FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Ogrzewanie do nowoczesnego wętrza
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Remonty, wyposażenie wnętrz
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Aza
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 20 Maj 2015
Posty: 533

PostWysłany: Sro Lip 05, 2017 4:55 pm    Temat postu: Ogrzewanie do nowoczesnego wętrza Odpowiedz z cytatem

Nadszedł czas wyboru ogrzewania. Doradźcie proszę jaki rodzaj ogrzewania będzie najbardziej pasował do nowoczesnego wnętrza? Co polecacie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
Sonia35
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 25 Kwi 2017
Posty: 12

PostWysłany: Nie Lip 09, 2017 6:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też mam ten problem.Po wakacjach ruszamy z remontem i zastanawiam w jakim stylu urządzić nasz dom.Aktualnie przegladam różnego rodzaju wystroje i aranżacje.Do nowoczesnego wystroju bardzo często proponowane są panele grzewcze.Można je montować wszędzie i tak dobrać kształt i kolor,żeby idealnie wpasowały się w wystrój domu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mariola
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 26 Gru 2016
Posty: 93

PostWysłany: Pon Lip 10, 2017 10:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panele grzewcze idealnie pasują do nowoczesnego wnętrza. Moi znajomi mają właśnie założone panelowe ogrzewanie elektryczne. Gdy zjawiłam się u nich pierwszy raz to byłam pod dużym wrażeniem gdyż nigdy wcześniej nie spotkałam się z takim rozwiązaniem. Bardzo zaskoczyło mnie to, że obraz w salonie czy lustro w łazience to panel grzewczy. Znajomi chwalili, że jest to produkt w 100% wykonany z polskich materiałów przez firmę z Rokietnicy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Funky88
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 12 Lip 2017
Posty: 81

PostWysłany: Sro Lip 12, 2017 12:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mariola napisał:
Panele grzewcze idealnie pasują do nowoczesnego wnętrza. Moi znajomi mają właśnie założone panelowe ogrzewanie elektryczne. Gdy zjawiłam się u nich pierwszy raz to byłam pod dużym wrażeniem gdyż nigdy wcześniej nie spotkałam się z takim rozwiązaniem. Bardzo zaskoczyło mnie to, że obraz w salonie czy lustro w łazience to panel grzewczy. Znajomi chwalili, że jest to produkt w 100% wykonany z polskich materiałów przez firmę z Rokietnicy.

A z ciekawości co to za firma?Z chęcią dowiedziałbym się więcej o tej technologi. Wydaje się, że to ciekawe rozwiązanie ale wolę bliżej poznać produkt.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mariola
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 26 Gru 2016
Posty: 93

PostWysłany: Pon Lip 17, 2017 7:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dopytała znajomych i już wiem, jest to Eco Partner. Oni są producentami paneli, które zakładają. Nie ma żadnego problemu z indywidualnym zamówieniu panelu pod wymiar. Zamówienia realizują terminowo, a instalacje wykonują bardzo rzetelnie i przykładnie. Znajomi są z ich prac bardzo zadowoleni.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
walren
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 19 Lip 2017
Posty: 2

PostWysłany: Sro Lip 19, 2017 8:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Twisted Evil
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aniaola37
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 16 Lis 2016
Posty: 184

PostWysłany: Czw Lip 20, 2017 6:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zobacz sobie ofertę sklepu https://sarmata.pl/ a dokładniej promienniki podczerwieni. Stosuje je się tak mniej wiecej do ogrzania powierzchni 10m2 dokladny wymiar zalezy juz od konkretnego modelu. Sa stosowane wlasnie do takich bardziej nowoczesnych powierzchni, stosuje je sie np. w restauracjach wiec raczej traktuje je sie jako coś estetycznego Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kompozycja
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 1437

PostWysłany: Czw Lip 20, 2017 9:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nigdy o tym nie słyszałam. Muszę więcej poczytać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aza
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 20 Maj 2015
Posty: 533

PostWysłany: Wto Lip 25, 2017 11:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za podane rozwiązania. Jestem właśnie w trakcie rozmowy i zapoznawania się z ofertą Eco Partner. Oni właśnie jako panelowe ogrzewanie elektryczne stosują promienniki podczerwieni, w których wykorzystują grafit. Ze spokojem ten rodzaj ogrzewania można stosować nawet w dużych obiektach jak kościoły. Więc myślę, że i w mym domu będzie komfortowo ciepło jeżeli się na ten rodzaj ogrzewania zdecyduję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Funky88
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 12 Lip 2017
Posty: 81

PostWysłany: Pią Lip 28, 2017 1:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takie panele doskonale sprawdzają się w dużych przestrzeniach jak kościoły czy też magazyny. Są bardzo ukierunkowane, jeżeli chodzi o promieniowanie, więc grzeją dokładnie tam, gdzie potrzeba. Dlatego też są bardzo ekonomiczne. Do domu też spokojnie można je montować. Sam rozkład temperatur we wnętrzach może być ciekawy, bardziej przyjazny człowiekowi. No i najfajniejsza ich zaleta - czuć ciepło prawie zaraz po włączeniu. To można porównać do stania na słońcu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magica
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 582

PostWysłany: Sob Lip 29, 2017 5:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też planuję u siebie w domu zamontować takie panele, ale konieczny jeszcze będzie wymiennik ciepła w połączeniu z wentylacją mechaniczną. Chodzi o to, by koszty za energie grzewczą obniżyć do minimalnego poziomu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
michalsobczak
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 542

PostWysłany: Czw Sie 10, 2017 8:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy słyszeliście o takim rozwiązaniu jak fotovoltaika? Ostatnio coraz częściej się z tym spotykam. Panele słoneczne mogą być naprawdę dobrą opcją na pozyskiwanie energii.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Funky88
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 12 Lip 2017
Posty: 81

PostWysłany: Pią Sie 11, 2017 1:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

michalsobczak napisał:
A czy słyszeliście o takim rozwiązaniu jak fotovoltaika? Ostatnio coraz częściej się z tym spotykam. Panele słoneczne mogą być naprawdę dobrą opcją na pozyskiwanie energii.

To całkiem dobre rozwiązanie. Fotowoltanika to na pewno przyszłość. Panele w dzień generują energię i ją gromadzą w akumulatorach a póxniej możesz ą wykorzystac do zasilania ogrzewania. Przy takim systemie to wiadomo, że ogrzewanie musi być równiez na prąd, jak te panele na podczerwień Eco Partner, o których pisałem wyżej. W taki sposób można dojść do poziomu domu autonomicznego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomek77
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 31 Paź 2016
Posty: 253

PostWysłany: Sro Sie 30, 2017 6:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To wszystko jest owszem dobre, ale i niestety kosztowne. Najtaniej wychodzi ogrzewanie tradycyjne, kotłem na paliwo stałe np. na pellet. Teraz można kupić nowoczesne kotły z automatycznym podajnikiem i ze sterownikami, dzięki czemu obsługa takiego kotła jest ograniczona do minimum. Popatrzcie sobie na ofertę firmy Sas Busko/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aza
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 20 Maj 2015
Posty: 533

PostWysłany: Pon Wrz 04, 2017 12:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie zgodzę się, że to ogrzewanie jest bardzo kosztowne. Na stronie wspomnianego producenta http://www.najtanszeogrzewanie.pl/ możesz podejrzeć scany rzeczywistych kosztów jakie ich klienci ponieśli w sezonie grzewczym. Przykładowo ogrzanie mieszkania wielkości 50m2 to koszt ok. 100-300zł na miesiąc. Więc porównywalnie do innych metod grzewczych, a nie musisz dokładać do pieca, magazynować opału na zimę i dysponować dodatkowym pomieszczeniem na jego składowanie i ustawienie dość sporych rozmiarów pieca.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Remonty, wyposażenie wnętrz Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy