FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Czy malować mieszkanie samodzielnie?
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Remonty, wyposażenie wnętrz
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Miro
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 14 Paź 2014
Posty: 204

PostWysłany: Czw Sty 20, 2022 6:27 am    Temat postu: Czy malować mieszkanie samodzielnie? Odpowiedz z cytatem

Kochani mam do Was pytanie odnośnie malowania - obecna ekipa, która wykańcza nam mieszkanie delikatnie nam zasugerowała, że nie będziemy w stanie sami pomalować ścian i sufitów w taki sposób aby był bardzo dobry efekt. Póki co z ich pracy jesteśmy bardzo zadowoleni (sa dokładni i wszystko robią z dbałością o każdy szczegół) jednak malowanie to jedyna rzecz, którą chciałem zrobić sam i zaoszczędzić na tym 2000 bo mniej-więcej tak nam wycenili malowanie mieszkania (53m^2), stąd kieruję do Was prośbę o doradztwo w tej kwestii - gruntować i malować samemu? ( i na pewno nie zrobić tego tak dobrze jak oni, a ponoć ten pierwszy raz jeśli chodzi o malowanie jest najważniejszy.. czy też nie warto ryzykować i już pozwolić im to pomalować jak należy. Pytam bo nie chce poczuć się oszukany i czy faktycznie różnica w malowaniu przez doświadczoną ekipę a zwykłą osobę będzie aż tak zauważalna ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
maronek
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 27 Kwi 2015
Posty: 108

PostWysłany: Pią Sty 21, 2022 4:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Różnica jest, ale mała. Jak jesteś osobą, która musi mieć Perfect to ekipa jest dobrym rozwiązaniem, ale jak nie będzie przeszkadzać Tobie jakieś ewentualne małe niedociągnięcia to maluj sam. Zadowolenie z własnej pracy jest najprzyjemniejsze.

My korzystaliśmy z pomocy ekipy bo nie mieliśmy czasu na samodzielne malowanie mieszkania Wink
https://adrem.org.pl/uslugi/remonty-warszawa-wola/

W Warszawie polecam Ci ich.
_________________
http://www.forum.mieszkaniowy.com/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ala01
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 23 Mar 2017
Posty: 288

PostWysłany: Wto Mar 08, 2022 7:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My zawsze malujemy sami. To nic trudnego, a zaoszczędzić można sporo. Zawsze największy problem mieliśmy z sufitem, bo akurat sufit jest najgorzej malować. Ale teraz zawsze do sufitu używamy farby śnieżka eco i malowanie jest dużo prostsze. Farba dobrze kryje, jest gęsta i nie chlapie. Idealna do sufitów ale też do ścian.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
włókno
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 15 Mar 2022
Posty: 106

PostWysłany: Sro Mar 16, 2022 12:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My zdecydowalismy się na natryskowe malowanie sufitu, co okazało się bardzo rozsądnym pomysłem. Za wykonanie tego projektu odpowiadają https://gebka-bud.pl/oferta/ , którzy pod tym względem wykonali kawał dobrej roboty. A dokładnie tego było nam trzeba!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mirka6755
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 27 Lut 2018
Posty: 779

PostWysłany: Czw Mar 17, 2022 9:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie, że tak! Nie ma w tym nic trudnego i na pewno bez problemu sobie poradzicie! Najważniejsze to kupić odpowiednią farbę i dla mnie taka na pewno będzie farba lateksowa. O jej zaletach możecie przeczytać na stronie https://www.milabud.pl/blog/farba-lateksowa-czy-akrylowa-ktora-wybrac .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Olinka
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 26 Sie 2016
Posty: 183

PostWysłany: Sob Mar 26, 2022 11:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli zdecydujesz się na samodzielne malowanie to zapoznaj się z ofertą TCM Service - oni mają najlepsze taśmy do malowania. Jeśli planujecie odcinać kolory na ścianach to w takie taśmy właśnie trzeba zainwestować. Są wytrzymałe, na pewno podczas odklejania nie zerwie się farba razem z nimi. Ja maluję od lat i wiem, że te są najwyższej jakości zdecydowanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Franka
Początkujący Uczestnik
Początkujący Uczestnik


Dołączył: 12 Paź 2019
Posty: 22

PostWysłany: Wto Mar 29, 2022 8:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Malowałam niedano sama mały gabinet w domu. W sumie nic trudnego. Kupiłam wałek i białą Śnieżkę Max White Effect. Poszło szybko i sprawnie. Farba bardzo dobra - ładnie kryje i daje efekt pięknej czystej bieli, a na tym mi zależało
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lason
Zaawansowany Uczestnik
Zaawansowany Uczestnik


Dołączył: 09 Wrz 2015
Posty: 38

PostWysłany: Sro Kwi 27, 2022 2:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zajrzyj sobie na stronę https://www.milabud.pl/blog/farba-lateksowa-czy-akrylowa-ktora-wybrac farba lateksowa czy akrylowa tam znajdziesz odpowiedź na pytania czy malowac farbą lateksową czy akrylową. Ogólnie wydaje mi się, że warto stawiać na farby ekologiczne, przyjazne nam i środowisku Wink teraz na rynku takich rzeczy jest całkiem sporo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomek77
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 31 Paź 2016
Posty: 254

PostWysłany: Wto Gru 20, 2022 6:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie że malować, to nic trudnego, dasz na pewno radę. Kup farbę lateksową Magnat Kolorlove. Ja nią niedawno malowałem - świetna farba, najwazniejsze że dobrze kryje - dzięki temu dwukrotne malowanie w zupełności wystarczy. Nie namęczysz się a efekt będzie świetny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kris
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 21 Gru 2022
Posty: 10

PostWysłany: Sro Gru 21, 2022 2:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jasne, że tak. Sam malwałem - efekt super i jeszcze satysfakcja z dobrze wykonanej pracy.
Malowałem Śnieżką Barwy Natury. W sumie to pierwszy raz kupiłem tą farbę, ale sprzedawca polecał i nie pomylił sie. Fajnie się sprawdziła
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
Tytus33
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 19 Wrz 2022
Posty: 800

PostWysłany: Wto Sty 17, 2023 11:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pytanie tylko, jakie macie możliwości w ramach realizacji poszczególnych projektów? Moim zdaniem to o tyle ważne kwestie, że na pewno warto przeanalizować, co byłoby najbardziej adekwatne w Waszym przypadku. Na stronie https://polifarb.lodz.pl/pl/433011-680-farba-metamal-akrylowa-wodorozcienczalna-nawierzchniowa-na-metale.html dowiadywałem się więcej na temat wykorzystania akrylu w malowaniu metali. Ktoś z Was już realizował takie działania u siebie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wierchuszka
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 17 Sie 2020
Posty: 690

PostWysłany: Wto Sty 31, 2023 2:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli przygotowujecie się do remontu domu i zastanawiacie się jaka farba na zewnątrz domu byłaby odpowiednia, to myślę, że na stronie firmy Dulux znajdziecie wiele ciekawych inspiracji w tym zakresie. Najlepiej byłoby postawić na farbę silikonową lub akrylową, więc proponuję wziąć to pod uwagę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
candice78
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 01 Lut 2023
Posty: 4
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Lut 01, 2023 5:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli wiesz, że zrobisz to dobrze to śmiało.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
chacman14
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 10 Mar 2019
Posty: 552

PostWysłany: Pon Lis 13, 2023 7:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam Wam wszystkim sprawdzić stronę, na której znajdziecie bardzo interesujący artykuł na temat zakupu mieszkania od dewelopera - deweloper lublin . W razie pytań, wszystkie informacje w tym temacie znajdziecie na stronie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
elmo39
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 13 Lis 2023
Posty: 11
Skąd: Koszalin

PostWysłany: Pon Lis 13, 2023 1:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zależy czy się na tym znasz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Remonty, wyposażenie wnętrz Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy