FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Jakie mamy możliwości w wyborze właściwego kredytu.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Kredyty hipoteczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BADA
Specjalista
Specjalista


Dołączył: 06 Paź 2011
Posty: 47
Skąd: Mazowsze

PostWysłany: Czw Mar 15, 2012 3:55 pm    Temat postu: Jakie mamy możliwości w wyborze właściwego kredytu. Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj jest dużo możliwości jakie ma przyszły kredytobiorca.
1.
Można samemu zająć się sprawą i samodzielnie kontaktować się z bankiem.
Wówczas najlepiej najpierw sprawdzić bank w którym ma się ROR, ale na lojalność naszego banku nie ma co liczyć.
Dlatego warto skorzystać z popularnych wyszukiwarek w Internecie i wybrać najkorzystniejsze oferty. Wówczas albo je spisać i udać się do konkretnych banków w celu sprawdzenia, albo zgłosić chęć w Internecie i zamówić kontakt z doradcą z Banku.
Jest to sposób dla tych co lubią wszystko mieć pod swoją kontrolą i nie wierzą innym.
Czy to dobry sposób?
Jeżeli sprawa jest prosta to oprócz starty czasu na samodzielne chodzenie po bankach i zbieranie całej dokumentacji finał będzie pozytywny.
Gorzej jak zaczną się problemy. Doradca w Banku opowie o samych zaletach bo chce mieć wyrobiony limit a poza tym nie wolno mu mówić pewnych rzeczy i czasami jak nawet widzi pewne problemy nie powie bo a nóż kredyt przejdzie i będzie dodatkowy plus. Jak będzie dobrze to będzie nas chwalił a jak coś nie wyjdzie. Trudno.
2.
Drugim sposobem jest skorzystanie z tak zwanego Brokera Kredytów Hipotecznych. Jest tu pełne pole do popisu. Mamy duże biura sieciowe i mniejsze oraz wolne elektrony.
Czego możemy się spodziewać?
Doradca kredytowy takiej agencji sprawdzić powinien szczegółowo zdolność kredytową i dopasować konkretnie państwa oczekiwania do aktualnych warunków, promocji i procedur banku. Nie jest to takie proste. Dla jednego jeden bank będzie najlepszy a dla drugiego drugi. Dodatkowo taki doradca pomoże w właściwym wypełnieniu wniosku i zebraniu potrzebnych dokumentów, a czasami jest tego sporo. Wiele spraw zrobi sam co oszczędzi czas przyszłego kredytobiorcy i zwiększy szansę na uzyskanie takiego kredytu który będzie najlepszy w danej sytuacji.
Jakiego doradcę wybrać?
Duże sieciowe biura, mają z reguły prestiżową lokalizację, zgarniają najwięcej klientów, mają bogatą ofertę i gwarantują ciągłość obsługi. Jednak aby nie było za słodko.
To że mają dużo klientów znaczy, że nie do końca mają czas się zająć każdym klientem. Mają prestiżową lokalizację i kosztowną reklamę - to kosztuje i dlatego ich pracownicy mają często narzucone plany sprzedażowe. Czyli zaczyna się ten sam problem jak z pracownikami banku.
Na rynku są też mniejsze biura gdzie nie ma narzuconych planów sprzedażowych produktów finansowych. Jest mniej klientów i doradcy mają więcej czasu na zajęcie się konkretną sprawą. Problem jest jakie mają możliwości. Dlatego radziłbym sprawdzić czy mają umowy z Bankami, czy mają dobry kontakt z analitykami, czy znają procedury banków.
Kredyty hipoteczne są nierozerwalnie związane z rynkiem nieruchomości dlatego czasami warto skorzystać z nowej profesji. Czyli połączenia doradcy kredytowego z pośrednikiem nieruchomości. Będzie można wówczas taniej i szybciej oraz bezpiecznie zarówno sprzedać jakąś nieruchomość kupić lub wynająć i sfinansować brakujące środki kredytem. Takim Brokerem Kredytów Hipotecznych jest Feniks Finanse Sp. z o.o., która utworzyła specjalny oddział Kredytów Hipotecznych w Pruszkowie. Obsługuje on jednak tylko lokalny rynek Warszawski.
Nie mniej jednak jest to ciekawa nowa propozycja dopasowana do potrzeb osób chcących nie tylko brać kredyt ale mających również inne plany związane z nieruchomościami.
Dotychczasowo połączenie kredytów z pośrednictwem nieruchomości polegało jedynie na wzajemnym polecaniu. Faktycznie jednak zajmowały się jedną sprawą dwie oddzielne osoby co utrudniało jednoczesne działanie i zgranie terminów zapłaty za nieruchomość z wypłatą kredytu. W najgorszych sytuacjach mogło się to nawet kończyć przepadkiem zadatku.
Można też skorzystać z bardzo małych biur. Jeżeli mają dobre polecenie nie ma problemu. Najważniejszy jest bowiem sam Doradca Kredytowy cz Pośrednik Nieruchomości a nie jakie biuro reprezentuje. Ostatecznie od niego będzie zależało najwięcej.
Także jaki sposób będzie dla kogo najlepszy powinien zadecydować każdy sam. Ważne jest jedno aby decyzja była świadoma i to starałem się przybliżyć.
_________________
Pozdrawiam,
Janusz
licencjonowany pośrednik nieruchomości
Doradca kredytowy
www.bada-nieruchomosci.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
szampanska
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 29 Sty 2013
Posty: 363

PostWysłany: Wto Cze 24, 2014 7:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mamy bardzo duże możliwości ale niestety nie każdy to dostrzega. Generalnie warto jest skorzystać z takich porównań w sieci:
http://www.comperia.pl/kredyty_hipoteczne
Które dają bardzo dobry ogląda na to jakie banki mają aktualnie najlepsze oferty na kredyty hipoteczne.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
K23
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 13 Gru 2017
Posty: 67

PostWysłany: Sro Gru 13, 2017 11:07 am    Temat postu: Re: Jakie mamy możliwości w wyborze właściwego kredytu. Odpowiedz z cytatem

BADA napisał:

Drugim sposobem jest skorzystanie z tak zwanego Brokera Kredytów Hipotecznych.


To na naszym rynku działają brokerzy kredytów hipotecznych?
_________________
Kredyty hipoteczne Porównywarka Kredytów Hipotecznych - symulator rat, porównywanie kredytów mieszkaniowych, kontakt z doradcą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
genua
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 727

PostWysłany: Czw Lip 26, 2018 11:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie znam się kompletnie na tym, a kruczki bankowe przyprawiają mnie o ból głowy. Na szczęście alternatywą jest skorzystanie z pomocy doradcy finansowego! Nikt, tak jak http://www.patrykborzecki.pl/ nie pomoże Ci w wyborze najlepszej oferty kredytu, zadba o dopełnienie formalności bankowych oraz wyjaśni całą procedurę. Z takimi fachowcami warto współpracować i czuć się bezpiecznie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
K23
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 13 Gru 2017
Posty: 67

PostWysłany: Czw Lip 26, 2018 11:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co to takiego "kruczki bankowe"?
_________________
Kredyty hipoteczne Porównywarka Kredytów Hipotecznych - symulator rat, porównywanie kredytów mieszkaniowych, kontakt z doradcą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
diamond_princess
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 30 Maj 2016
Posty: 611

PostWysłany: Pon Cze 01, 2020 10:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słuchajcie, przede wszystkim warto odpowiednio rozeznać się w tematyce finansów. W końcu wybór odpowiedniego kredytu, inwestycji czy formy oszczędzania uzależniony jest od wielu czynników. Ja szczególnie chciałabym polecić Wam blog https://www.casfera.pl/ Sama od jakiegoś czasu regularnie tam zaglądam żeby mieć pewność, że jestem z tematyką finansową na bieżąco i nie umknie mi żadna istotna kwestia. Odnośnie kredytów również znajdziecie tam wiele ciekawych wpisów, więc warto sobie zerknąć Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tobor34
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 09 Cze 2020
Posty: 7

PostWysłany: Wto Cze 09, 2020 12:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osobiście polecam pójście do doradcy finansowego, tak jest najlepiej. Często te osoby mają też swoich ludzi w bankach przez co jest większa szansa, że wniosek o kredyt przejdzie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
winetta
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 01 Cze 2016
Posty: 837

PostWysłany: Nie Cze 14, 2020 8:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sieci można znaleźć sporo porad, zobaczcie na https://www.bankier.pl/smart chociażby. Ja nie widzę potrzeby korzystać z porad doradców kredytowych, sama wiem jak wyszukać potrzebne informacje. W sieci nie brakuje porównywarek, darmowych oczywiście. Korzystajmy z tego, w końcu jak bierzemy kredyt to nie chcemy przepłacać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kitlus
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 19 Lip 2017
Posty: 232

PostWysłany: Wto Cze 16, 2020 4:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ładnie opracowaliście opcje dla wszystkich, dlatego jestem Wam za to wdzięczna. Na pewno łatwiej będzie wielu z nas wybrać różne opcje. Ja jednak powiedziałabym, że jeszcze warto się tutaj https://wygodnepozyczki.pl/ zgłosić, jeśli mamy problem ze zdolnością kredytową Wink .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karol123
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 16 Gru 2017
Posty: 1622

PostWysłany: Pią Cze 19, 2020 11:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taki kredyt to poważne zobowiązanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
stella00
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 25 Kwi 2018
Posty: 524

PostWysłany: Nie Cze 21, 2020 7:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczerze? Nie pomyślałam, że będę mieć takie problemy z kredytem we frankach. Z resztą nie ja jedna. Zapewne jeszcze nie wszyscy frankowicze wyszli na prostą. Moja sprawa też jest w trakcie dzięki https://cleverstep.pl/ z Poznania. Bardzo rzeczowo i profesjonalnie podchodzą do sprawy. Umowa z nimi jest jasna, bez żadnych ukrytych kosztów, a analiza umowy kredytowej bezpłatna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomek767
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 03 Paź 2017
Posty: 833

PostWysłany: Sro Cze 24, 2020 11:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze mieć swój sprawdzony bank w którym możemy lokować oszczędności, ale jednocześnie liczyć na dobre warunki, czy także możliwości kredytowe. Ja korzystam z NestBanku również ze względu na prowadzoną działalność gospodarczą. Dlatego jak już jesteście na etapie poszukiwań to tutaj https://nestbank.pl/dla-ciebie-i-rodziny/kontakt/znajdz-placowke znajdziecie ich placówki stacjonarne w okolicy i będziecie mogli dokładnie zapoznać się z ich ofertą dla konkretnego klienta Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
m.m.m
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 30 Maj 2016
Posty: 1243

PostWysłany: Nie Lip 19, 2020 9:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiem Wam, że dla mnie najważniejszym aspektem jest wybór dobrej placówki, na której możemy polegać. Mi właśnie w ten sposób udało się wybrać dobre rozwiązanie. Zdecydowałam się na kredyt gotówkowy z oferty banku Santander Consumer. Jestem ich klientem od paru lat i wiem, że mogę na nich polegać. Jeśli macie ochotę to tutaj: https://www.santanderconsumer.pl/kredyty-gotowkowe/ znajdziecie dokładny opis ich propozycji właśnie jeżeli chodzi o kredyty gotówkowe. Mam nadzieję, że moja wypowiedź w tym temacie okaże się być przydatna dla kogoś z obecnych tutaj forumowiczów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Kredyty hipoteczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy