FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
budowa domu
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 47, 48, 49 ... 81, 82, 83  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Budowa domu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
vladsmirnov23
Specjalista
Specjalista


Dołączył: 29 Wrz 2020
Posty: 45

PostWysłany: Sro Sie 18, 2021 12:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proponuję skontaktować się z firmą http://www.czyszczeniedachow.com/
która zajmuje się czyszczeniem dachu.
Zamówiłam u nich usługę czyszczenia dachu i byłam bardzo zadowolona z rezultatu, więc radzę wszystkim
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
Asystent
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 14 Sty 2019
Posty: 265
Skąd: Malbork

PostWysłany: Sro Sie 18, 2021 2:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niedawno dostałam działkę od rodziców i planuję wybudować na niej dom. Dowiedziałam się, że przed rozpoczęciem budowy trzeba przeprowadzić badania geologiczne i otrzymać opinię geotechniczną. Wygląda to na takiej zasadzie, że fachowcy przyjeżdżają na działkę i robią odwierty w trzech różnych miejscach na głębokość 3-5m w celu sprawdzenia, czy są wypustki skalne oraz czy czasem poziom wód gruntowych nie jest zbyt wysoki. W praktyce wszystko przebiegło szybko i sprawnie, firma https://geobud.pl/ wystawiła rozległą opinię geotechniczną i niezwłocznie uzyskałam zgodę na budowę.
_________________
Nie istniejesz dla mnie, nie ma cię w mojej pamięci, choć tyle razy robiłeś wszystko, by się w niej znaleźć... Nie istniejesz dla mnie, nie ma cię
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Konallia
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 21 Lip 2019
Posty: 566
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sro Sie 18, 2021 5:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Interesuje mnie przegląd okresowy budynków cennik. Czy możecie polecić sprawdzoną firmę, która służy fachowym doradztwem w tym zakresie? Jakiś czas temu znalazłam firmę RenomaBud. Czy ktoś z was korzystał z usług tej firmy i może podzielić się opinią? https://www.renomabud.pl/zakres-uslug/przeglady-okresowe-kontrole-obiektow-budowlanych
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Benek78
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 17 Gru 2019
Posty: 97

PostWysłany: Pią Sie 20, 2021 7:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio z żoną zdecydowaliśmy się na postawienie małego domku w konstrukcji szkieletowej. Większość materiałów do budowy zamówiliśmy na stronie https://kronosfera.pl/p/dla-budownictwa-plyta-osb,61 , Domek idealnie sprawdzi się w okresie letnim.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
CELCAMP
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 20 Sie 2021
Posty: 1

PostWysłany: Pią Sie 20, 2021 8:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wirrys napisał:
Nie zdecydowałbym się na wynajem domu, bardzo kosztowny. Na zakup gotowego owszem. Ale nie z rynku wtórnego. Takie domy dość często mają niedociągnięcia. I nie mam na myśli tego, ze okna i drzwi wymagają natychmiastowej wymiany.


Warto budować dom we własnym zakresie. Pełna kontrola od fundamentów po dach. Niedociągnięcia są zawsze. Trzeba mocno pilnować ekipy. Na własnej budowie można sporo zaoszczędzić. Są prace, które można wykonać samemu.

A za oszczędzone pieniądze wybrać się na zasłużone wakacje np. kamperem:))) Taki drugi dom na kółkach....
_________________
CELCAMP.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kazimierz332
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 17 Lip 2019
Posty: 263

PostWysłany: Pią Sie 20, 2021 1:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wysokiej jakości czujki dymu możesz znaleźć na stronie sklepu https://elfurio.pl ja czuje się bezpieczniejsza mając takie czujki zamontowane u siebie w domu. W nocy nie widzimy co się dzieje w całym naszym domu, więc takie czujki mogą być dobre. Dodatkowo możesz mieć czujki które wykrywają dym i otwierają klapy oddymiające. Jest to super rozwiązanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
augusta60
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 21 Sie 2021
Posty: 4
Skąd: Piekoszów

PostWysłany: Sob Sie 21, 2021 3:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem nie obejdzie się bez specjalnych maszyn budowlanych. Nie wiem, czy chcesz budować dom na własną rękę, czy masz firmę, która wykonuje te usługi. W każdym razie najważniejszą rzeczą jest, aby mieć części zamienne do tych maszyn budowlanych. Ja podczas budowy jednego z domów o tym zapomniałam, ale na szczęście znalazłam części do koparek volvo, dzięki czemu mogłam kontynuować budowę tego domu bez przeszkód. Tak więc polecam zaopatrzyć się w tego typu części do maszyn budowlanych wcześniej. Pozdrawiam!Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aza
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 20 Maj 2015
Posty: 534

PostWysłany: Sob Sie 21, 2021 5:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Planujemy remont domu z lat 80-tych. Wymiana dachu, ocieplenie nowa elewacja. środku wyburzenie kilku ścian i tworzenie nowych wnętrz. Mamy jednak dylemat jak to wszystko ogrzać? Co będzie najbardziej opłacalne i w miarę szybkiej instalacji?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasiunia
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 209

PostWysłany: Nie Sie 22, 2021 1:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Budując dom trzeba zwrócić uwagę na bardzo wiele spraw, i w zasadzie wszystkie są ważne , jednak moim zdaniem wybór projektu budowlanego jest kluczowym momentem decydującym o powodzeniu całej budowy domu. Musimy więc poświęcić trochę czasu i sprężyć się - by wybrać dobrze .To są właśnie rady jakie znalazłam na jednym z forów - https://4women.net.pl/forum/ .Forum jest w zasadzie typowo kobiece ale poruszane są tam także temty typowo męskie albo uniwersalne - np. budownictwo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
stone.schimmel
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 22 Sie 2021
Posty: 4
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Sie 22, 2021 2:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się w 100%! Pozdrawiam! Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
SylwiaN
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 16 Sty 2017
Posty: 171

PostWysłany: Pon Sie 23, 2021 11:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aza napisał:
Planujemy remont domu z lat 80-tych. Wymiana dachu, ocieplenie nowa elewacja. środku wyburzenie kilku ścian i tworzenie nowych wnętrz. Mamy jednak dylemat jak to wszystko ogrzać? Co będzie najbardziej opłacalne i w miarę szybkiej instalacji?


Jak dobrze wszystko zrobicie i będziecie mieli dobrze ocieplony dom, dobre okna to można nawet pokusić się o ogrzewanie elektryczne. Zobacz sobie to: https://www.najtanszeogrzewanie.pl/. Całkiem fajny pomysł na ogrzewanie, który jest też bardzo wydajnym systemem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lublinka
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 848

PostWysłany: Sro Sie 25, 2021 7:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My będziemy w tym tygodniu zamawiać beton pod fundamenty. Budowa powoli nam się rozkręca Smile Mam nadzieję, że do wiosny wszystko ogarniemy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DavidG
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 30 Kwi 2020
Posty: 408

PostWysłany: Nie Sie 29, 2021 10:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli szukacie domów w zabudowie bliźniaczej gdzieś pod Warszawą to sprawdzi wam się deweloper BG Development budujący w okolicach Piaseczna, dokładnie w Głoskowie. Dla mnie lokalizacja jest idealna, bo jest cisza i bliskość natury a jednocześnie dobry dojazd do Warszawy. Tu macie o standardzie wykończenia https://www.bg-development.pl/standard-wykonczenia warto to sobie poczytać, sądzę że wam się te informacje spodobają.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Klaudiaa
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 06 Sie 2020
Posty: 267

PostWysłany: Pon Sie 30, 2021 8:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć! Niedawno kupiłam mieszkanie w bloku z wielkiej płyty. Niestety, ale wnętrze swoim wyglądem przypomina wczesne lata dziewięćdziesiąte, a mnie zależy na nowoczesności, zatem czeka mnie remont mojego gniazdka. Zastanawiam się nad skorzystaniem z oferty firmy remontowo budowlane katowice. Siostra mojej koleżanki powiedziała mi o https://budowakonieczny.pl/. Korzystał ktoś z ich usług? Chętnie poznam Wasze opinie na ten temat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tymoteusz1
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 08 Cze 2015
Posty: 1903

PostWysłany: Pon Sie 30, 2021 6:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale przecież dzisiaj jesteście w stanie znacznie skuteczniej dobrać poszczególne elementy wyposażenia do Waszego mieszkania.

Ostatnio zmieniony przez Tymoteusz1 dnia Czw Lut 10, 2022 6:37 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Budowa domu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 47, 48, 49 ... 81, 82, 83  Następny
Strona 48 z 83

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy