FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Czy okap jest niezbędny?
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Remonty, wyposażenie wnętrz
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sung
Zaawansowany Uczestnik
Zaawansowany Uczestnik


Dołączył: 19 Lut 2013
Posty: 32

PostWysłany: Czw Cze 13, 2013 9:45 am    Temat postu: Czy okap jest niezbędny? Odpowiedz z cytatem

Słyszałem wiele różnych opinii na temat przydatności okapów, inni mówią, że są niezbędne inni jeszcze, że bezużyteczne. Jak to jest, montować okap w kuchni czy nie? Jakie są tego plusy a jakie minusy?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
myszka
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 18 Mar 2013
Posty: 72

PostWysłany: Pon Cze 17, 2013 9:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie okapy są bardzo potrzebne. Przecież opary i zapachy z gotowanych potraw osadzają się na ścianach, meblach, idą na salon jak mamy otwartą kuchnię i tak naprawdę zabrudzają nam pomieszczenia w mieszkaniu czy w domu. Dzięki pracy okapów gotowanie może stać się przyjemne w pozbawionym duszności pomieszczeniu i mieszkanie pozostaje zawsze świeże. Okapy mają wprawdzie bardzo prostą zasadę działania, ale to jest naprawdę skuteczne i w obecnych czasach stanowią niezbędny element wyposażenia kuchni.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AndrzejW
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 11

PostWysłany: Wto Cze 18, 2013 10:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz zawsze drugie wyjście, zamiast opaku - po prostu otworzyć okno. Wiadomo, zimą się za bardzo nie da. Okap jest po prostu konieczny jak się dużo gotuje czy smaży.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Artex
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 20 Cze 2013
Posty: 2

PostWysłany: Czw Cze 20, 2013 9:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym montował, nie jestem specjalistą, ale chyba jednak się przydaje, czasami się zdarza, że zagoszczę w kuchni przy garnkach i bez okapu to bym się ugotował tam, ciepło, dużo pary, rozchodzenie się zapachów. tutaj masz linka co piszą o tym chyba profesjonaliści http://panidomu.net.pl/duzy-wydajny-okap/ I pytanie podstawowe, dlaczego byś miał nie montować go w kuchni? Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sung
Zaawansowany Uczestnik
Zaawansowany Uczestnik


Dołączył: 19 Lut 2013
Posty: 32

PostWysłany: Pon Cze 24, 2013 10:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro jest niezbędny to montujemy ale mam bardzo ciasną kuchnię, przeglądałem okapy ale wszystkie są duże, bo przecież muszą być zamontowane nad całą powierzchnią kuchenki, aby pochłaniać dobrze zapachy a w mojej kuchni to jest problem gabarytowy bo znacznie wystawałby poza linię szafek. Może macie jakieś propozycje jak sobie z tym poradzić?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
buli
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 29 Lis 2012
Posty: 74

PostWysłany: Pon Cze 24, 2013 12:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie jest to aż taki duży problem są przecież okapy teleskopowe, które wyciągasz tylko podczas gotowania. Po za tym nie musisz podłączać do wentylacji ponieważ te z filtrem pochłaniają właśnie zapachy i nie muszą odprowadzać powietrza na zewnątrz. Choć lepiej by było ze względu na wilgoć aby wpiąć się do wentylacji
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Blueone
Zaawansowany Uczestnik
Zaawansowany Uczestnik


Dołączył: 31 Paź 2012
Posty: 39

PostWysłany: Sro Cze 26, 2013 9:07 pm    Temat postu: Okapy Odpowiedz z cytatem

Ale takie okapy teleskopowe są mało praktyczne, szczególnie w kuchni, w której się sporo gotuje. Dużo lepszym rozwiązaniem wydają mi się być okapy cylindryczne, nie wymagające pokrycia powierzchni kuchenki gazowej czy płyty indukcyjnej. Więcej na ten temat można dowiedzieć się tutaj: http://inspirujacewnetrza.pl/okapy-nad-kuchenna-wyspe
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Goliat-Importer_pl
Początkujący Uczestnik
Początkujący Uczestnik


Dołączył: 18 Kwi 2013
Posty: 21

PostWysłany: Czw Cze 27, 2013 10:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem okap w kuchni to bardzo przydatna sprawa,dzięki niemu możemy np szybko pozbyć się danego zapachu,w sumie nie wyobrażam sobie tego aby móc bez niego funkcjonować.
_________________
www.Goliat-Importer.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
cherycherylady
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 28 Cze 2013
Posty: 3

PostWysłany: Pią Cze 28, 2013 8:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem okap w domu czy też mieszkaniu kilkuosobowej rodziny jest niezbędny, nie wiem jak to jest w przypadku singli, którzy większość posiłków spożywają poza domem, aa w swojej kuchni za specjalnie nie gotują. W każdym razie, w moim przypadku - a gotuję dla 5-cio osobowej rodziny, okap jest bardzo przydatny. W ogóle jeśli chodzi o wyposażenie gastronomii, to są chyba pewne reguły, które odnoszą się co do ilości domowników. 5 osobowa rodzina - zmywarka jest bardzo przydatna, a zlew nie powinien być jednokomorowy, ponieważ jest za mały.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DrHouse
Zaawansowany Uczestnik
Zaawansowany Uczestnik


Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 31

PostWysłany: Wto Lip 09, 2013 1:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Okap oczywiście - jesli masz obieg zamknięty. Czyli powietrze jest czyszczone przez okap i wypuszczane z powrotem do pomieszczenia. Inaczej wystarczy dobry nawiew i odpowiednia wentylacja nie tylko w kuchni ale i w całym mieszkaniu Wink
_________________
http://skierniewickacity.dolcan.com.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
vartoz
Specjalista
Specjalista


Dołączył: 26 Wrz 2013
Posty: 49

PostWysłany: Pią Lis 29, 2013 2:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś ma funkcję dimm w okapie jak to działa tak prostym językiem dobra to funkcja czy tylko bajer.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Martina
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 204

PostWysłany: Sob Lis 30, 2013 1:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam najprostszy z możliwych, bez żadnych bajerów Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kompozycja
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 1437

PostWysłany: Pon Gru 02, 2013 9:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Okap ma sens, ale musi być dobry i sprawny, bo jak jest zapchany i zatłuszczony to jasne, że wiele się za jego pomocą nie osiągnie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
polly
Specjalista
Specjalista


Dołączył: 03 Gru 2013
Posty: 50

PostWysłany: Wto Gru 03, 2013 11:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli nie chcesz, aby meble Ci się nie rozkleiły to okap jest niezbędny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zellox
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 14 Sty 2014
Posty: 8

PostWysłany: Sro Sty 15, 2014 3:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest. Takie jest moje zdanie. Będziemy chcieli właśnie kupić jakiś okap, tylko taki, żeby za bardzo nie nadwyrężyć kieszeni. I tutaj już pojawia się pytanie, czy znajdzie się coś dobrego za mniejszą kwotę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Remonty, wyposażenie wnętrz Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy