FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
jak dbać o oczy przed monitorem?
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Hydepark
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aerogola336a
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 16 Lis 2016
Posty: 4

PostWysłany: Czw Lis 17, 2016 3:08 pm    Temat postu: jak dbać o oczy przed monitorem? Odpowiedz z cytatem

Od dłuższego czasu (około rok) zauważyłem, że zaczynają mnie boleć oczy przy pracy na komputerze. Mój wzrok nie może się skupić na jednym punkcie a oczy się za szybko przemęczają. Sprawy z oczami od razu wykluczamy, byłem u okulisty i wzrok jest jak najbardziej w porządku, nic się nie zmieniło. Przemęczenie również nie wchodzi w grę, specjalnie robiłem przerwy i regeneracje oczu i nic nie dawało. Bawiłem się również ustawieniami monitora, nic

Nie ukrywam, że przed komputerem siedzę coraz rzadziej, ale większość czasu spędzam w pracy gdzie jest mocno zimno-białe światło

W między czasie będę wymieniał monitor na 27cali IPS QHD 165hz Acer XB271 o jasności 350 cd/m², więc jakość obrazu będzie o wiele lepsza, ale będzie jaśniej z racji na matrycę, więc chciałbym oświetlenie w pokoju dostosować jak najlepiej do monitora i wzroku. Monitor trzymam około 50cm od siebie, nowy będzie troche dalej.

Oświetlenie w pokoju posiadam na środku sufitu żyrandol z żarówką ledową 9W odpowiadającą 90W o cieple 2800-3300k. Pokój ma wymiary 3.5m na 4m. Stanowisko pracy mam przy ścianie, więc żyrandol jest za mną. Na ten moment dla mnie w pokoju jest za ciemno i za ciepło jak na pracę przed jasnym monitorem.

Słyszałem też, że fajnym rozwiązaniem jest zamontować ledy za monitorem.

Co polecacie?
_________________
vectus gdańsk
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
inbox54
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 17 Lis 2016
Posty: 2

PostWysłany: Czw Lis 17, 2016 6:23 pm    Temat postu: wzrok Odpowiedz z cytatem

Witam, ja tez mam z tym problem..moje oczy szybko sie mecza bo pracuje przed komputerem..podstawa w takich wypadkach sa dobre krople do oczu.Ja uzywam takie ze swietlikiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kosanoztra
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 17 Paź 2016
Posty: 189

PostWysłany: Pią Mar 03, 2017 6:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem najlepiej wybrać się do okulisty i jego się poradzić. Na pewno pomocne okażą się jakieś krople bądź okulary. Tutaj http://www.laserzielona.pl/oferta-laserzielona-okulista/badanie-laserowe-oczu.html mają świetnych specjalistów, którzy znają się na tym co robią. Z pewnością Ci pomogą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
cotka
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 06 Mar 2017
Posty: 5

PostWysłany: Pon Mar 06, 2017 4:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warto by było zaopatrzyć się w okulary ochronne. Niestety siedzenie przy komputerze powoduje, że przestajemy mrugać, a co za tym idzie nasze oczy nie są nawilżone i nas bolą.
_________________
https://www.brylano.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
grafnak
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 11 Sty 2017
Posty: 8

PostWysłany: Wto Mar 07, 2017 10:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja robie sobie co godzinę krótka przerwę aby oczy odpoczeły
_________________
click here
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dżesii
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 17 Sty 2014
Posty: 1314

PostWysłany: Wto Mar 07, 2017 1:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja noszę okulary ze szkłami specjalnie do pracy przy komputerze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kalicki12
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 09 Paź 2015
Posty: 969

PostWysłany: Czw Kwi 13, 2017 11:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja polecam wybrać się do dobrego specjalisty, który starannie dobierze Ci okulary korekcyjne lub z innymi właściwościami jak antyrefleksy. Oczywiście nie zapominajmy o podstawowym badaniu wzroku https://optiland.pl/badanie-wzroku, które dokładnie wskaże jaki rodzaj szkieł potrzebujesz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Norek
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 18 Paź 2017
Posty: 210

PostWysłany: Pią Sty 19, 2018 12:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teoretycznie, płaskie nowoczesne monitory, nie stanowią dużego zagrożenia dla zdrowia naszych oczu. I akurat ta teoria jest zgodna z moim obserwacjami. Gdy parę lat temu wymieniłem monitor na nowy, płaski zauważyłem, że jestem zdecydowanie mniej zmęczony po 8 godzinach pracy przy nim, niż gdy korzystałem ze starego typu monitora. Dużo większym zagrożeniem dla naszych oczu jest zwykłe starzenie się organizmu. Bardzo przystępnie jest to opisane na stronie https://www.acuvue.pl/zdrowie-oczu/problemy-ze-wzrokiem/prezbiopia. Jedyny co możemy zrobić, to w pewnym wieku częściej badać sobie wzrok, aby jak najszybciej wykryć, że coś jest nie tak.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Radek44
Zaawansowany Uczestnik
Zaawansowany Uczestnik


Dołączył: 16 Sty 2018
Posty: 43

PostWysłany: Pon Sty 29, 2018 3:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym się zdecydował na krople do oczu, luteinę i okulary ze szkłami odbijającymi szkodliwe światło monitora. Też bawiłem się ustawieniami monitora: barwa, intensywność, ale to akurat niewiele dawało.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
amanda_kos
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 1696

PostWysłany: Wto Sty 30, 2018 7:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja stosuję krople do oczu. I to naprawdę bardzo pomaga.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
hiacynt666
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 01 Lis 2017
Posty: 1364

PostWysłany: Pią Lut 16, 2018 7:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja siostra korzystała z oferty tej firmy prowadzacej sprzedaż internetową https://iokulary.pl/pol_m_Szkla-Okularowe-1134.html Była bardzo zadowolona z szkieł jakie do niej dotarły, ogólnie bardzo fajna stronka. bardzo duży asortyment.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
GrazynkaKowalska
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 26 Lut 2016
Posty: 464

PostWysłany: Pią Cze 15, 2018 3:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przede wszystkim trzeba mieć dobry monitor i nosic okulary, które będą chroniły nasze oczy. Ja chcę teraz sobie wykonać usg oka i wstępnie zastanawiam się nad ta ofertą https://okulista-trojmiasto.pl/services/usg-galki-ocznej/ , ale muszę sprawdzić i dopytać się o oferty innych optyków, bo może akurat będą mieli lepszą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pmarek
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 09 Wrz 2014
Posty: 115

PostWysłany: Pią Cze 15, 2018 9:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze jakieś okulary ochronne do pracy przy komputerze, to bardzo istotne. Warto mieć dobre jakości monitor z odpowiednią matrycą. Staraj się robić przerwy, jeżeli długo pracujesz przy komputerze. No i jakieś krople, żeby nawilżać wysuszone oczy Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agusiek55
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 27 Maj 2017
Posty: 117

PostWysłany: Pią Paź 12, 2018 11:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na pewno trzeba co jakiś czas robić sobie przerwę, może też nawilżać oczy. Słyszałam też coś o specjalnych okularach na takie rzeczy. Długie przebywanie przed ekranem monitora może spowodowąć zespół suchego oka. Poczytajcie na https://blikpol.pl/leczenie-zespolu-suchego-oka o tej dolegliwości. W tej klinice proponują także leczenie tego problemu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Loipeld
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 18 Sie 2017
Posty: 690

PostWysłany: Wto Lut 19, 2019 11:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że w kwestii dbania o oczy trzeba przede wszystkim regularnie chodzić na wizyty do okulisty, a jeśli masz wadę wzroku, podczas pracy na komputerze powinieneś nosić okulary lub soczewki. Jeśli nie masz ani tego ani tego polecam Ci sprawdzić jakiś ranking soczewek i wybrać te najbardziej odpowiednie dla siebie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Hydepark Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy