FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Salon z aneksem kuchennym.
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Remonty, wyposażenie wnętrz
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
konekt
Zaawansowany Uczestnik
Zaawansowany Uczestnik


Dołączył: 22 Sie 2013
Posty: 41

PostWysłany: Sro Kwi 16, 2014 2:09 pm    Temat postu: Salon z aneksem kuchennym. Odpowiedz z cytatem

Salony urządzone w stylu nowoczesnym wydają się być przestronniejsze niż w rzeczywistości, a to za sprawą otwartego planu mieszkania według którego poszczególne pomieszczenia pozbawione są ścian i tak pokój sąsiadujący z kuchnią staje się przestronnym pokojem dziennym z aneksem kuchennym, tylko jak to zaaranżować aby wszelkie funkcje użytkowe były zachowane w równowadze?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
myszka
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 18 Mar 2013
Posty: 72

PostWysłany: Pią Kwi 25, 2014 8:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podstawą tego stylu jest przestrzeń czyli minimalizm i prostota, jak sam piszesz pomieszczenia nie są duże a maja wydawać się większe niż są. Ważnym elementem jest oświetlenie salonu, gdzie można zainstalować lampy ścienne i sufitowe, światła punktowe oraz taśmy ledowe, możliwości jest wiele a jasne przestrzenie równa się optycznie duża przestrzeń. Również kolor biały jest czysty i dobrze odbija światło, więc daje taki oczekiwany efekt przestrzenny do tego efekty dekoratorskie i gotowe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
buli
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 29 Lis 2012
Posty: 74

PostWysłany: Pią Maj 16, 2014 9:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Można połączyć te dwa pomieszczenia ale zaznaczyć ich odrębność budując np. taki murek z klinkieru i blat na wierzchu, na którym można spożywać śniadanie i przygotowywać potrawy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Miloszbartender
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 28 Maj 2014
Posty: 4
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Sro Maj 28, 2014 12:02 pm    Temat postu: Re: Salon z aneksem kuchennym. Odpowiedz z cytatem

konekt napisał:
Salony urządzone w stylu nowoczesnym wydają się być przestronniejsze niż w rzeczywistości, a to za sprawą otwartego planu mieszkania według którego poszczególne pomieszczenia pozbawione są ścian i tak pokój sąsiadujący z kuchnią staje się przestronnym pokojem dziennym z aneksem kuchennym, tylko jak to zaaranżować aby wszelkie funkcje użytkowe były zachowane w równowadze?

Myślę że nowoczesny stół z take me home spełni Twoje oczekiwania. Sprawdź ofertę, są tanie jak barszcz a wyglądają dumnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Yerba
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 07 Sty 2013
Posty: 13

PostWysłany: Sob Maj 31, 2014 8:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aneks kuchenny przy salonie to bardzo fajna sprawa, szczególnie jak chcemy zaoszczędzić trochę miejsca i nie robić osobnej kuchni. My tak na przykład mamy i jestem z tego rozwiązania bardzo zadowolona - choć z doświadczenia wiem, że nie każdy tak lubi. Tylko wtedy meble kuchenne koniecznie muszą być na zamówienie, żeby ze względu na ograniczone wymiary, wszystko było odpowiednio spasowane. W sklepie http://iform.com.pl mają bardzo fajny wybór i niezłe ceny - my właśnie tam zamawialiśmy i wszystko było w porządku Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
szampanska
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 29 Sty 2013
Posty: 363

PostWysłany: Wto Cze 03, 2014 6:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wbrew pozorom nie jest to takie łatwe - bardzo ciężko jest sprawić aby otwarta przestrzeń nie była zimna i nieprzyjazna a jeszcze trudniej aby sprawić aby było to funkcjonalne.
Niemniej jeśli dobrze zaplanujemy wystrój możemy osiągnąć coś ciekawego. Warto jest skorzystać z porad na ten temat. Tutaj na przykład znajduje się dobry poradnik:
http://www.ihouse.pl/news/detal/urzadzanie-kuchni-otwartej-na-salon/359/1 , który wytłumaczy nam w jaki sposób zaaranżować taką kuchnię aby była wygodna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
dżesii
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 17 Sty 2014
Posty: 1314

PostWysłany: Pon Cze 09, 2014 10:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osobiście nie zdecydowałabym się na połączenie salonu z jadalnią ze względu na różne zapachy jakie roznosiłyby się po pomieszczeniach w trakcie przyrządzania posiłku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Klingo
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 22 Sie 2014
Posty: 1

PostWysłany: Pią Sie 22, 2014 8:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam małą kuchnie i chciałbym się zapytać czy zna ktoś firmę produkującą solidne meble na wymiar w opolskim, która robi przede wszystkim fachowo i nie zedrze z ceny ? Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hanka32
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 27 Wrz 2013
Posty: 102

PostWysłany: Pią Sie 22, 2014 11:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Można podzielić pomieszczenia taką ścianką - do połowy wysokości.Zawsze to może służyć jako blat .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mati35
Zaawansowany Uczestnik
Zaawansowany Uczestnik


Dołączył: 14 Cze 2014
Posty: 33

PostWysłany: Pią Sie 29, 2014 5:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chyba jestem tradycjonalistą bo wolę jednak taki klasyczny podział wnętrz, ale moja żona lubi wnętrza w nowoczesnym stylu. już słyszę te wymiany zdań jak wreszcie dorobimy się swojego domu haha
_________________
Mateusz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kalamar
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 10 Lip 2014
Posty: 466

PostWysłany: Sob Sie 30, 2014 11:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też jestem zwolennikiem wnętrz minimalistycznych
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
charlotte1991
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 28 Cze 2013
Posty: 1128

PostWysłany: Wto Gru 09, 2014 4:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja w nowym eM będę miała aneks kuchenny i zastanawiam się jaki stół kupić. Pokój nie jest duży ale gdzieś muszę wcisnąć stół i krzesła bo na kanapie na pewno nie będziemy jeść obiadów... Widziałam dzisiaj sporo stołów na http://www.sedia.pl/oferta-stoly-1.htm i chyba zamówię jakiś mniejszy bo w naszej okolicy są sklepy z meblami ale stoły mają ogromne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kotycz
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 16 Maj 2013
Posty: 866

PostWysłany: Wto Gru 09, 2014 6:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takie łączone pomieszczenia mogą być dość ryzykowne. Na przykład w kuchni musisz mieć wtedy takie urządzenia, które pracują naprawdę cicho, żeby nie przeszkadzały nam podczas wypoczynku czy rozrywki w salonie.
Najgłośniej przeważnie działają okapy, ale znalazłam takie: http://www.nortberg.pl/
Akurat te w większości przypadków wyróżniają się niespotykanymi na polskim rynku designem, więc zawsze to jakiś powiew nowoczesności w mieszkaniu Smile
Dużo modeli moim zdaniem wpisuje się w minimalistyczną stylistykę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Eliza
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 07 Sie 2013
Posty: 624

PostWysłany: Wto Gru 16, 2014 4:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem takie połaczenie kuchni z salonem nie zawsze sie sprawdza. Ale jak już sie na cos takiego zdecydowałaś to musisz utrzymać poziom wystroju w jednym i drugim pomieszczeniu. Może pomyśl o jakiś oryginalnych dodatkach. Widziałam ze tutaj http://www.centrumkrzesel.pl/krzesla-jadalnia-kuchnia/220/c maja bardzo fajne krzesła do kuchni i jadalni. Takie dodatki sprawiają że pomieszczenie ma swój wyjątkowy styl.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
charlotte1991
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 28 Cze 2013
Posty: 1128

PostWysłany: Nie Gru 28, 2014 2:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo podobają mi się salony z aneksem. Chciałabym mieć coś takiego w swoim mieszkaniu niestety nie wiem jak to zaaranżować. Zastanawiam się nad skorzystaniem z program do wizualizacji wnętrz. Może dzięki niemu uda mi się wymyślić jak to wszytsko ogarnąć żeby ładnie wyglądało.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Remonty, wyposażenie wnętrz Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy