FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Mieszkanie w mieście czy na obrzeżach?
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Nieruchomości - dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lanna
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 13 Lis 2014
Posty: 118

PostWysłany: Pon Sie 03, 2015 8:57 pm    Temat postu: Mieszkanie w mieście czy na obrzeżach? Odpowiedz z cytatem

Na chwilę obecną mam trzeci etap rozmowy kwalifikacyjnej w dwóch miastach - Warszawa i Gdańsk. Dlaczego o tym piszę? A dlatego, ze jestem z Rzeszowa. I gdziekolwiek nie dostanę pracy, będę raczej zmuszona się przeprowadzić.
Jako że Rzeszów ze swoimi 100 000 mieszkanców nie umywa się tak bardzo do gdańska ktory ma tych mieszkańców 250 tys) czy Warszawy. A to oznacza więcej ruchu, halasu, ludzi.
Co polecacie lepiej? Szukać mieszkania w samym centrum czy raczej obrzeża? Smile Miastowi - jakie są + i - mieszkania w takich aglomeracjach?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
beata55
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 18 Mar 2015
Posty: 1102

PostWysłany: Sro Sie 05, 2015 10:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To zależy co kto lubi. Ja lubię szum ulic, ruch i duże centra. I szukam czegoś w centrum Warszawy http://www.mapanieruchomosci.pl/ Ewentualnie na jednej z lepszych dzielnic ale na pewno miasteczka ościenne odpadają.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ennsalt
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 30 Lip 2015
Posty: 5

PostWysłany: Sro Sie 05, 2015 11:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj generalnie to Twój wybór. Ja wolałabym mieszkanie na obrzeżach. Po całym dniu pracy będziesz miała gdzie odpocząć od zgiełku i pracy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Franko
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 18 Paź 2011
Posty: 1063

PostWysłany: Sro Sie 05, 2015 1:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na obrzeżach pod warunkiem, że jest komunikacja miejska.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karollo
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 01 Gru 2014
Posty: 98

PostWysłany: Czw Sie 06, 2015 8:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też mi sie wydaje, ze obrzeza. po pierwsze taniej, po drugie spokojniej. Jak mam Ci polecac, to w Gdansku jest Soszkowo. tzn to jest pod Gdańskiem, ale komunikacja jest dobra do centrum, a okolica wysmienita Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kari
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 18 Wrz 2015
Posty: 8

PostWysłany: Pią Wrz 18, 2015 9:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam ten sam dylemat w związku z Wrocławiem Wink
Jestem za centrum cardziej. W małym mieście dojazd to nie problem, ale w dużym (wawa, wrocław, gdansk, poznan), to juz wyprawa... nawet 1,5 godiznna (wawa).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ilyon
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 19 Wrz 2015
Posty: 7

PostWysłany: Sob Wrz 19, 2015 4:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zdecydowanie lepiej moim zdaniem pod miastem, jeśli się ma dom, jeśli mieszkanie - w mieście
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mic
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 28 Wrz 2015
Posty: 2

PostWysłany: Pon Wrz 28, 2015 3:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szybka i sprawna komunikacja to podstawa, dlatego osobiście preferuje mieszkanie w mieście Smile
_________________
Pozdrawiam z Moreny w Gdańsku Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
jolene87
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 19 Sie 2015
Posty: 61

PostWysłany: Wto Paź 13, 2015 12:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mieszkam we Wrocławiu - 3-4 lata mieszkałam przy samym Rynku, później przeniosłam się na Grabiszyńską. a teraz mieszkam na obrzeżach.

Na Rynku było raz pod wozem, raz nad - odkrywanie uroków miasta, wszędzie blisko, wtedy wszędzie na pieszo mogłam chodzić, a dojazd wszędzie - o którejkolwiek wyszłam z domu Smile Ale czasem imprezy, podpici pod oknem no i słynne koncerty na rynku - hałas. Na Grabiszyńskiej już trzeba było liczyć się z dojazdem, ale nadal wszędzie blisko, spokojniej niż na Rynku. A teraz mieszkając na obrzeżach w weekendy, wieczory - upragniony spokój i cisza, osiedle bardzo spokojne. Ale trzeba się tarabanić w korkach do pracy.
A teraz jest we Wrocławiu gigantyczny problem z korkami. Rok temu nie było w tej okolicy aż takich korków.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mysza
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 22 Mar 2015
Posty: 80

PostWysłany: Wto Paź 20, 2015 8:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zalezy co kto lubi Smile Ja zdecydowanie wolalabym mieszkac na obrzeżach miasta bo lubie cisze i spokój. Nawet już ogladam różne lokalizacje mieszkań w Krakowie http://www.dopoznania.pl/krakow/ bo z tym miastem wiążę swoją przyszłość.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dorothy
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 16 Paź 2015
Posty: 12

PostWysłany: Wto Paź 20, 2015 1:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie - jak przedmówcy w zależności od preferencji.
Zazwyczaj jest tak, że jak ktoś całe życie mieszkał w domu - na wsi czy w mniejszej miejscowosci to jednak nawet w mieście będzie mu się lepiej mieszkało na obrzeżach. Jednak ja widzę plusy mieszkania bliżej centrum (Kraków). do 30min drogi moge wyjechac poza krakow gdzie cisza spokój, a nawet i na piechote mogę takie miejsca znaleźć, a z drugiej strony możliwość późniejszego wstawania do pracy bo komunikacja miejska do centrum to jakies 7 minut - zdecydowany plus dla pracujących i uczących się którzy lubią pospać Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
nikolinho
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 6

PostWysłany: Sro Paź 21, 2015 7:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie w mieście. Jeżeli jednak ejst taka możliwość to preferowałbym centrum miasta, ale możliwie jak najdalej okna od głównych ulic. Wynajmując w czasach studenckich mieszkanie miałem okno pokoju na sporą ulicę (wylotówka na drogę wojewódzką) i praktycnzie całą noc ruch samochodowy, Karetki, policja, straż pożarna, nocą motocykliści ścigali się na prostej. Ciężko wspominam. Ale nie chciałbym mieszkać na obrzeżach bo problem z dojazdem w inne częsci miasta, zawsze jest to cała wycieczka potem
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
buendia
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 15 Paź 2015
Posty: 6

PostWysłany: Pią Paź 23, 2015 4:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o Warszawę, kryterium jest metro. Zdecydowanie! Przy Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej mieszkania będą w horrendalnych cenach, natomiast wszędzie indziej w porządku. Ja osobiście polecam mieszkanie na Mokotowie - zielono, są miejsca, w których jest względnie cicho (zawsze jednak słychać jakąś głośną karetkę) oraz dostęp do parków - Łazienki, Królikarnia, Park Dreszera. Do tego jest to zakup perspektywiczny - nie będziesz szoferką swoich dzieci. Wiem, bo długo mieszkaliśmy na przedmieściach i żeby się wydostać, trzeba było jechać wyłącznie samochodem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sylwiana
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 10 Kwi 2014
Posty: 913

PostWysłany: Wto Paź 27, 2015 10:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chodzi o osiedla na uboczu to polecam http://gemma.waw.pl/index.html
Na pewno tam coś dla siebie znajdziesz Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
grazynaa87
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 13 Lip 2015
Posty: 120

PostWysłany: Sro Cze 22, 2016 1:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaletą mieszkań na przedmieściach są z pewnością znacznie niższe ceny, niż mieszkań w samym mieście, a szczególnie w centrum, natomiast znaczącą wadą mieszkania poza miastem są codzienne problemy z dojazdem, czy to do pracy, sklepu, czy lekarza, itp. Z kolei mieszkanie w mieście, choć droższe, to daje komfort i pozwala żyć najlepszymi stronami naszego miasta. Jeśli szukacie nowego mieszkania we Wrocławiu, to sporo wolnych mają w Śródmieściu, tutaj mieszkania śródmieście wrocław na ul. Polaka Benedykta.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Nieruchomości - dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 1 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy