FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Kredyt mieszkaniowy jaki wybrać ?
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Kredyty hipoteczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marcin Roj
Początkujący Uczestnik
Początkujący Uczestnik


Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 20
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: Czw Lip 02, 2009 10:18 am    Temat postu: Witam! Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się, iż warto zgłosić się do dobrego doradcy w sprawie kredytu hipotecznego. Oferta banków zmienia się na tyle dynamicznie, że sami praktycznie nie jesteśmy w stanie na bieżąco ich wyłapać. Czasem jest tak, ze jednego dnia oferta banku x jest dla naszego przypadku najlepsza, natomiast następnego wchodzi na rynek oferta banku y, która jest jeszcze atrakcyjniejsza.
Profesjonalny doradca bez problemu powinien mam pomóc w wyborze konkretnego produktu tak, aby zoptymalizować warunki i koszty kredytu hipotecznego.

Pozdrawiam:)
_________________
Atrakcyjne i tanie nieruchomości USA, Floryda, Miami,Zapraszamy na nasz blog firmowy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
otis
Początkujący Uczestnik
Początkujący Uczestnik


Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 20

PostWysłany: Sro Sie 05, 2009 1:14 pm    Temat postu: Re: Witam! Odpowiedz z cytatem

Marcin Roj napisał:

Profesjonalny doradca bez problemu powinien mam pomóc


Tylko trzeba na takowego trafić Smile



-------

Dobry kredyt hipoteczny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maćko
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 7

PostWysłany: Wto Wrz 29, 2009 9:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ostatnio zastanawiałem się również nad kredytem hipotecznym i cały czas po głowie chodzi mi taka zagadka jak to się dzieje w związku ze stawką Wibor czy jakoś tak, bo nie wiem jak często będą zmieniać się raty w kredycie hipotecznym i od czego to zależy?

-------------------
kredyt hipoteczny kalkulator
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
joanna85
Zaawansowany Uczestnik
Zaawansowany Uczestnik


Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 43

PostWysłany: Pon Lut 28, 2011 12:23 pm    Temat postu: kredyt hipoteczny z regulacją rat Odpowiedz z cytatem

Chyba w takich sytuacjach dobrze jest pomyśleć o takim kredycie hipotecznym, w którym mamy możliwość zmienić wysokość rat. Czasem nawet kilka razy w roku. Taka możliwość jest bardzo wskazana, gdy nie jesteśmy pewni co do przyszłości... Daje nam wtedy jakby zabezpieczenie dla "gorszych" miesięcy.
_________________
Zapraszam do serwisu ogłoszeń nieruchomości - nieruchomości Nysa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sylwester Ołdak
Początkujący Uczestnik
Początkujący Uczestnik


Dołączył: 28 Maj 2011
Posty: 24

PostWysłany: Wto Sie 16, 2011 10:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie zaś kiedyś doradzono, by brać kredyt w walucie w której się zarabia, i tego się trzymam. A poza tym to chodzę do doradców finansowych i oni mi wszystkie wartościowe oferty przedstawiają.
_________________
http://centruminwestycje.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
BADA
Specjalista
Specjalista


Dołączył: 06 Paź 2011
Posty: 47
Skąd: Mazowsze

PostWysłany: Pią Paź 07, 2011 2:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepszy kredyt to kredyt spłacony.
Niestety ale taka jest prawda, dlatego przed jego zaciągnięciem trzeba się dokładnie zastanowić. Biorąc kredyt na bieżącą konsumpcję typu urlop czy lepszy samochód zastanówmy się czy go na nas stać.
Kredyty gotówkowe szybkie i łatwe są niestety najdroższe.
Kardynalnym błędem jest też branie szybkich kredytów gotówkowych na inwestycje w nieruchomości, zakup, albo budowę.
Z doświadczenia doradcy kredytowego widzę, że zdarza się jednak to bardzo często. Później przy konsolidacji są problemy z uzyskaniem niskiej marży a czasami jest to niemożliwe.
Najtańszym kredytem i najmniej obciążającym miesięczne finanse rodzinne jest kredyt hipoteczny na cele mieszkaniowe.
Jest prawdą, że najtrudniej go dostać. Trzeba zebrać tony dokumentów, wybrać najlepszą ofertę dopasowaną dokładnie do potrzeb i możliwości.
Tego nie dowiemy się chodząc po różnych bankach w których doradcy są nastawieni na sprzedaż i przyjęcie jak największej ilości wniosków kredytowych, bowiem koszty kredytu są zawarte w szczegółach. Dla jednego dany bank będzie miał najlepsze warunki kredytowe a dla drugiego najgorsze. Zależy to nie tylko od wskaźników LTV, TDR ale od wielu innych, różnie ocenianych przez każdy bank.
Dlatego jak ktoś chce może sam chodzić po bankach i zgłębiać tą wiedzę, ale w przypadku kredytów hipotecznych mija się to kompletnie z celem, bowiem obecnie są brokerzy kredytów hipotecznych mający podpisane umowy z bankami, którzy bez dodatkowych opłat nie tylko poszukają właściwego kredytu w różnych bankach ale i pomogą w zebraniu dokumentów. Dodatkowo będą mogli negocjować cenę kredytu jeżeli będą takie podstawy, o których osoba nie zajmująca się tym profesjonalnie może nie wiedzieć.
Jeżeli chciałby ktoś skorzystać z naszych usług i jest z Warszawy albo okolic będzie nam bardzo miło.
Dodatkowo zajmujemy się jako agencja nieruchomości w pośrednictwie sprzedaży i kupnie nieruchomości. Często jest to bardzo powiązane, także najlepiej załatwiać te sprawy kompleksowo poprzez jednego doradcę, aby wszystko razem zgrać. Oszczędzi to czasu i zmniejszy ryzyko, że coś się nie uda.
_________________
Pozdrawiam,
Janusz
licencjonowany pośrednik nieruchomości
Doradca kredytowy
www.bada-nieruchomosci.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kamil4011
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 26 Sie 2012
Posty: 11

PostWysłany: Pią Sie 31, 2012 8:23 pm    Temat postu: Re: Witam! Odpowiedz z cytatem

otis napisał:
Marcin Roj napisał:

Profesjonalny doradca bez problemu powinien mam pomóc


Tylko trzeba na takowego trafić Smile


Najlepiej zapytać znajomych czy nie mają kogoś, kto im już udzielał. Jeśli się sprawdził to na pewno polecą dalej Smile
_________________
http://flathunters.pl - porównywarka mieszkań deweloperskich
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kobra
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 30 Sie 2012
Posty: 63
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Wrz 11, 2012 1:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Banki walczą o klienta, więc jak ktoś się przyłozy do sprawy to znajdzie najlepsza ofertę kredytu hipotecznego. Lepiej rozejrzeć się najpierw za mieszkaniem:)
_________________
Po trupach do celu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aleksanderjurczyk
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 31 Sie 2012
Posty: 72

PostWysłany: Wto Wrz 11, 2012 2:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o rozglądanie się za mieszkaniami to szczerze mówiąc ja jestem zwolennikiem nowych budynków. Gant prowadzi teraz wiele inwestycji duża część na wykończeniu, więc ja osobiście zaczynam się już bardzo interesować bo niedługo może już zabraknąć
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kobra
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 30 Sie 2012
Posty: 63
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Wrz 12, 2012 1:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja jak kupować to też nowe, bo to się bardziej opłaca
_________________
Po trupach do celu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aleksanderjurczyk
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 31 Sie 2012
Posty: 72

PostWysłany: Pon Wrz 17, 2012 9:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zawsze wiadomo jest od początku na czym się stoi Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kobra
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 30 Sie 2012
Posty: 63
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Wrz 17, 2012 2:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja nie z tego względu, tylko mam takie szczęście, że pewnie w mieszkaniu z rynku wtórnego zaraz by się zaczęło coś psuć, pojawiłyby się problemy, o których poprzedni właściciel nie mówił itp
_________________
Po trupach do celu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
BADA
Specjalista
Specjalista


Dołączył: 06 Paź 2011
Posty: 47
Skąd: Mazowsze

PostWysłany: Pon Wrz 17, 2012 7:10 pm    Temat postu: jakie mieszkanie jest lepsze ? Odpowiedz z cytatem

Czy lepsze jest mieszkanie kupione od developera na rynku pierwotnym, czy lepiej kupić mieszkanie na rynku wtórnym?
Tak jak w początkowym wątku w sprawie najlepszej oferty kredytu hipotecznego tak i w tym wypadku nie ma jednoznacznej odpowiedzi.
Kupując od developera mieszkanie które jeszcze nie zostało w 100% wybudowane ponosimy zawsze dodatkowe ryzyko czy developer ukończy ją w przewidzianym terminie.
Jak jest już wykonane w 100%, musimy pamiętać, że w ciągu najbliższych kilku lat fundamenty i mury muszą się uleżeć. W tym okresie możemy się liczyć z pęknięciami. Nie znamy też stanu izolacji termicznej i wilgotnościowe. Na ścianach nie ma zacieków ani nie widać problemów z zimowym przemarzaniem muru bo jest za wcześnie.
W przypadku starych nieruchomości wszystko widać od razu. Zacieki, pęknięcia, przemarzanie. Świeżo odmalowane pokoje powinny stanowić dla nas wzmożenie czujności.
Także aby mówić, że wszystko widać jak kupujemy nowe nie jest prawdą w przypadku domów. Widać jak jest eksploatowane przynajmniej jeden pełny rok a najlepiej dwa lub trzy.
O tym co wybrać decydować musi cena. Czy kupić tańsze i wyremontować lub wykończyć, czy już w pełni wykończone pod klucz.
Kupując mieszkanie pamiętajmy, że nie zmienimy lokalizacji. Mamy znikomy wpływ na stan i wygląd zewnętrzny budynku. Na sąsiadów też nie mamy specjalnego wpływu. Musimy to zaakceptować.
Natomiast to co jest w samym mieszkaniu zależy wyłącznie od nas samych i możemy to bez problemu zmienić według naszych pragnień i możliwości finansowych. Kupując mieszkanie musimy wiedzieć jakie ściany są działowe i możemy je ewentualnie wyburzyć.
Warto aby kupując mieszkanie wziąć pod uwagę wszystkie okoliczności dotyczące naszych potrzeb aktualnych i w przyszłości i skonfrontować to z możliwościami finansowymi. Gdy decydujemy się na kredyt hipoteczny musimy wybrać odpowiednio dopasowany do naszych możliwości.
Warto przy jego wyborze poradzić się dobrego doradcy kredytowego, który będzie umiał powiązać możliwości finansowe i samą inwestycję. Przy dobrze opracowanym wniosku kredytowym, można wynegocjować korzystne warunki. Banki często zgadzają się wówczas na odstępstwa.
Kupując nieruchomość na rynku pierwotnym można skorzystać z Biura Nieruchomości w której pośrednik jest również doradcą kredytowym.
Musimy zadać sobie sprawę, że podjęcie właściwej decyzji nie jest proste i nie należy oczekiwać jednoznacznych odpowiedzi.
Tak samo jak pojawiające się często pytanie czy sprzedawać nieruchomość przez pośrednika czy samemu?
_________________
Pozdrawiam,
Janusz
licencjonowany pośrednik nieruchomości
Doradca kredytowy
www.bada-nieruchomosci.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kobra
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 30 Sie 2012
Posty: 63
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Wrz 25, 2012 1:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oooo to jest pełna odpowiedźSmile ale w stylu: przeczytałam i dalej nie wiem:D
_________________
Po trupach do celu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aleksanderjurczyk
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 31 Sie 2012
Posty: 72

PostWysłany: Czw Wrz 27, 2012 6:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

najważniesze to odpowiedzieć sobie na pytanie ile jesteśmy w stanie przeznaczyć i gdzie chcemy to mieszkanie. Logiczne, że im bliżej centrum tym drożej i na wtórnym i pierwotnym lecz jeżeli szukamy gdzieś poza centrum to najnormalniej w świecie będzie prościej od developera, tylko trzeba wcześniej sobie wszystko zaplanowac i posprawdzać
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Kredyty hipoteczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy