FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Dom nowoczesny - jakie rozwiązania?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 69, 70, 71  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Budowa domu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bozus
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 10 Gru 2015
Posty: 7

PostWysłany: Sob Gru 12, 2015 11:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

inteligentny budynek to bardzo dobra opcja. Można sobie ułatwić życie. Fakt że troszkę takie rozwiązanie kosztuje ale nikt nie karzę od razu kupować pełne rozwiązanie. Takie systemy można rozbudowywać. Jak ma się takie rozwiązanie to można sterować domem z tableta czy smartfona. Włączyć wyłączyć prąd. To taka podstawowa funkcja ale już bardziej rozbudowane to sterowanie ogrzewaniem, podlewaniem ogródka, rolety, okna, drzwi, Opcji jest mega.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
Parelon
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 15 Gru 2015
Posty: 1

PostWysłany: Wto Gru 15, 2015 9:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja kupiłem panele kraków położyłem w każdym pomieszczeniu i dom od razu wyglada znacznie lepiej Smile Położyłem w jasnych kolorach inspiruje się stylem skandynawskim .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wszerad
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 18 Gru 2015
Posty: 6

PostWysłany: Pon Gru 21, 2015 7:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja uwielbiam nowoczesne rozwiązania w domach, moi znajomi niedawno sobie wybudowali dom i stanęli przed wyborem odpowiednich drzwi do domu i pomieszczeń, oczywiście zdecydowali się na drewniane z firmy: http://www.moric.pl i muszę przyznać, że jak je zobaczyłam to od razu zaczęłam ich zazdrościć moim przyjaciołom, wyglądają bardzo nowocześnie, a jednocześnie stylowo, do tego są bardzo porządne, właśnie sobie zamierzałam wymieć u siebie w domu drzwi wejściowe i zamierzam się zdecydować na jedną opcję z tej firmy Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
systemkominkowy
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 22 Gru 2015
Posty: 1
Skąd: Dębica

PostWysłany: Wto Gru 22, 2015 1:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co powiecie na system dystrybucji powietrza, czyli tzw. system kominkowy? Istnieją dwa rodzaje: grawitacyjny - dla małych powierzchni oraz wymuszony - dla całego domu. Kominek w salonie nie jest już tylko ozdobą ale pełni również funkcję praktyczną.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
hania123
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 16 Maj 2014
Posty: 730

PostWysłany: Nie Gru 27, 2015 9:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świetne rozwiązanie z tymi systemami automatyki, ja ostatnio słyszałam o stosowaniu radiomodemów, które działają zamiast kabli i przesyłają dane na odległość nawet kilkudziesięciu kilometrów. Moi znajomi przy montowaniu takiego bajeru korzystali z usług fachowców z https://www.sabur.com.pl/nasza-oferta/lacznosc-bezprzewodowa/radiomodemy/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bryks
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 18 Lip 2015
Posty: 86

PostWysłany: Pon Gru 28, 2015 4:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

już na etapie projektu warto wybierać nowoczesne rozwiązania. polecam poprzeglądać przykładowe projekty, np. na http://domo.com.pl/projekty-domow-nowoczesnych
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aza
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 20 Maj 2015
Posty: 534

PostWysłany: Wto Gru 29, 2015 6:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja również postawiłabym na zastosowanie inteligentnego systemu domowego z możliwością zdalnego sterowania przez telefon czy tablet. Możliwość odłączenia niepotrzebnych urządzeń od prądu, zredukowanie ogrzewania czy gaszenie pozostawionego światła w pomieszczeniach, w których nikogo nie ma to pozyskana wygoda i oszczędności. Znalazłam firmę, która zakłada tego typu instalacje http://anluks.pl/ Dodatkowym plusem takiego rozwiązania jest to, że można go wykonać w technologii bezprzewodowej. Warto pomyśleć o tym systemie w trakcie planowania budowy.

[/url]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
budowlaniec
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 649

PostWysłany: Sro Sty 06, 2016 7:32 am    Temat postu: regurator Odpowiedz z cytatem

Szukacie nowoczesnych rozwiązań zobaczcie tą propozycję http://sterownikitech.pl/regulatory-euroster-q7txrxgw,id150.html sterownik , to nie tylko nowoczesne rozwiązanie pozwalające na utrzymanie odpowiadającej nam temperatury, a też gwarancja że zużycie energii bedzie mniejsze. W tej chwili do nabycia w cenie promocyjnej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
hohome
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 16 Lut 2015
Posty: 287

PostWysłany: Wto Sty 12, 2016 6:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi się bardzo podobają szklane fasady http://stefania.pl/pilkington-profilit-realizacje/
Gdybym budowała od zera na pewno bym się zdecydowała na jedną taką szklaną ścianę tym bardziej, że mam cudowny widok z okna, więc to by tylko potęgowało te wrażenie;)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dorothy
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 16 Paź 2015
Posty: 12

PostWysłany: Sro Sty 13, 2016 11:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nowoczesny dom musi być przede wszystkim energooszczędny. Tak aby jego eksploatacja nie była kosztowna.

Ze swojej strony mogę polecić montaż rekuperatora. Od 2 lat mieszkamy w wybudowanym przez nas domu. Od początku największą zagadką były koszta ogrzewania domu, planowaliśmy powierzchnię 140 mkw., dwie kondygnacje. Konsultowaliśmy więc projekt instalacji i potencjalne koszta ogrzewania ze specjalistami. Zdecydowaliśmy się na rekuperator.

Po 2 latach jesteśmy przekonani, że była to dobra decyzja. Nie mamy problemów z wentylacją, dom nie potrzebuje nagminnego wietrzenia, powietrze jest na bieżąco wymieniane przez rekuperator a rachunki za ogrzewanie gazowe mamy niższe niż sąsiedzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
princepola
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 13 Lut 2013
Posty: 383

PostWysłany: Czw Sty 14, 2016 8:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli teraz miałabym budować dom to chciałabym mieć klimatyzację. Zdecydowanie lepiej by się w takim domu funkcjonowało jeśli w lecie byłoby gorąco. Osobiście nie wiem jaki jest koszt takiej klimatyzacji ale kiedyś rozglądałam się za klimatyzatorami i jeśli miałabym montować to tylko klimatyzator ścienny taki jak ten http://mistral.centrumklima.pl/pl,produkty,6,1180,klimatyzatory-scienne-inverter-informacje-ogolne.html jak dla mnie najlepsze rozwiązanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
charlotte1991
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 28 Cze 2013
Posty: 1128

PostWysłany: Pon Mar 28, 2016 6:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W nowoczesnym domu na pewno warto zrobić ogrzewanie gazowe. Z tego co wiem na http://www.baltykgaz.pl/ można zamówić zbiorniki z gazem płynnym w przystępnej cenie. Firma ma magazyny na terenie całej Polski i dostawa gazu nie jest problemem. U nas w okolicy kilka osób zainwestowało już w takie zbiorniki i sobie je chwalą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
szlocha
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 31 Mar 2016
Posty: 3

PostWysłany: Czw Mar 31, 2016 5:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie jest ogrzewanie centralne i jak w tym roku nie było dużej zimy, to było całkiem ok
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Franko
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 18 Paź 2011
Posty: 1063

PostWysłany: Czw Mar 31, 2016 8:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wybudowałbym go z bali.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
miroslaw.kruczynski
Początkujący Uczestnik
Początkujący Uczestnik


Dołączył: 01 Kwi 2016
Posty: 16

PostWysłany: Pią Kwi 01, 2016 11:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Chciałbym zainteresować Państwa moją ofertą na pełnienie funkcji Kierownika Budowy, Inspektora Nadzoru, Odbiorów, Nadzorów. Koszty uzależnione są od rodzaju usługi oraz wielkości inwestycji. Jestem na głównych etapach budowy: m.in. fundamenty, konstrukcja stropu, konstrukcja wieńca, konstrukcja dachu. Podczas wizyt kontroluje prowadzone prace i wypełniam dziennik budowy. Ilość wizyt do ustalenia, istnieje możliwość większej ilości wizyt dodatkowych na Państwa życzenie. Doradztwo techniczne w cenie nadzoru. Wykonuję również świadectwa energetyczne konieczne do odbioru budynku w cenie 200zł. Posiadam również do polecenia geodetę, elektryka z uprawnieniami a także dobre jakościowo firmy budowlane. W przypadku zainteresowania proszę o kontakt: mgr inż. Mirosław Kruczyński 505-950-412. http://www.mirbud-nadzory.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Budowa domu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 69, 70, 71  Następny
Strona 5 z 71

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy