FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Jakiego typu okna powinno się wybrać?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Remonty, wyposażenie wnętrz
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Weronika
Moderator
Moderator


Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 237
Skąd: Szwecja

PostWysłany: Pią Kwi 25, 2008 11:25 pm    Temat postu: Jakiego typu okna powinno się wybrać? Odpowiedz z cytatem

Jakiego typu okna powinno się wybrać? Odpowiedź na to pytanie zależy oczywiście od charakteru pomieszczenia. Niewątpliwie jednak te niezwykle ważne elementy, zamykające otwór w ścianie lub dachu, powinny służyć jak najlepszemu oświetleniu pokoju oraz jego właściwemu przewietrzaniu.

A może portfenetr?

Nazwa wzięła się z połączenia ze sobą dwóch francuskich słów: „porte” i „fenêtre”, które znaczą kolejno drzwi i okno. Okna te sięgają do poziomu podłogi. Montowano je już w konstrukcjach pałaców z XVII wieku. Obecnie stosuje się je przede wszystkim w pomieszczeniach mieszkalnych, często jako zamiennik balkonu.

Przy płaskiej elewacji naszego projektu okna te powodują optyczne wrażenie lekkości - mówi Witold Sadowski, inwestor Hubska Centre we Wrocławiu, w którym zastosowane będą okna tego typu.- Niewątpliwym atutem takiego rozwiązania będzie także znakomite doświetlenie pomieszczeń.

Portfenetry są korzystnym rozwiązaniem w długich i jednocześnie wąskich pokojach- dodaje Maciej Konopka, z pracowni architektonicznej pro-Art Konopka.- Zamontowane w tej sytuacji na krótszej ścianie zapewniają jednakowy rozkład światła tak przy oknie jak i w głębi pokoju. Nie należy jednak umieszczać okien tego typu w dłuższej ścianie, gdyż pomieszczenie zostaje wtedy podzielone na część dobrze i gorzej oświetloną.

Kontakt dla prasy:
Dawid SYNÓWKA
Junior Media Manager
GSM 509 66 83 15
d.synowka@inplusPR.pl
_________________
Szukasz Nieruchomości ?
Szukasz Kredytu mieszkaniowego ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
brylant123
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 09 Sty 2009
Posty: 1

PostWysłany: Pią Sty 09, 2009 3:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam nie jestem budowlańcem, ale z własnego doświadczenia wiem że w starym budownictwie nie sprawdzają się plastiki. Po ich założeniu u mnie w domu pojawiła się wilgoć, mieszkanie było "zbyt szczelne".
_________________
Zegarki TIMEX Zegarki TIMEX Adriatica Casio
Komputery Laptopy Noteboki Telewizory LCD Noteboki Monitory
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Meble-Bogart
Początkujący Uczestnik
Początkujący Uczestnik


Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 25

PostWysłany: Pon Lut 06, 2012 2:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardziej trzeba skupić się na parametrach okna niż na firmie, która je produkuje.

Ostatnio zmieniony przez Meble-Bogart dnia Wto Mar 20, 2012 4:20 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Franko
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 18 Paź 2011
Posty: 1063

PostWysłany: Sro Lut 29, 2012 9:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Plastiki to otwory praktycznie bezobsługowe. Dobry profil, sztywne i na lata. Drewno jest super, ale drogie.Jeżeli kogoś stać na utrzymanie drogiego domu to drewniane okna podstawa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
walentin
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 03 Kwi 2020
Posty: 313

PostWysłany: Pon Maj 24, 2021 7:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aluminium, drewno czy pcv?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wersow
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 469

PostWysłany: Wto Maj 25, 2021 7:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli masz dom w stylu nowoczesnym, to zdecydowanie na Twoim miejscu, wybrałabym stolarkę okienną aluminiową. Na tym blogu - https://eurocolor.com.pl/blog/okna-aluminiowe/ znajdziesz więcej informacji, na temat takich okien. Moim zdaniem, są bardzo nowoczesne i mają świetne parametry. Jak będę na etapie, stanu surowego, to na 100% zdecyduje się na nie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
robbstark
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 05 Maj 2019
Posty: 1622

PostWysłany: Czw Maj 27, 2021 7:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy zastanawialiście się kiedy warto zamontować nawiewniki okienne? Jeśli nie macie pojęcia o tego typu kwestiach, to przeczytajcie o tym na blogu firmy dako.eu, która napisała na swoim blogu ciekawy artykuł, poruszając te kwestie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
termia
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 224

PostWysłany: Nie Maj 30, 2021 10:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem jak nie masz pewnością na jakie okna się zdecydować to konieczne znajdź sobie firmę z wieloletnim doświadczeniem w tym temacie. Mnie bardzo pomogła firma, którą znalazłam na https://www.framex.pl/ . Fachowa obsługa, która pomoże dobrać okna dokładnie dopasowane do swoich potrzeb.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
koman
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 28 Mar 2020
Posty: 3587

PostWysłany: Wto Cze 08, 2021 11:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Okna PCV to najlepsze rozwiązanie Smile zapoznaj się z ofertą tutaj https://www.termalux.net/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
terenia
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 20 Lis 2018
Posty: 423

PostWysłany: Sro Cze 09, 2021 2:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wybierając okna patrzcie też na to czy są energooszczędne bo dzięki temu będziecie mniej za ogrzewanie płacić jednak. Tutaj https://www.internorm.com/pl-pl/ macie jednego z lepszych producentów okien i warto tam zamówić bo ja od nich mam i chwalę je sobie do dziś.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bemares
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 27 Maj 2021
Posty: 2

PostWysłany: Pią Cze 11, 2021 9:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

my zdecydowaliśmy się z mężem na montaż mowo bo mamy energooszczędny dom ale z tego co wiem to ten system jest tez dobry do tradycyjnego budownictwa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
igoro45
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 05 Maj 2021
Posty: 10

PostWysłany: Pią Cze 11, 2021 12:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jestem na etapie wymiany starych okien na nowe i w związku z tym mam do Was pytanie o poradę. Jakiś dobry producent okien pcv z polecenia? Skłaniam się do zakupu w tej firmie: https://vitopolska.com/, bo słyszałem bardzo dobre opinie. Ma ktoś może jakiś doświadczenia Smile ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kilof12
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 22 Cze 2017
Posty: 584

PostWysłany: Nie Cze 12, 2022 6:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz króluje zdecydowanie budownictwo energooszczędne. I myślę, że w tym kierunku warto iść. Dlatego stolarka okienna czy drzwiowa także powinna mieć odpowiednie parametry techniczne jeśli chodzi o termoizolację.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Remonty, wyposażenie wnętrz Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy