FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Pellet i rekuperacja

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Budowa domu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gutie
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 27 Sie 2021
Posty: 255

PostWysłany: Czw Lut 10, 2022 7:59 am    Temat postu: Pellet i rekuperacja Odpowiedz z cytatem

Musimy wymienić nasz stary piec po tej zimie. Abstrahując o ceny węgla – kocioł jest stary ciągle są z nim problemy. Myślę o czymś na pellet plus rekuperacja. Jest opcja aby obie rzeczy były od tego samego producenta. Znacie może jakieś możliwości?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
Doradca
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 11 Lut 2022
Posty: 3
Skąd: Grudziądz

PostWysłany: Pią Lut 11, 2022 9:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam Ci rozważyć kocioł Defro, mają też reku. Moi znajomi użytkują od ubiegłego sezonu. Ja przymierzam się do inwestycji tylko, że pc+reku w tym roku. Bardzo sobie chwalą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karol lewandowski
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 11 Lut 2022
Posty: 4

PostWysłany: Pią Lut 11, 2022 10:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiekszośc producentów kotłów do ogrzewania ma często na pokładzie i kotły
i reku. dziś to nowy trend i trzeba go sprzedawać Smile osobiście z ogrzewaniem mam do czynienia z marką defro i jest to marka która mnie nie zawiodła zarówno w kotle na pellet jak i w pc
te urządzenia posiadam
warto abyś sprawdził
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Paweli1
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 11 Kwi 2016
Posty: 96

PostWysłany: Nie Lut 13, 2022 2:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Integracja obu jest może wygodna, ale często mniej efektywna niż rozdzielenie systemów. Oczywiście oczywiście są wyjątki. Jeśli zależy nam na ograniczeniu kosztów ogrzewania to wystarczy w wyszukiwarce wpisać hasała pellet cena i mamy portale z ogłoszeniami od wielu dostawców. Wystarczy posortować po cenie/regionie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Darek1954
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 17 Lut 2022
Posty: 5

PostWysłany: Czw Lut 17, 2022 7:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Syn wymienia stary kopciuch na nowoczesny kocioł na pellet od Defro. Myśli też o rekuperacji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
exi92
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 06 Kwi 2019
Posty: 1358

PostWysłany: Nie Maj 22, 2022 4:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chcecie postawić na rekuperację, ale nie wiesz, na jaką usługę się zdecydować? A może nie wiesz, na jakie koszty postawić? Żaden problem! Wejdź sobie po prostu na stronę https://jawar.com.pl/baza-wiedzy/jaki-jest-koszt-rekuperacji/ po różne informacje związane z rekuperacją. Tam będziecie mogli obliczyć sobie koszty. Skorzystajcie, bo moim zdaniem warto!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
niveon
Specjalista
Specjalista


Dołączył: 18 Maj 2022
Posty: 47

PostWysłany: Wto Maj 24, 2022 5:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A sam pellet wiecie, skąd zamawiać? Najważniejsze, aby charakteryzował się jak najlepszą jakością. Mamy w zwyczaju korzystać z pelletu dostępnego w ofercie BUD-MAX https://www.budmaxlublin.pl/drewno/pelet . Pozwala on nam na ogrzewanie budynku w sposób ekologiczny i przyjazny dla środowiska. A do tego nie jest to drogie rozwiązanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ramis88
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 30 Paź 2017
Posty: 1836

PostWysłany: Sob Wrz 03, 2022 11:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W nowym budownictwie wręcz wykorzystanie rekuperacji jest koniecznością, właśnie dlatego warto na temat tego rozwiązania poszerzyć swoja wiedzę i jednocześnie podjąć jak najlepszą decyzję dla swojego domu. Tutaj polecam zajrzeć do artykułu - https://sobir.pl/co-to-jest-rekuperacja/ z którego dowiecie się co to jest i jednocześnie jak dokładnie działa. Mam nadzieję, że podejmiecie odpowiednie kroki, tym samym nie przepłacając za przeszacowane rozwiązania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marcol81
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 445
Skąd: Giżycko

PostWysłany: Czw Paź 13, 2022 9:58 am    Temat postu: Producent rekuperacji Odpowiedz z cytatem

Witam. Dużo dobrego się ostatnio naczytałem o rekuperacji i zastanawiam się, czy warto to montować u siebie. Akurat jestem w trakcie budowy domu, więc jest to dla mnie temat na czasie Smile Moglibyście mi coś zasugerować w tym temacie? Jaki rekuperator wybrać? Na rynku jest taki wybór, że trudno jest o rzetelną selekcję dla osoby, która niekoniecznie się na tym dobrze zna. Myślicie, że takie urządzenia byłyby ok https://karino.pl/ofirmie.html ?
_________________
Komuniści są jak krokodyle, które kiedy otwierają paszcze, nie wiemy – uśmiechają się, czy chcą nas pożreć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Budowa domu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy