FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Dom nowoczesny - jakie rozwiązania?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 44, 45, 46 ... 69, 70, 71  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Budowa domu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tymoteusz1
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 08 Cze 2015
Posty: 1903

PostWysłany: Sob Cze 19, 2021 4:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To prawda. Są jednak rozwiązania, które powinny sprawdzić się najkorzystniej w Waszym przypadku i takie, na które powinniście zwrócić szczególną uwagę.

Ostatnio zmieniony przez Tymoteusz1 dnia Czw Lut 10, 2022 6:21 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
maggie
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 14 Cze 2019
Posty: 349

PostWysłany: Wto Cze 22, 2021 6:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja polecam ten artykuł domy modułowe co to jest. Powinien go przeczytać każdy kto planuje budowę domu modułowego. Nam się bardzo przydał.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lolita.lowe
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 22 Cze 2021
Posty: 1
Skąd: Baranów

PostWysłany: Wto Cze 22, 2021 6:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aby nasze mieszkanie było nowoczesne na pewno trzeba zadbać o dobór odpowiednich mebli. Według mnie super są te białe ze szklanymi elementami. Również duże wygodne rogówki będą fajnie dopełniać wnętrze.
_________________
eltap meble
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Veroniqe90
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 16 Cze 2017
Posty: 251

PostWysłany: Wto Cze 22, 2021 6:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak nowoczesne to na pewno takie musi być ogrzewanie. Pewnie od razu każdy myśli o pompie ciepła, ale ona tak naprawdę wychodzi drogo. Szczególnie jej zakup i montaż wraz z całą instalacją. My poszlismy w panele na podczerwień Eco Partner i panele PV. Taki tandem wypada cenowo interesujaco i koszty eksploatacyjne bardzo fajne. Samo ogrzewanie, bez PV to to koszt jakieś 2800 w domu 120m2. Ale z panelami odzyskujemy jakieś 70-80% kosztów. I to robi sie rewelacyjne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mali_nowa
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 23 Cze 2021
Posty: 143

PostWysłany: Sro Cze 23, 2021 10:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że żadnego domu nie można nazwać nowoczesnym, jeśli nie stosuje się w nim innowacyjnych technologii. Warto zatem zainwestować zarówno w fotowoltaikę, jak i pompy grzewcze. Są to rozwiązania dobre zarówno dla nas, jak i dla ekologii. Ja nie jestem, ekspertem jednak tutaj na pewno otrzymacie cały pakiet https://fenix.energy/ rzetelnych informacji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
areczek
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 26 Lut 2016
Posty: 415

PostWysłany: Czw Cze 24, 2021 8:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takim nowoczesnym rozwiązaniem dla domu bez wątpienia będzie także instalacja fotowoltaiczna. Dzięki odnawialnym źródłom energii jesteśmy w stanie żyć zarówno ekologicznie jak i ekonomicznie. Rachunki za prąd można zmniejszyć w znaczny sposób. Wiadomo, że taka instalacja to spory wydatek, dlatego jestem zdania że warto skorzystać z możliwości dotacji na ten cel. Tutaj https://eeef.pl/dotacje-na-fotowoltaike/ znalazłem na ten temat cenne dla mnie informacje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
basiagryzek
Początkujący Uczestnik
Początkujący Uczestnik


Dołączył: 24 Cze 2021
Posty: 16

PostWysłany: Czw Cze 24, 2021 1:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fotowoltaika + pompa ciepła. Problem w tym, że obecne prawo zaczyna utrudniać zastosowanie takiego rozwiązania, a bez dofinansowania to się mija z celem.
_________________
"Bo to co nas podnieca, to czasem też jest..." bielizna damska Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wierchuszka
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 17 Sie 2020
Posty: 672

PostWysłany: Pią Cze 25, 2021 7:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że warto wziąć pod uwagę takie rzeczy, jak zielona energia. To naprawdę ma realny wpływ na poprawę naszego życia na ziemi. Ja czerpię zieloną energię od firmy respect energy i czuję się z tym fantastycznie. Mam nadzieje, że coraz więcej osób zdecyduje się na takie rozwiązania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pdenesik
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 26 Cze 2021
Posty: 1
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Sob Cze 26, 2021 6:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że jeżeli chcesz wybudować nowoczesny dom to zdecyduj się na energooszczędne ogrzewanie. Poza tym przy budowie domu trzeba zadbać o wiele niezbędnych elementów, np. woreczki strunowe bardzo ułatwią organizację różnych części, śrubek itp.
_________________
https://pakomat.pl/woreczki-strunowe-torebki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KaroZZ
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 15 Kwi 2020
Posty: 143

PostWysłany: Nie Cze 27, 2021 10:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A my natomiast jeżeli chodzi o wybór wysokiej jakości hydroizolacji to wybraliśmy po prostu Papy w Technologii Szybki Profil SBS które są następcą zwykłych pap płaskich. Dzięki opatentowanej, specjalistycznej budowie papy, zastosowaniu hartowanych na gorąco włóknin poliestrowych nowej generacji itd. wyróznia się najdzwyczajną skutecznością w powstrzymywaniu wilgoci. Przez co również są w stanie zapewnić nawet 45 letnią gwarancję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
krystian67
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 14 Lip 2020
Posty: 114

PostWysłany: Pon Cze 28, 2021 7:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widmo wymiany dachu może przerażać każdego, głównie ze względu na wysokie koszty takiej inwestycji. Jednak dobrze zadbany i regularnie konserwowany dach może nam służyć przez wiele lat i nie będziemy mieli potrzeby wymieniać pokrycia, jednym z niezbędnych i elementarnych zabiegów jest czyszczenie dachu dzięki któremu możemy odświeżyć jego powierzchnię. Poprawnie wykonane pomoże pozbyć się niechcianych zabrudzeń takich jak zabrudzenia atmosferyczne, glony czy porosty. Najpopularniejszą, najszybszą i najskuteczniejszą metodą jest wykorzystanie mycia ciśnieniowego, które w połączeniu z odpowiednimi biodegradowalnymi środkami czyszczącymi dadzą pożaądany efekt. Kolejnym etapem jest nałożenie powłoki malarskiej. Dzięku temu zabiegowi możemy dodatkowo coś zmienić w naszym domu, jednocześnie zyskując piękny efekt, malowanie dachu powinno być wykonane w określony sposób i w sprzyjających warunkach atmosferycznych - nie da się malować, gdy pada rzęsistyh deszcz. Jeżeli nie czujesz się jednak na siłach i nie posiadasz niezbędnego sprzętu to najlepiej zlecić taką usługę profesjonalistom, którzy wiedzą co robią i wykonają zlecone im prace w sposób prawidłowy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
andrzej3326767
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 01 Kwi 2020
Posty: 11

PostWysłany: Sro Cze 30, 2021 1:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj trafiłem na bardzo ciekawą firmę wylewki mixokretem bielsko .Jestem pewny na 100 procent ,że z tej firmy skorzystam bardzo szybko.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kalina
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 28 Maj 2019
Posty: 219

PostWysłany: Czw Lip 08, 2021 11:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mamy stary dom do remontu i trzeba byłoby go zupełnie na nowo urządzić. Myślę, że najlepszym rozwiązaniem będzie kontakt z biurem projektowym https://projektowanie-wnetrz-online.pl/projektowanie-mieszkania-online . Mam przeczucie, że znajdą doskonały pomysł na aranżację pomieszczeń. Zależy mi na tym aby były jak najbardziej nowoczesne i funkcjonalne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
martunia89
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 14 Lip 2021
Posty: 6

PostWysłany: Sro Lip 14, 2021 5:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do nowoczesnego domu będą pasowały plisy okienne Nafi. Są w różnych kolorach i wyglądają oryginalnie w oknach. Poza tym nie wydasz na nie milinów bo są w naprawdę przystępnych cenach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jolenka
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 20 Sty 2019
Posty: 444

PostWysłany: Wto Lip 20, 2021 4:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zamiast domu wolę coś innego a mianowicie domek mobilny https://ecomobilehome.pl/ Chcę go zakupić i wynajmować ludziom w okresie letnim lub zimowym. Na zakup domu nadejdzie jeszcze czas bo obecnie ceny są zbyt wysokie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Budowa domu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 44, 45, 46 ... 69, 70, 71  Następny
Strona 45 z 71

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy