FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Kraków.Kupić dom czy budować?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Budowa domu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szampanska
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 29 Sty 2013
Posty: 363

PostWysłany: Sro Sty 21, 2015 4:35 pm    Temat postu: Kraków.Kupić dom czy budować? Odpowiedz z cytatem

Chcemy przeprowadzić się do Krakowa.Zastanawiam się jakie są tam ceny działek. Czy na Wasze oko lepiej jest się tam wybudować czy może zakupić gotowy dom ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
plny
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 05 Paź 2012
Posty: 129

PostWysłany: Czw Sty 22, 2015 6:16 am    Temat postu: Re: Kraków.Kupić dom czy budować? Odpowiedz z cytatem

szampanska napisał:
Chcemy przeprowadzić się do Krakowa.Zastanawiam się jakie są tam ceny działek. Czy na Wasze oko lepiej jest się tam wybudować czy może zakupić gotowy dom ?

Ceny działek są koszmarnie wysokie.Nie ma szans aby kupić w dobrej cenie . Przy mieście praktycznie wszystko jest już wykupione. Jeśli coś się ostało to jedynie na przedmieściach.
Sami deweloperzy mają spory wybór domów pod Krakowem a ceny wcale nie są takie wysokie... Możesz sobie zajrzeć tutaj:
http://targimieszkaniowe.net/nowe-mieszkania-i-domy-krakow/
Na stronie masz wirtualne targi nieruchomości gdzie jest zestawienie wszystkich inwestycji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lakgeris
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 23 Sty 2015
Posty: 1

PostWysłany: Pią Sty 23, 2015 1:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lepiej budować niż kupić samemu zaaranżujesz swoje mieszkanie.
_________________
meblościanki producent
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dembik
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 27 Maj 2014
Posty: 71

PostWysłany: Sro Lut 04, 2015 12:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To zależy jeśli po za miastem to budowa będzie na pewno dużo tańsza (ziemia). Zresztą po ile chodzą nieruchomości można bez problemu sprawdzić oprócz tego masz przecież projekty domów z kosztorysami więc można te dwie wartości porównać. Z tym, że kosztorysy są przeważnie zawyżone.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
calacon630
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 25 Lut 2015
Posty: 1

PostWysłany: Sro Lut 25, 2015 8:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak naprawdę to wszystko zależy od dwóch czynników:
1. Jakim dysponujesz budżetem
2. Czy zależy Ci na własnym układzie pomieszczeń, czy zadowolisz się gotowcem.
No i jest jeszcze taka kwestia, że budując samemu, wiesz co masz, jak zrobione i z jakich materiałów. Kupując gotowca nie wiadomo w sumie co to jest i czy pierwsza wichura nie zabierze Ci dachu.
_________________
Wykonujemy serwis klimatyzacji warszawa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kasia67
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 24 Lip 2016
Posty: 7

PostWysłany: Nie Lip 24, 2016 8:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam skontaktować się z osobą, która zajmuje się takimi rzeczami. Ja byłam bardzo zadowolona z usług tej firmy- http://www.zarzycki-konstrukcje.pl Każdy ma określony budżet i określone wymagania. Mi bardzo odpowiadają efekty pracy wykonanej przez pracowników tej firmy Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
shana02
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 08 Lip 2021
Posty: 4
Skąd: Mszana Dolna

PostWysłany: Czw Lip 08, 2021 5:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że bardziej opłaca się wybudować. Nic nie daje większej satysfakcji niż mieszkanie we własnym domu. Trzeba się jednak liczyć z wysokimi kosztami, ponieważ trzeba zakupić wszystkie niezbędne materiały takie jak np. siatka ścierna. Swoją drogą ja ostatnio zakupiłem ją na https://www.papier-scierny.pl/r/siatka-scierna i jestem bardzo zadowolony.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
hellboy
Początkujący Uczestnik
Początkujący Uczestnik


Dołączył: 13 Maj 2021
Posty: 18

PostWysłany: Wto Sie 31, 2021 4:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem zdania, że jednak bardziej opłaca się wybudować własny dom od podstaw i mieć kontrolę nad tym, co się dzieje, na każdym etapie prac. Jeżeli zdecydujecie się na budowę domu w Krakowie to polecam skontaktować się z firmą budowlaną Mikoś-Budownictwo, która oferuje kompleksowe usługi zarówno w kwestiach budowlanych, jak i remontowych. Zajmują się nie tylko budową domów jednorodzinnych, ale też innych, skomplikowanych konstrukcji, więc wykorzystują najwyższej jakości materiały, a do pracy podchodzą z ogromną dokładnością i skupieniem. Skontaktujcie się z nimi, a na pewno będziecie zadowoleni. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
miguel45
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 24 Wrz 2021
Posty: 1

PostWysłany: Pią Wrz 24, 2021 3:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że lepiej jest wybudować własny dom według swojego projektu oraz pomysłu. Teraz wykorzystać różne ciekawe metody do zrobienia fundamentów oraz wybudowania domu, co przyśpiesza pracę, oraz sprawia, że jest ona bardziej wygodna i komfortowa. Pozdrawiam! Very Happy
_________________
szalunki budowlane
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Budowa domu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy