FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Kredyt na mieszkanie dla studenta

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Kredyty hipoteczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mieszkaniowy
Site Admin
Site Admin


Dołączył: 02 Lut 2007
Posty: 246

PostWysłany: Wto Wrz 02, 2008 3:43 pm    Temat postu: Kredyt na mieszkanie dla studenta Odpowiedz z cytatem

Rokrocznie, przed rozpoczęciem roku akademickiego, kilkaset tysięcy studentów intensywnie poszukuje odpowiedniego lokum. Alternatywą dla wynajęcia stancji może być teraz zakup własnego mieszkania, o którym osoby studiujące mogły do tej pory jedynie pomarzyć.

Banki dostrzegły właśnie potencjał tej młodej społeczności i ułatwiły studentom i absolwentom wyższych uczelni, którzy nie ukończyli jeszcze 26 roku życia dostęp do kredytów hipotecznych. Obecnie jedynym warunkiem jego uzyskania jest status studenta oraz poręczenie rodziców lub miesięczne wpływy na konto w wysokości raty odsetkowej. To ogromnie uproszczenie jeśli weźmie się pod uwagę dotychczasowe wymagania banków przy ocenianiu zdolności kredytowej osób starających się o pożyczkę na zakup mieszkania.

Nie tylko banki, ale i deweloperzy zachęcają studentów do kupowania mieszkań oferując im preferencyjne warunki. - Na osiedlu Alpha, które budujemy w warszawskim Ursusie mieszkania kupują najczęściej ludzie młodzi. Obecnie nasi klienci mają możliwość indywidualnego negocjowania warunków płatności oraz cen mieszkań. Specjalną propozycję upustu przygotowaliśmy dla studentów. Dodatkowo osobom zainteresowanym zakupem mieszkania na osiedlu przy ul. Skoroszewskiej gwarantujemy bezpłatną konsultację doradców z firmy Upper Finance. Specjaliści pomagają wybrać najkorzystniejszy kredyt hipoteczny i przeprowadzają negocjacje z bankami, aby uzyskać lepsze warunki kredytowe, od tych które są standardowo proponowane - mówi Bożena Wygonowska, Pełnomocnik RED Real Estate Development.
Osoby studiujące mogą zaciągać kredyty hipoteczne w PLN, CHF lub EUR. Banki udzielą im pożyczki do kwoty 300 000 złotych. Warunkiem jest jednak to, że nieruchomość, którą zamierzają nabyć musi być położona w miejscu studiowania. Dobrze jest jeśli przyszły kredytobiorca ma stałe dochody przynajmniej od roku. Młodzi ludzie dostaną pożyczkę nawet na 45 lat, którą muszą spłacić przed 65 lub 70 rokiem życia w zależności od wysokości wkładu własnego. Niektóre banki pozwalają na wliczenie stypendium do dochodu, nie pobierają od studentów prowizji i składki za ubezpieczenie niskiego wkładu.
Jeśli natomiast wystąpiłyby trudności z płatnościami studenci, którzy zakupili mieszanie na kredyt mogą podnająć jego część swoim kolegom i w ten sposób zgromadzić dodatkowe środki. Banki udzielają też czasowych zwolnień w spłacie kredytu, nawet do 60 miesięcy. Istnieje też możliwość spłacania do zakończenia studiów jedynie części odsetkowej rat kredytowych.
Analitycy przewidują, że w ciągu następnych 3-5 lat w największych miastach Polski mieszkania zyskają na wartości średnio około 10% rocznie. Przedsiębiorczy studenci, którzy kupią mieszkania jeszcze podczas nauki, zyskają więc jeszcze dodatkowo na wzroście wartości inwestycji.
_________________
Nieruchomości w Internecie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
kostos345
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 08 Wrz 2022
Posty: 1

PostWysłany: Czw Wrz 08, 2022 5:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja na studiach wybrałem kredyt ze stałymi ratami i jak skończyłem studia to teraz pracując uważam, że to była dobra decyzja. Wiadomo na początku wspierali rodzice ale już ich spłaciłem sam.
_________________
Akcesoria do bram przesuwnych
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
anabel61
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 09 Wrz 2022
Posty: 4
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Wrz 09, 2022 11:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy opłaca się brać taki kredyt?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
donso21
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 12 Wrz 2022
Posty: 5

PostWysłany: Sro Wrz 14, 2022 3:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z kredytami ciężko - ale czasami nie potrzebujemy kredytu a wszystko możemy załatwić pożyczką - wiadomo, ze to zależy od naszych potrzeb i oczekiwań - ja natrafiłem ostatnio na stronę https://www.gopozyczka.pl/ - czy ktoś z Was korzystał ? Ktoś poleca ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Just-in
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 31 Maj 2016
Posty: 149

PostWysłany: Sro Wrz 14, 2022 5:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzeba być bardzo ostrożnym obecnie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
exi92
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 06 Kwi 2019
Posty: 1370

PostWysłany: Sro Wrz 14, 2022 7:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak coś takiego wybrać?

___
https://lynx-optique.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pamm
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 29 Wrz 2016
Posty: 672

PostWysłany: Pon Gru 12, 2022 10:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko zależy od lokalizacji bo na przykład na na Śląsku to może lepiej postawić na Katowice i osiedle ATAL Sky+? To duże, kompleksowe osiedle położone w doskonałej lokalizacji, na osiedlu będą nie tylko mieszkania ale też apartamenty inwestycyjne a także lokale usługowe
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
klodia
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 06 Mar 2019
Posty: 951

PostWysłany: Wto Gru 13, 2022 2:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak pracujecie na umowę zlecenie to sprawa z kredytem hipotecznym się trochę komplikuje. Właśnie czytałem o tym trochę w tym artykule https://www.xn--doradcawrocaw-6hc.pl/post/umowa-zlecenie-a-kredyt-hipoteczny i nieco mi on rozjaśnił. Polecam zajrzeć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kabsye38
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 09 Gru 2022
Posty: 5

PostWysłany: Pon Gru 19, 2022 6:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z aktualnymi rekomendacjami dotyczącymi liczenia zdolności kredytowej będzie ciężko, uważaj również na kredyty. Wiele osób ma teraz spore problemy, zwłaszcza jak brali w czasie niskich stóp procentowych i rata ich mocno zaskoczyła. A tu coś do poczytania, jak banki próbują się zabezpieczyć za wszelką cenę - https://bielskirynek.pl/pl/718_o-tym-sie-mowi/5331_dostaliscie-takie-pisma-od-bankow-prawnik-ostrzega.html.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karol123
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 16 Gru 2017
Posty: 1624

PostWysłany: Sro Gru 28, 2022 9:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do ofert mieszkań na wynajem, to ja polecam wam tę ofertę https://wroclaw.mdr.pl . Firma PFR Nieruchomosci oferuje mieszkania pod najem instytucjonalny, bez kredytu i wkładu własnego oraz wykończone pod klucz. Są liderem na rynku jeśli chodzi o ilość mieszkań do wynajmu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
clay.greenfelder
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 02 Sty 2023
Posty: 4
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Sty 02, 2023 11:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej czy wiecie może jak sprawdzić czy ktoś wziął na mnie kredyt? Zastanawialiście się nad tym kiedykolwiek? Ostatnio zaczęłam o tym myśleć i przez przypadek trafiłam na ten artykuł: https://biliti.pl/jak-sprawdzic-czy-ktos-wzial-na-mnie-kredyt-zobacz-czy-jestes-bezpieczny/ Dzięki temu dowiedziałam się w jaki sposób mogę to zrobić i dzięki temu czuję się bezpieczniej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Kredyty hipoteczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy