
Początkujący Uczestnik
Początkujący Uczestnik


Dołączył: 09 Paź 2015
Posty: 16

PostWysłany: Sro Paź 14, 2015 12:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedyś można było bez większego problemu dostać kredyt hipoteczny, ale obecnie jest z tym problem, gdyż banki zaostrzyły warunki. Jeśli macie stałą pracę i zarobki w okolicach 150% płacy minimalnej to raczej nie powinno być problemu - przeszkodą może być wymagany przez banki wkład własny. Najlepiej pójść do banku i się popytać o szczegóły.
_________________
zapraszam na forum policyjne http://www.forumpolicyjne.com.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Dariuszwer
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 20 Paź 2015
Posty: 3

PostWysłany: Wto Paź 20, 2015 10:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy ktoś mógłby mi powiedzieć, po rozpoczęciu pracy ile czasu musi minąć, aby starać się o kredyt?
_________________
Potrzebujesz czegoś do ogrodu? Może części do pił spalinowych ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lanna
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 13 Lis 2014
Posty: 118

PostWysłany: Pią Lis 13, 2015 9:41 am    Temat postu: Zmiana przepisów Odpowiedz z cytatem

nie wiem, czy słyszeliście ale od przyszłego roku zmieniają się przepisy dotyczące kredytu hipotecznego. Znacznie zwiększa się wkład własny Shocked od przyszlego roku ma to być 15 % ! Strasznie długo się nad nim zastanawiałam, ale to mnie zmotywowało. Mam nadzieje że do końca roku zamkniemy tą sprawę z kredytem, bo mamy sporo fajnych ofert mieszkań z NowodworskiEstates. Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Kredyty hipoteczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 4 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy