FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Podział majątku po śmierci właściciela.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Prawo na rynku nieruchomości
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
abalka
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 18 Maj 2017
Posty: 3

PostWysłany: Pon Cze 12, 2017 7:38 pm    Temat postu: Podział majątku po śmierci właściciela. Odpowiedz z cytatem

Chciałam poprosić Państwa o doradzenie i ewentualne sugestie. W ostatnim czasie zmarła Nasza mama będąca właścicielką domu, w którym mieszkam. Od wielu lat utrzymywałam ten dom, wykonywałam remonty i zajmowałam się mamą. Po śmierci mamy zaczęły się kłopoty ponieważ skłócone ze mną rodzeństwo chce teraz abym wyprowadziła się z tego mieszkania, oczywiście mama nie pozostawiła testamentu. Co mogę w tym przypadku zrobić, jak przygotować się do ewentualnych batalii?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
sobko57
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 04 Paź 2017
Posty: 5
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Paź 12, 2017 4:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo przydatne informacje Smile Dzięki wielkie za ich przekazanie. Z całą pewnością mi się przydadzą Smile
_________________
Czasami trudno się pozbyć wrażenia, że Rosjanie są świetni w stwarzaniu sobie problemów, które później pokonują heroicznie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pola12
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 07 Lis 2017
Posty: 1

PostWysłany: Wto Lis 07, 2017 8:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

idz do prawnika. on krok po kroku wytłumaczy ci co dokladnie masz robic. zapewne bedziesz musiala przedstawic rachunki lub faktury za zrobiony remont. ale wg prawa im też się należy spadek. pewnie jeśli będziesz chciała odzyskac ten dom dla siebie bedziesz musiala isch splacic. wtedy rzeczoznawca wyceni mieszkanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
inka3
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 21 Sty 2016
Posty: 510

PostWysłany: Nie Lut 03, 2019 10:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warto zacząć od rozejrzenia się na tym blogu https://zachowek.biz.pl . Masz tam sporo informacji o zachowku i spadkach. Jeśli nie było testamentu, to kwestie zachowku Cię nie interesują. Jest tu klasyczne dziedziczenie ustawowe. Być może trzeba będzie też w takiej sytuacji zrobić dział spadku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mania97
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 05 Wrz 2017
Posty: 126

PostWysłany: Sob Mar 09, 2019 9:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chodzi o spadki to nie mam żadnego doświadczenia, ale wydaje mi się że mogą być z nimi problemy. Jeżeli chcecie aby wszystko było załatwione tak jak trzeba to udajcie się do odpowiedniego prawnika. Prawo spadkowe w Kaliszu sprawi, że wasza sprawa zakończy się szybko i pomyślnie. Warto zająć się tym jak najszybciej i mieć to po prostu z głowy. Ja mam do tego takie podejście.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
BratKarol
Początkujący Uczestnik
Początkujący Uczestnik


Dołączył: 07 Sty 2019
Posty: 29
Skąd: Ozorków

PostWysłany: Sro Kwi 10, 2019 9:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli potrzebny ci dobry radca prawny kalisz to gorąco polecam adwokata deptucha
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
CisCiz
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 12 Kwi 2019
Posty: 5

PostWysłany: Pią Kwi 12, 2019 4:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warto popytać w tej materii znajomych. Na pewno będą w stanie pomóc.
_________________
Kobieta czuje, gdy jakiś mężczyzna jest dla niej ważny. A czy mężczyzna ma podobną intuicję?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
livingmylife
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 21 Paź 2020
Posty: 105

PostWysłany: Wto Mar 15, 2022 8:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A zastanawialiście się może kiedyś jak wyglądają sprawy spadkowe w UE? Jeżeli interesuje Was ten temat, garść cennych informacji znajdziecie na http://bhs-adwokaci.pl/blog/sprawy-spadkowe-w-unii-europejskiej/ . Zobaczcie sobie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kilof12
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 22 Cze 2017
Posty: 584

PostWysłany: Wto Mar 29, 2022 9:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W takiej sytuacji najlepiej od razu poszukać specjalisty od prawa spadkowego. Mogę Ci polecić mecenasa z Gdańska. Tutaj https://www.mindykowski.pl/ namiar na jego stronkę. Mecenas Mindykowski zna się na rzeczy. Prowadził wiele takich spraw. Zadzwoń, powiedz w czym problem, na bank pomoże.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ucronin
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 15 Wrz 2023
Posty: 1
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Wrz 15, 2023 5:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podział majątku po śmierci właściciela w kontekście dziedziczenia spadku to proces, który może być zarówno emocjonalnie, jak i prawnie skomplikowany. Moim zdaniem warto byłoby skonsultować się z prawnikiem specjalizującym się w prawie spadkowym. Prawnik pomoże zrozumieć proces podziału majątku i będzie mógł udzielić porad prawnych oraz przeprowadzić Cię przez cały proces.
_________________
przyjęcie spadku z dobrodziejstwem inwentarza
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Prawo na rynku nieruchomości Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy