FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Garaż podziemny z "przepychem"

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Spółdzielnie mieszkaniowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Inka
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 1
Skąd: warszawa

PostWysłany: Wto Sie 25, 2009 7:29 pm    Temat postu: Garaż podziemny z "przepychem" Odpowiedz z cytatem

WSBM Chomiczówka
Dot."nówki" na Brązowniczej.

Wczoraj odebrałam pilota z WSBM do garażu podziemnego.
Wcześniej,oglądałam go -bez możliwości wjazdu.. i miałam obawy.
Obawy sprawdziły się w praktyce.

To miejsce postojowe z żółtym pasem po środku, na dwa auta .

Jego wymiary to: 4,60 x 512,5
z wnęką po prawej stronie:148x2,80 a przed nią słup/filar/

Prosząc przygodnego człeka-oboje wjeżdżamy przodem i równolegle do się.
Ja/kierowca nie wysiądę-ściana,a mój pasażer -auto sąsiada.
Sąsiad "może" ustawiac się po skosie,do wnęki,co nic nie daje..
Oboje wjeżdżamy tyłem..i bez zmian.
Mam plan i zamiar wobec władz Sp-ni, by prezes i jego człek zaparkowali
lepiej ode mnie to samo miejsce i czego chcę byc tego świadkiem!! Refleksje dla specjalistów-praktyków...
_________________
Inka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
laskomex
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 15 Cze 2010
Posty: 3
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Cze 15, 2010 12:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeśli miejsce do parkowania nie ma odpowiednich parametrów (niemożliwość korzystania z niego) to jest obarczone wadą projektową, która według mnie stanowi również wadę prawną - proponuję dochodzić roszczeń w postaci zwolnienia z opłat za jedno z miejsc (skoro można zaparkować i tak jeden tylko samochód i nie jest Hummer H1)

Miejsca postojowe na parkingu są dostosowane do rozmiaru i charakteru pojazdów, z uwzględnieniem sposobu parkowania. W przypadku samochodu osobowego miejsce na parkingu umieszczone prostopadle do jezdni posiada wedle polskich przepisów budowlanych wymiary minimalne 230 na 500 cm, zaś przylegająca jezdnia ma 600 cm szerokości.

Czyli miejsce parkingowe dla pojedynczego samochodu powinno mieć rozmiary 230x500 + 2x 60 cm "po bokach" - właśnie do wsiadania i wysiadania

Odnosząc się do przedstawionej sytuacji w miejscu "żółtej linii" powinno być 60 cm miejsca na otwarcie drzwi. Być może projektant lub inwestor odczytali sobie wymiary minimalne, ale "zapomnieli" o przylegającej jezdni o szerokości 60 cm... ot, za przecinkiem już nie zauważyli Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Spółdzielnie mieszkaniowe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy